Vítejte na škole

ELC Bristol

ELC (English language centre) Bristol, škola číslo 1 ve Velké Británii. Tato škola, která byla založena v 1969, je rodinnou školou a svým studentům nabízí krásné prostředí, výbornou výuku a správnou souhru anglické i světové kultury (studenti pochází z 28 zemí světa), pod dvěma střechami historických budov.

Tato škola umožňuje každému, nad 16 let, studovat obecnou angličtinu a v případě zájmu složit zkoušky z Cambridge English (dle úrovně angličtiny FCE, CAE nebo CPE).

Výuka probíhá ve třídách po 10 – 12 studentech. Škola dbá na vysokou úroveň vzdělání a zakládá si na kvalitních vyučujících i dobrém vybavení. Obě budovy školy jsou umístěny v blízkosti Cliftonské univerzity a od sebe jsou vzdáleny 7 minut chůze. Jako druhé největší město Jižní Anglie nabízí Bristol svým studentům širokou škálu zábavy i kultury.

2b Pembroke House (Main Building)

Moderní výuka, rodinný přístup

Ve svých dvou budovách nabízí ELC Bristol moderní výuku vysoké kvality. Zároveň škola dbá na to, aby se studenti cítili příjemně, respektovaně a bezpečně. Rodinné zázemí této školy doplňuje kvalitu nabízené výuky, díky které je škola jedničkou mezi školami VB.

Vybavení školy:

 • 18 tříd (9 v každé budově)
 • 2 multimediální centra s bezplatným přístupem k internetu
 • Připojení k WiFi zdarma
 • 2 společenské místnosti s kulečníkovými stoly, automaty na nápoje, pohodlnými židlemi a širokoúhlými televizory
 • Vedený e-learning
 • Zahrady pro učení venku i relax a utužování sociálních vztahů

Proč ELC Bristol?

 • Škola je akreditována organizací British Council, dále je členem TEN (the English Network), IALC (International Association of Language Centres), English UK a Quality English
 • Moderní vybavení, rodinné zázemí
 • Výuka ve třídách po 10, maximálně 12, studentech
 • Různorodý kulturní mix z řad studentů
 • Bristol je druhým největším městem Jižní Anglie, nabízí tedy skvělé prostředí všem, kteří rádi žijí městským životem
 • Škola číslo jedno ve Velké Británii (podle žebříčku El Gazette)

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: General EnglishPočet lekcí týdně: 21Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A2-C2Cena za 1 týden: 8 493 Kč
Název kurzu: Příprava na FCE, CAE, CPEPočet lekcí týdně: 21Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 4+Pokročilost: B2Cena za 1 týden: 8 493 Kč

Hostitelská rodina

Ubytování v hostitelské rodině umožňuje studentům nejlépe poznat život v Anglii, mentalitu zdejších lidí a procvičovat angličtinu v každodenních situacích. Studenti jsou ubytováni po jednom. V pokoji má každý k dispozici vše, pro pohodlný pobyt i příjemné studium, tedy postel, stůl, lampu a skříň. Společně s rodinou pak sdílí společné prostory, jako kuchyň, koupelnu apod.

Součástí ubytování je snídaně a večeře, obědy si ale musí student zařídit sám (v blízkosti školy je mnoho míst, kde je možné se si obědy obstarat). Jednou týdně má student možnost si vyprat své oblečení.

Hostitelské rodiny bývají vzdáleny od školy maximálně 30 minut chůze, průměrně kolem 20 minut.

Studentské domy a byty

Pro studenty, kteří preferují nezávislý a samostatný způsob života, jsou k dispozici studentské domy a byty. Ty jsou v Bristolu velmi populární a dávají studentům velkou svobodu, zároveň ale zodpovědnost (studenti si vaří a uklízejí sami). Všechny studentský domy a byty se nachází do 20 minut chůze od školy.

Na vyžádání je možné zajistit dvoulůžkový pokoj, většina dostupných pokojů je však jednolůžková. Domů a bytů je více, jsou zde tedy různé velikosti ubytování (podle počtu osob) i různé lokace či vybavení pokojů. Všechny pokoje ovšem disponují potřebným nábytkem a připojením k WiFi.

Všechny studentské domy nebo byty disponují pračkou k použití dle potřeby. Stejně tak jsou zde vybavené kuchyně a k dispozici je ložní prádlo. Ručníky si musí studenti ale dovézt své.

Rezidence Goldney Hall University

Rezidence Goldney Hall Univerzity je určená pro studenty, kteří chtějí být nezávislí a rádi by byli obklopení známými tvářemi. Rezidence s 50 pokoji je rozdělená do bytů po 8 jednolůžkových pokojích. Každý pokoj je vybavený skříní, postelí, stolem, křeslem a umyvadlem. V každém bytě jsou k dispozici 2 sprchy, 1 koupelna a 2 toalety.

V celé rezidenci je zdarma připojení k internetu. Každý z bytů má vybavenou kuchyni a televizi. K dispozici je také ložní prádlo, které dostanou studenti týdně čisté, musí si ovšem přivézt vlastní ručníky. Jednou týdně mají studenti k dispozici možnost si zdarma vyprat prádlo.

Rezidence disponuje obrovskou zahradou s tenisovými kurty a basketbalovým hřištěm. V budově je studentům k dipozici knihovna, hudební místnost a hrací místnost. Rezidence je od školy vzdálená 10–15 minut chůze.

Kalkulace 2týdenního pobytu

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 GBP = 29.80 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Celkem za ubytování a studium 29 695
Studium a ubytování Cena v Kč
Angličtina, 21 lekcí týdně 14 944
Ubytování v rodině, samostatný pokoj, polopenze 5 215
Zápisné, studijní materiály 2 980
Vyzvednutí z letiště Heathrow  6 556
Další poplatky celkem 8 588
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny. Aktuální cena v den koupě. 8 000
Cestovní pojištění na 2 týdny 588
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 38 283 Kč

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Reference: Řezníčková - Milner School

Pobyt v Anglii: Vlasta Ř.

Dobrý den paní Gutlová,
bála jsem se zbytečně. Cesta proběhla bez problémů:-). Rodina je báječná. První den ve škole byl zajímavý. Učitelé jsou skvělí. Ve skupině jsou další 2 studenti z Čech a řada dalších národností. Moc vás zdravím do Brna.
Vlasta Ř.

Přečíst celý článek
Pruskova_Milner

Pobyt v Londýně: Dita P.

Ve škole žádný stres, učitelé byli skvělí. Trošku mě překvapily páteční pravidelné testy :-), ale v dané atmosféře se i tohle dalo unést. Jen bych tam potřebovala strávit alespoň 3 měsíce, abych se opravdu zdokonalila. Pro mě (pro věčného začátečníka) však byly užitečné i ty dva týdny… rozvázalo mi to jazyk.

Přečíst celý článek
Reference: Vanessa Milner - Kukabara

Vanessa Milner – Milner School

Pavla Gultová, zakladatelka Tutuki, pracovala pro Vanessu Milner v Londýně. Na Milner School of English vedla marketing. Vanessa o agentuře napsala: Pavla and her team share so much experience that I cannot imagine a better equipped team to run Tutuki!

Přečíst celý článek

Bristol

Bristol je město na jihu Anglie, které je druhým největším městem Jižní Anglie, hned za Londýnem. Od hlavního města je Bristol vzdálen 2 hodiny cesty vlakem. Jakožto město o tak velké rozloze a počtu obyvatel, je skvělým místem pro lidi, kteří preferují ruch velkoměsta a různorodou nabídku zábavy, od divadel, přes galerie, obchody, hudební scénu po noční život.

Vzhledem k tomu, že je Bristol studentským městem, je také městem plným života, mladých lidí a mixu kultur z různých koutů světa. Poloha města navíc umožňuje jeho obyvatelům cestovat na zajímavá místa v krátkém čase. Během 50 minutové jízdy vlakem se tak můžete dostat například do Cardiffu, hlavního města Walesu.

Bristol má vlastní mezinárodní letiště, zároveň také nabízí ale snadnou dostupnost na mezinárodní letiště Heathrow a Gatwick.

Mohlo by vás zajímat