Vítejte na škole

Linguaschools Barcelona

Linguaschools patří k jedněm z předních sítí vysoce kvalitních jazykových škol ve Španělsku a Latinské Americe. Hlavním posláním školy je nabídnout nezapomenutelný zážitek a  poskytovat vysoce kvalitní kurzy španělštiny v jedinečném kulturním kontextu.

Školu založil bývalý student španělské jazykové školy a temperamentní batůžkář. Oba se chtěli podělit o svou vášeň pro kulturní zážitky, protože si uvědomili, že naučit se mluvit cizím jazykem je zásadní pro to, abyste si v zahraničí užili místní kulturu. Hned od začátku si zakládali na ideologii malých až středních škol s rodinnou atmosférou, kde studenti mají jméno, ne číslo.

V průběhu let se Linguaschools přeměnila na síť španělských škol po celém Španělsku a Latinské Americe. Kromě vlastní školy spolupracují také s partnerskými školami, které sdílejí původní filozofii i vysoké standardy. Dnes si zkušenosti s Linguaschools užívá mnoho tisíc studentů ročně. Základem je inovovat, udržovat standardy a přitom se skvěle bavit! 

Linguaschools si také velmi zakládá na individuálním přístupu, naslouchá potřebám studentů a nabízí své služby po celý rok. Učitelé jsou zkušení profesionálové, kteří přenášejí svou vášeň a nadšení do třídy. Výuka probíhá v malých skupinách.

 

Linguaschools barcelona 33 - certificates

Proč LinguaSchools Barcelona?

Škola se nachází pouze 5 minut od centrálního Katalánského náměstí, v moderní budově z konce 19. století. Přilehlá zahrada poskytuje prostor pro odpočinek a celý areál umožňuje snadnou dostupnost k všemu, co Barcelona nabízí. Mnoho oblíbených atrakcí je v docházkové vzdálenosti, ale v okolí školy si užijete také klid, místní atmosféru s mnoha kavárnami a úzkými uličkami.

Vybavení školy:

  • 10 prosvětlených učeben s klimatizací
  • digitální projektory ve všech učebnách
  • Wi-Fi připojení
  • privátní zahrada
  • dvoupatrová terasa
  • počítačová učebna
  • knihovna
  • automaty na svačiny a kávu
  • úschovna zavazadel
  • jazyková vybavenost zaměstnanců (angličtina, španělština, francouzština, němčina, ruština, holandština, italština)

Bohatý program aktivit

Barcelona je plná zajímavostí, od světově proslulých atrakcí až po místní zážitky. Město nabízí stále něco nového k prozkoumání a vyzkoušení.

Během týdne škola pořádá welcome drinky, pikniky a tapas tour. Těšit se můžete na víkendové jednodenní výlety do Girony, Sitges a túru na Tibidabo. Pravidelně se pořádají aktivity jako beach volejbal, výlet lodí, flamenco show nebo ochutnávka „Churros con chocolate“. Všechny tyto zábavné aktivity studentům pomáhají se zdokonalit ve španělštině a zároveň poznat místní kulturu.

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Intenzivní španělština 20Počet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 55Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 5 070 Kč
Název kurzu: Intenzivní španělština 30Počet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 55Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 7 930 Kč
Název kurzu: Kombinovaný kurz španělštiny 20 + 5Počet lekcí týdně: 25Délka lekce (min.): 55Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 10 270 Kč
Název kurzu: Kombinovaný kurz španělštiny 20 + 10Počet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 55Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 15 470 Kč
Název kurzu: Příprava ke zkouškám DELE 20 + 5Počet lekcí týdně: 25Délka lekce (min.): 55Délka kurzu (týden): 2-4Pokročilost: A2Cena za 1 týden: 9 720 Kč
Název kurzu: Příprava ke zkouškám SIELE Počet lekcí týdně: 10Délka lekce (min.): 55Délka kurzu (týden): 2-4Pokročilost: A1Cena za 1 týden: 10 855 Kč

Sdílený apartmán

Apartmány jsou dobře situovány pro objevování města. Sdílené ubytování je skvělou volbou, pokud chcete poznávat studenty z celého světa a pravidelně komunikovat španělsky i mimo výuku. Zároveň vám tento typ ubytování nabízí jistou nezávislost.

Apartmány jsou vybaveny společnou kuchyní, koupelnou a obývací částí. Studenti mají soukromé ložnice. Každý pokoj je vybaven jedno nebo dvoulůžkem, skříní, psacím stolem a židlí. V objektu je k dispozici také wi-fi připojení.

Zatímco ve společných prostorách probíhá pravidelný úklid, od studentů se očekávají každodenní činnosti, jako je mytí nádobí, vynášení odpadků atd.

Ubytování je vzdálené 25 minut pěšky od školy.

Minimální věk studentů: 18 let

Linguaschools Barcelona

Hostitelská rodina

Pobyt v hostitelské rodině je kompletní kulturní zážitek. Nejen, že získáte pohled na místní každodenní život a pochopíte nuance místní kultury, ale čeká vás autentické stolování a máte tak příležitost zapojit se do každodenní rutiny španělské domácnosti. Tento typ ubytování navíc maximalizuje příležitost procvičit si španělštinu.

Všechny hostitelské rodiny jsou pečlivě vybírány a prověřeny, což zajišťuje pohodlný a bezpečný pobyt.

Každý student musí dodržovat pravidla a zvyky své rodiny. Vezměte prosím na vědomí, že hostitelská rodina není vždy typická rodina dvou rodičů s dětmi. Může se například skládat i z rozvedené ženy (s dětmi nebo bez dětí) nebo páru v důchodu.

Studenti jsou ubytovaní v jednolůžkovém nebo dvoulůžkovém pokoji s postelí, skříní a psacím stolem s židlí. Dvoulůžkový pokoj lze rezervovat pouze pro 2 studenty, kteří cestují společně.

Studenti mají u rodin k dispozici wi-fi připojení a mohou si zvolit ubytování se snídaní nebo s plnou penzí.

Ubytování je vzdálené cca 25 minut hromadnou dopravou od školy.

Minimální věk studentů: 16 let

Kalkulace 2 týdenního pobytu

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 EUR = 26.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Cena za studium a ubytování celkem 27 300
Studium a ubytování Cena v Kč
Španělština, 20 lekcí týdně 9 620
Ubytování v rodině, samostaný pokoj, polopenze 14 040
Zápisné, poplatky za nalezení ubytování 1 820
Vyzvednutí z letiště 1 820
Další poplatky celkem 8 190
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny. Aktuální cena bude upřesněna v den koupě. 7 000
Cestovní pojištění 1 190
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 35 490 Kč

 

Kalkulace jsou orientační, vždy si zažádejte o aktuální na daný rok.

Srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.
Reference: GCI Galway

Galway: Hana K., Yvona K., Jirka J.

Dobrý večer z Galway,
také Vás zdravíme. Je tu hezky a všechno probíhá dobře. Škola se nám všem líbí a užíváme si to. Počasí nám zatím přeje, každý den to vyjde tak, že prší, když jsme ve škole a odpoledne můžeme chodit po okolí. Zítra píšeme první test, tak se uvidí.

Přečíst celý článek
Vojta_Kanada

ILAC Vancouver: Vojta K.

Chtěl jsem si vyřešit angličtinu jednou provždy a hledal jsem místo, kam bych mohl odjet. Společně s Jitkou z Tutuki jsme nakonec zvolili školu ILAC, která přijímá i úplné začátečníky. Odletěl jsem do Kanady na 16 týdnů a protože mám rád přírodu, vybrala mi Jitka město Vancouver.

Přečíst celý článek
Vanek Rakousko Salzburg (8)

Inlingua Salzburg: Pavel V.

Škola mi vybrala velmi příjemnou hostitelskou rodinu. Paní Johanna a její manžel Gusta byli naprosto úžasní lidé. Agentura Tutuki mi umožnila nejen splnění snu v podobě domluvení se německy, ale navíc jsem prožil fantastické dva týdny, kdy jsem měl možnost poznat lidi z celého světa.

Přečíst celý článek

Barcelona – město fotbalu, Gaudího i mnoha muzeí

Barcelona je jedním z nejpřitažlivějších měst na světě. Nudit se tu rozhodně nebudete.

Najdete tu historické skvosty, neboť např. čtvrť  El Barri Gòtic je plná středověkých budov a náměstí.

Světoznámý Antoni Gaudí proslavil Barcelonu moderním pojetím vybraných částí města. Jeho stavby jsou plné symbolů inspirovaných přírodou a jeho vírou v Boha. Odpočinout si můžete v parku Güell, který je plný palem a různobarevných květů. Kromě architektury Gaudího a jeho žáků se tu můžete kochat nádhernými výhledy na město i moře.

Milovníci fotbalu musí navštívit stadion Camp NOU, který je největším fotbalovým stadionem v Evropě s muzeem fotbalového klubu mapujícím jeho historii od vzniku až po současnost. Dostanete se tu také do šaten hráčů nebo si můžete pohladit trávník hřiště.

Zkrátka nepřijdou ani milovníci moře a pláží. Pohodové klima přímo vybízí k procházkám např. v části zvané La Barceloneta. A když vám na vycházce vyhládne, stavte se do jednoho z barů, kterými je promenáda lemována.

Přístav Port Vell vám nabídne nejen pohledy na kotvící plachetnice, ale také mořské akvárium, jehož návštěva stojí za to.

Na své si zde také přijdou všichni, kteří milují umění. Muzeí je tu nepřeberně a muzeum Picassa musíte vidět.

Španělština a katalánština

Barcelona je hlavním městem Katalánska, a tak tu existují 2 oficiální jazyky – španělština a katalánština. Katalánština je samostatný jazyk, nikoliv dialekt a má nejblíže k italštině a portugalštině.

Na jazykových školách se učí a mluví klasickou španělštinou, proto nemusíte mít strach, že byste ve škole nerozuměli. Navíc Barcelona je velké kosmopolitní město, ve kterém uslyšíte zejména španělštinu. S katalánštinou se však setkáte v menších městech a na vesnicích. Ale ani tady se nemusíte bát, protože Katalánci jsou bilingvní a španělsky umí.

Poloha školy

Škola se nachází 5 minut pěšky od Katalánského náměstí – centra Barcelony.

Adresa školy: Ptge. de Permanyer, 17, 08009 Barcelona, Španělsko

Mohlo by vás zajímat