Barcelona má své charisma

Barcelona je hlavním městem Katalánska. Žije tu kolem 1,5 miliónu obyvatel. Má svůj vlastní jazyk, charisma a bouřlivou historii.

Slunečné klima svádí k pobytu na plážích na Costa Brava. Barcelona nabízí však mnohem víc než jen pláže. Uchvátí vás svou jedinečností a architekturou, kterou nenajdete jinde ve světě.

Jedinečná architektura

Barcelona je krásná a punc jedinečnosti jí vtiskl bezpochyby Antonio Gaudí– geniální architekt a velký umělec. Obdivovat tu můžete hned několik jeho surrealistických staveb v čele s věhlasným chrámem Sagrada Família, který dodnes nebyl dokončen.

Středověké centrum nabízí také několik skvostů z gotické architektury. Např. Barri Ghòtic je gotickou čtvrtí, kde se můžete procházet po křivolakých uličkách a obdivovat malá náměstíčka. Mimořádnou stavbou je katedrála sv. Eulálie, která stojí na základech původního vizigótského kostela a dnes je sídlem místního arcibiskupa. Svatá Eulálie je patronkou Barcelony. Stavba začala ve 13. století a trvala více než 200 let. Dílo je to vskutku impozantní. Ve čtvrti Barri Ghòtic najdete kromě zajímavých historických staveb i mnoho obchodů se zbožím všeho druhu, restaurací, kaváren i pekáren.

Muzea

Barcelona je přímo poseta muzei. A to nemluvíme jen o muzeích umění, kterých tu najdete nepočítaně.

Je libo se pokochat díly Pabla Picassa? Pak zajděte do unikátního Muzea Pabla Picassa. Nebo jste spíše milovníci současného umění? Pak se vydejte do Muzea současného umění Barcelony. Najdete tu výtvarné skvosty nejen z Katalánska, ale i světová díla. V prostorách krásného paláce na kopci Montjuic najdete Národní muzeum katalánského umění, kde se můžete pokochat slavnou sbírkou středověkého umění v Evropě. Blízko je pak Fundació de Joan Miró, jenž vám představí nespočet děl tohoto slavného katalánského umělce.

Výtvarné umění vás nebaví? Tak zajděte do Muzea katalánské historie či do muzea námořnictví (Museu Marítim), kde najdete vše, co má spojitost s mořem a mořeplavectvím.

Podmořský život Středozemního moře pak můžete obdivovat v Mořském akváriu.

Chcete-li se dozvědět o Barceloně více, zajděte do Muzea historie města, kde se dostanete i do podzemní části, kde uvidíte pozůstatky římského města Barcino.

Do některých muzeí se dostanete dokonce zadarmo. Volný vstup nabízí vybraná muzea většinou v neděli. Někdy jen tu první v měsíci, někdy dokonce každou.

Olympijské hry v roce 1992

Sportovní fandové musí navštívit také hlavní olympijský stadion na vršku Montjuïc, kde se v roce 1992 konaly Olympijské hry. Hlavní skupinu sportovišť najdete právě zde.

Slavný Nou Camp

A když už jsme u sportu, tak by byl hřích nezmínit návštěvu největšího fotbalového stadionu v Evropě – Nou Camp. Domovský stadion fotbalového klubu FC Barcelona – to jsou obrovské tribuny, zázemí stadionu, ale i působivé fotbalové muzeum.

Nejnavštěvovanější evropské město

Není divu, že Barcelona patří k nejvíce navštěvovaným evropským městům. Nabízí originalitu, rozmanitost, kulturu, umění i sportovní vyžití. Proč si tedy nezvolit Barcelonu jako místo, kde se naučíte španělsky?