Vítejte na škole

OHLA Orlando-Celebration

OHLA je několikanásobně oceněná anglická jazyková škola, založená v roce 1998. Studijní program angličtiny je v USA uznáván řadou státních a soukromých univerzit. Škola vítá pravidelně studenty z více než 70 zemí světa a nabízí 5 strategických míst po celém státě Florida - Orlando Celebration, Boca RatonMiami BrickellMiami Aventura nebo Tampa.

OHLA je moderní školou se skvělým vybavením a inovativními technologiemi. Ve výuce je kladen důraz na dovednosti, nikoliv na memorování. Upřednostňuje se tak organický proces osvojování jazyka. Pestrou výuku poskytují kvalifikovaní učitelé se zahraničními zkušenostmi, kteří podporují studenty v kreativitě a komunikaci.

Průměrný věk studentů je 25 let a více, velkou část však tvoří i studenti od 16 let.

50215487342_91a36e5cb4_o

50215239461_fc537d38ef_o

Proč OHLA Orlando-Celebration?

Kampus se nachází v srdci malebného města Celebration, několik kilometrů od Disney Parků, 30 minut autem od centra Orlanda a v těsné blízkosti u jezera Lake Rianhard.

Město má přátelskou atmosféru, vládne tu pohoda a bezpečí. Celebration tak nabízí ideální prostředí pro mimoškolní aktivity nebo teambuildingy se spolužáky a vyučujícími.

Vybavení školy:

 • 10 moderně vybavených učeben včetně interaktivních tabulí
 • počítačová učebna
 • společenská místnost
 • restaurace a kavárna Starbucks
 • recepce
 • Wi-Fi připojení
 • parkování
 • krásný výhled na jezero

Vyberte si volitelné předměty

Škola nabízí možnost zažít výuku v jiném prostředí, s jinými učiteli i spolužáky. Každý pátek si tak student může zvolit dva volitelné předměty, a to bez příplatku navíc. A k tomu se ještě můžete těšit na kávu a snídaňové dobroty zdarma! Studenti mají možnost si zvolit:

 • konverzační klub
 • výslovnost
 • slovní zásoba
 • redukce přízvuku
 • obchodní angličtina
 • použití angličtiny v každodenním životě
 • použití angličtiny na pracovišti
 • univerzitní poradenství
 • příprava na zkoušku
 • psaní eseje
 • strategické čtení
 • ovládání anglických citoslovcí
 • sebevědomí v komunikaci a plynulost ústního projevu
 • uplatňování gramatických pravidel

48805509806_8a974ea8da_o

Jazykový kurz a ještě mnohem víc!

OHLA dbá na to, aby si studenti ze svého pobytu odnesli opravdu skvělou zkušenost. Výukou jazyka tedy tento kurz nekončí.

Pracovníci OHLA organizují pro studenty mnoho oslav a tematických akcí, během kterých mohou studenti navazovat kontakty, prohlubovat vztahy ale také využívat angličtinu naplno a hlavně si užít spoustu zábavy.

 • orientační proces a studentský servis
 • třídní výlety
 • volitelné páteční hodiny & kávu zdarma
 • akademické a univerzitní poradenství
 • poradenství ohledně víza
 • každoroční OHLA kulturní slavnost
 • oslava Valentine’s Day
 • oslava Saint Patrick’s Day
 • oslava Independence Day
 • oslava Halloween’s Day
 • Christmas Eve oslavu

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Obecná angličtina - Semi-IntensivePočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-B2Cena za 1 týden: 5 760 Kč
Název kurzu: Obecná angličtina - IntensivePočet lekcí týdně: 25Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-B2Cena za 1 týden: 6 720 Kč
Název kurzu: Obecná angličtina - Super-IntensivePočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-B2Cena za 1 týden: 7 440 Kč
Název kurzu: Akademická angličtina - Semi-IntensivePočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: C1+Cena za 1 týden: 5 760 Kč
Název kurzu: Akademická angličtina - IntensivePočet lekcí týdně: 25Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: C1+Cena za 1 týden: 6 720 Kč
Název kurzu: Akademická angličtina - Super-IntensivePočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: C1+Cena za 1 týden: 7 440 Kč
Název kurzu: Příprava ke zkouškám TOEFL /IELTS + Semi-IntensivePočet lekcí týdně: 35Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 4Pokročilost: B2+Cena za 1 týden: 11 760 Kč
Název kurzu: Příprava ke zkouškám TOEFL / IELTSPočet lekcí týdně: 15Délka lekce (min.): 50Délka kurzu (týden): 4Pokročilost: B2+Cena za 1 týden: 7 680 Kč

Hostitelská rodina

Ubytování v hostitelských rodinách je ideální příležitostí, jak si vytvořit celoživotní vzpomínky, naučit se rychleji anglicky a poznat pravou americkou kulturu.

Florida je jedním z nejrozmanitějších států v USA, hostitelské rodiny proto mohou pocházet z různých prostředí a kultur. Všechny jsou však pečlivě prověřovány.

Ve všední dny poskytuje rodina snídani a večeři, o víkendech i oběd. Studenti mohou být ubytování po jednom nebo po dvou (každý z jiné země) v dvoulůžkovém pokoji. Do školy se snadno dopravíte veřejnou dopravou.

Prosím, berte na vědomí, že se vydáváte na cestu do multikulturní země, což může znamená střet kultur v mnoha ohledech. Každá rodina má své standardy a zvyky. Co je běžné u nás, nemusí být běžné tam a naopak. Můžete bydlet s různými národnostmi, rodina může být různého složení a věku, může chovat i domácí zvířata. Pokud se chcete něčemu konkrétnímu vyvarovat, napište nám to, prosím, vždy předem. Buďte otevření, představte rodině naši kulturu a vzájemně načerpejte co nejvíce:-).

» Výhody a úskalí hostitelské rodiny popisujeme zde.

Rezidence

Ubytování pro studenty, kteří preferují větší volnost a samostatnost. Na výběr jsou jednolůžkové i sdílení pokoje v Melia Celebration Residence.

Hotel je umístěný v blízkosti Walt Disney World, Universal Orlando a SeaWorld Orlando. Uvnitř hotelu máte k dispozici také restauraci nebo Starbucks kavárnu. A za 20 minut se odsud dostanete na letiště Orlando (MCO).

Využít můžete také hotelový bazén či posilovnu.

???????????????????

 

Kalkulace 2 týdenního pobytu pro dospělé

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 USD = 24.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Celkem za ubytování a studium 46 560
Studium a ubytování Cena v Kč
Obecná angličtina Semi-Intensive, 20 lekcí týdně 11 520
Ubytování v rodině, samostatný pokoj, polopenze 21 600
Zápisné, poplatek za nalezení ubytování, studijní materiály 11 040
Vyzvednutí z letiště 2 400
Další poplatky celkem 21 150
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny. Aktuální cena v den koupě. 18 000
Cestovní pojištění na 2 týdny – UNION, A90 pandemic 3 150
Celkem za studium, ubytování a další poplatky  67 710 Kč

 

Kalkulace je orientační. Požádejte si o aktuální ceny na vámi vybrané termíny.

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Studium angličtiny - CES Worthing - Kukabara

Kurz v anglickém Worthingu: Radka S.

Škola byla úžasná, malá, vše jak jsem si přála. Výuka probíhala pokaždé jinak, nikdy jsem se nenudila, vždy bylo o zábavu postaráno. Učitelé se střídají na každou hodinu a člověk má možnost poslechnout si více přízvuků a poznat více stylů učení. Za celou dobu jsem se nesetkala se špatnou reakcí nebo neochotou.

Přečíst celý článek
reference_chamber_college_malta

Pobyt na Chamber College: Katka T.

Na Maltu letěla poprvé sama a trošku jsem se bála. Na letišti na mě čekalo taxi a dovezlo mě k host family. Ta byla moc hodná a tak jsem přestala mít strach a začala jsem si užívat Malty. Na škole jsem si našla kamarády z různých koutů světa. Vše dopadlo skvěle a těším se zase někdy příště…

Přečíst celý článek
Krepinska reference Kanada

GV Calgary: Lucie. K

Má motivace pro cestu do zahraničí byla už od začátku jasná – zdokonalení se v angličtině. Za cílovou destinaci jsem si vybrala Calgary, protože do Kanady mě to táhlo asi nejvíce. A jak jsem později zjistila, byla to super volba. Tohle úžasné město mi nabídlo vše, za čím jsem se do světa vydala.

Přečíst celý článek

Celebration – město vystřižené z animovaného filmu

Celebration je předměstím Orlanda a nachází se v blízkosti Walt Disney World Resort. Město bylo původně vyvinuto společností Walt Disney. Při sčítání lidu v roce 2020 tu žilo necelých 12 000 obyvatel. Disney nadále zabírá městské kancelářské budovy pro své obchodní jednotky a provozuje zde dvě energetické společnosti: Smart City Telecom a Reedy Creek Energy Services.

Můžete tu navštívit denní lázně, projít se kolem jezera Lake Rianhard a kochat se aligátory, kachnami a příležitostně i říčními vydrami. Za nákupy se můžete vydat do Celebration Town Center, kde najdete nespočet obchodů, restaurací a také 106 ubytovacích rezidencí.

Ve městě se také nachází šest křesťanských kostelů, židovská obec, jedna nemocnice a knihovna West Osceola Branch Library.

Celebration každoročně pořádá mnoho oslav, včetně nejrůznějších marketů, uměleckých shows, festivalu exotických aut, každoročního koncertu Radio Disney Holiday, Oktoberfest Celebration nebo tzv. Great American Pie Festival. Nechybí tu ani tradiční podzimní a vánoční trhy nebo ohňostroj na Den nezávislosti.

Poloha školy

Škola se nachází v srdci malebného centra města Celebration, několik kilometrů od Disney Parků, půl hodiny autem od centra Orlanda a v těsné blízkosti u jezera Lake Rianhard.

Adresa školy: 715 Bloom Street, Suite 200. Celebration, FL 34747

Mohlo by vás zajímat: