7 důvodů proč studovat v Bristolu

Studovat v Bristolu znamená zažít Anglii i celý svět. Znamená to žít městský život se vší energií a cítit přírodu každým kouskem těla. Znamená to zažít vše v jednom městě.

1. Druhé největší město Jižní Anglie

Po Londýně není v Jižní Anglii většího města než-li Bristolu. A jako takto velké město nabízí Bristol vše, co člověk od městského života čeká. Ať už jsou to nákupní centra, galerie,divadla, umění, koncerty nebo noční život obecně. Ať už chcete večer vytáhnout nejlepší kousek svého šatníku a jít do Theatre Royal (nejstarší trvale provozované divadlo Anglie) nebo vyrazit se svými přáteli na studentskou párty, pořád nepotřebujete opustit hranice města.

2. Studentské město

Díky tomu, že je Bristol tak velkým městem a je zároveň městem studentským, nabízí mix kultur z různých koutů světa. Studenti, kteří jedou za vzděláním do Bristolu, mohou tedy očekávat život plný mladé energie a různých kulturních chutí.

3. Skvělá poloha města

Skvělá poloha města i jeho rozloha umožňuje jeho obyvatelům vyrazit téměř kamkoliv. Do Londýna se vlakem dostanete za necelé dvě hodiny a ještě si cestou užijete krásné výhledy. Stejně tak se během chvíle můžete dostat například do Birminghamu, druhého hlavního města Anglie, či Cardiffu, hlavního města Walesu. Vlaková doprava vás dostane i do dalších krásných měst i do národních parků v okolí. V Bristolu se nachází také mezinárodní Bristolské letiště a doprava na letiště Heathrow a Gatwick je také snadno dostupná.

4. Řadí se mezi nejteplejší a nejslunečnější města Anglie

Díky své poloze na jihu ostrova se řadí mezi nejteplejší města Anglie. Ačkoliv blízkost moře přináší srážky v hodnotách průměru pro celou zemi, je Bristol městem s největším množstvím slunečního světla v rámci celé země. Prosluněné dny tak čekají jenom na vás.

5. Město umění

Bristol, jakožto rodiště některých významných umělců, a jakožto město mnoha kultur, je také městem umění. V roce 2017 získalo město od UNESCO status Město filmu, jakožto lídr filmové tvorby. Nabízí svým obyvatelům i návštěvníkům mnoho filmových projekcí i festivalů.

Jako fanoušci umění nesmíte opomenout místa jako Spike Island (galerie ve starém skladu čaje), či Hangfire Bristol nebo Soma. Umění zde můžete obdivovat i tvořit. Bristol vám nabízí spoustu kreativních kurzů a workshopů, které vám pomohou najít v sobě skrytého umělce.

Pokud vás láká street art, můžete sis jej užít na Stokes Croft a Southville, rozhodně si ale nesmíte nechat ujít Upfest, největší evropský festival street artu a graffiti. Výčet míst, galerií a událostí by vydal na dlouhý spis, je tedy na každém, aby si našel svůj kousek umění.

6. Udržitelnost životního prostředí

Bristol bylo prvním britským městem, které bylo jmenováno Evropským zeleným hlavním městem. Zaujal svým závazkem k čisté dopravě a energii. Město ovlivnilo mezinárodní politiku OSN na summitu o změně klimatu, v roce 2015, kde sdíleli osvědčené postupy a předkládali ambiciózní udržitelná opatření. Bristol tak poskytuje svým obyvatelům prostor a prostředky pro změnu, ať už změnou životního stylu u sebe samých, či podílením se na kampaních a aktivní činností. Festivaly a akce jako Big Green Week nebo Festival of Nature oslavují závazek města k udržitelnosti.

7. Příroda na dosah ruky

Ať je člověk sebevíce městským typem, vždy potřebuje alespoň na chvíli pohladit duši trochou klidu a nabrat energii v přírodě. Botanická zahrada i Floating Ballast Seed Garden vám nabídnou nemalý kousek přírody přímo ve městě. Nedaleko ale také najdete přírodní rezervace, jako například Chew Valley, kde můžete využít spousty turistických tras. Pokud hledáte něco více v centru, nabízí se nejstarší park v Bristolu Brandon Hill. Pro dobrodružné povahy se nabízí koupání v Claverton Weir,  návštěva Obří jeskyně nebo lezení po skalách v Avon Gorge.