Vítejte na škole

Brighton Language College International

Brighton Language College International je přední nezávislá jazyková škola, která ve městě Brighton funguje od roku 1995.

Škola je akreditovaným centrem The British Council, členem English UK, testovacím centrem Trinity, přípravným centrem na zkoušky Cambridge English a držitelem uznání Bildungsurlaub.

Akademické standardy zajišťují potřebné zkušenosti a znalosti anglického jazyka. Jednotlivé kurzy jsou navíc nastaveny tak, aby vám pomohly se učit efektivněji. S komunikativním přístupem BLC k jazykovému vzdělávání se anglicky naučíte rychle.

Škola nabízí své kurzy pro dospělé, rodiny s dětmi i juniory, kteří do Brightonu cestují samy na jazykový kemp.

BLC juniors

Kurzy pro rodiny s dětmi

BLC se jako jedna z mála škol v Británii specializuje na pobyty rodin s dětmi od 5 do 11 let.

Rodinné kurzy jsou zábavné, inovativní a navrženy tak, aby vybudovaly sebevědomí v komunikaci. Dospělí i děti navštěvují kurzy ve stejnou dobu, takže rodina pak může trávit volný čas společně. Nebo rodiče mohou dětem od 7 do 11 let zaplatit i aktivity.

Děti si mohou vybrat z několika programů:

 • Děti od 5 do 11 let mohou navštěvovat program Explorer, což je jazykový kurz pro nejmenší v intenzitě 20 lekcí týdně. Odpoledne pak tráví s rodiči.
 • Děti od 7 do 11 let se pak mohou připojit do programu Safari, který zahrnuje kurzy angličtiny i aktivity po škole. K rodičům se dostává navečer.
 • Děti od 12 do 17 let pak navštěvují program Junior English, což je jazykový kurz uzpůsobený teenagerům.

Škola v centru města

Škola BLC International se nachází v centru města, s přímým výhledem na bývalou královskou rezidenci Royal Pavilion. V blízkosti školy tak můžete využít všechny atrakce, které město nabízí, včetně obchodů, restaurací, parků a pláže s molem Palace Pier. Zkrátka ideální místo k učení a relaxaci!

Vybavení školy:

 • 35 učeben
 • bezplatné vysokorychlostní wi-fi připojení
 • 2 studentské salonky
 • vnitřní dvůr
 • ubytovací služby
 • bohatý program mimoškolních aktivit
 • sociální služby
 • akademická podpora
 • letištní transfer
 • vícejazyčný personál
 • knihkupectví

Brighton Language College (1)

Bohatý mimoškolní program

BLC navíc každý měsíc nabízí skvělý společenský program, vždy s něčím novým a vzrušujícím. Můžete tak zažít fotbalovou Premier League, studentskou noc, grilování na pláži, zahrát si paintball nebo kuželky, zasoutěžit si v hospodském kvízu, navštívit kurzy keramiky, zajít si na koncert nebo do nočního klubu – každý si vybere!

Brighton patří k nejoblíbenějším přímořským letoviskem ve Spojeném království. Jedná se o vzrušující město s vlastní jedinečnou identitou. Je to hrdé, luxusní, kosmopolitní a přívětivé místo, kde se mísí historické budovy, pulsující noční život, módní butiky, bohatý divadelní a hudební život, báječné kluby a bary, rodinná zábava, nakupování i relax na pláži.

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Obecná angličtina pro dospěléPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A2-C1Cena za 1 týden: 5 700 Kč
Název kurzu: Přípravné kurzy ke zkouškám FCE/CAEPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: B1-C1Cena za 1 týden: 5 700 Kč
Název kurzu: IELTSPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A2-C1Cena za 1 týden: 5 700 Kč
Název kurzu: Angličtina & kultura 40+Počet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1-2Pokročilost: A2-B2Cena za 1 týden: 11 250 Kč
Název kurzu: Junior English - angličtina pro děti (12-17 let), kteří cestují s rodičiPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 5 700 Kč
Název kurzu: Explorer - angličtina pro děti (5-11 let), kteří cestují s rodičiPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 7 950 Kč
Název kurzu: Safari - angličtina + aktivity pro děti (7-11 let), kteří cestují s rodičiPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A2-C1Cena za 1 týden: 12 000 Kč

Hostitelská rodina

Ubytování v hostitelské rodině je skvělou příležitostí, jak poznat život ve Spojeném království a neustále si procvičovat angličtinu.

 

Ubytování nabízí páry, rodiny, jednotlivci i v důchodovém věku. Mohou to být vegetariáni nebo mít domácí mazlíčky, mohou žít v domě nebo bytě. Všechna ubytování jsou však pravidelně kontrolována naším týmem, aby splňovala standardy British Council pro ubytování v rodinách v UK.

Ubytování v rodinách se nachází v rozmezí 25–50 minut od školy.

Rezidence

BLC International nabízí 1 budovu s 8 patry studentského ubytování, ve kterém se nachází 199 jednolůžkových a 7 dvojlůžkových pokojů.

Ubytování v rezidenci nabízí:

 • ultrarychlé wi-fi připojení
 • nepřetržitá ostraha a recepce
 • pokoj s manželskou postelí, kuchyňským koutem, vlastní koupelnou, pracovnou a úložným prostorem
 • velká společenská místnost, pracovna a jednací prostory, upravená zahrada, terasa a prádelna
 • zdarma zapůjčení jízdních kol

Ubytování je vzdálené 10 minut chůzí od školy.

Kalkulace 2 týdenního pobytu ve vysoké sezóně

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 GBP = 30 Kč. Vysoká sezóna je od půlky června do konce srpna.

Celkem za ubytování a studium 28 350
Studium a ubytování Cena v Kč
Angličtina, 20 lekcí týdně 11 400
Ubytování v rodině, samostatný pokoj, polopenze 11 400
Zápisné, poplatek za nalezení ubytování, studijní materiály 3 000
Vyzvednutí z letiště Gatwick 2 550
Další poplatky celkem 8 690
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny. Aktuální cena v den koupě. 7 500
Cestovní pojištění na 2 týdny, UNION balík A60, pandemic 1 190
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 37 040 Kč

 

Kalkulace je orientační. Požádejte si o aktuální ceny na vámi vybrané termíny.

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Studium angličtiny - CES Worthing - Kukabara

Kurz v anglickém Worthingu: Radka S.

Škola byla úžasná, malá, vše jak jsem si přála. Výuka probíhala pokaždé jinak, nikdy jsem se nenudila, vždy bylo o zábavu postaráno. Učitelé se střídají na každou hodinu a člověk má možnost poslechnout si více přízvuků a poznat více stylů učení. Za celou dobu jsem se nesetkala se špatnou reakcí nebo neochotou.

Přečíst celý článek
Reference: Řezníčková - Milner School

Pobyt v Anglii: Vlasta Ř.

Dobrý den paní Gutlová,
bála jsem se zbytečně. Cesta proběhla bez problémů:-). Rodina je báječná. První den ve škole byl zajímavý. Učitelé jsou skvělí. Ve skupině jsou další 2 studenti z Čech a řada dalších národností. Moc vás zdravím do Brna.
Vlasta Ř.

Přečíst celý článek
Reference - WSE - English Courses

Proficiency AJ v Londýně: Renata H.

Škola výborná, učitelé vstřícní, milí, nápomocní a vtipní, Wimbledon krásný a Londýn dech-beroucí. Rodina milá, let v pohodě. Pobyt v Londýně jsem si užila a mnohé nové se dozvěděla. Vřele doporučuji jak školu, tak i společnost Tutuki, která mi školu vyhledala a vše výborně připravila.

Přečíst celý článek

Brighton – kulturní a slunečné město

Brighton je menší město na jižním pobřeží Anglie. Díky své poloze se řadí mezi jedno z nejslunečnějších míst Anglie a umožňuje tak svým obyvatelům i návštěvníkům užívat si slunečné dny z krásných pláží i z malebného centra města. Brighton je kulturním městem, které nabízí vyžití pro všechny, ať už jde o koncerty, festivaly, výstavy či památky.

Díky tomu, že ve městě fungují dvě univerzity, je Brighton studentským městem, které nabízí velký kulturní mix a přátelské prostředí. Mnoho turistických atrakcí, večerních klubů a koncertních hal podpoří chuť užívat si studentská léta právě tady.

Lokalita města je perfektní pro dopravu do Londýna (hodinu vlakem) stejně tak jako na mezinárodní letiště Heathrow a Gatwick.

Poloha školy

Škola se nachází v centru města, přímo u zahrad Old Steine ​​Gardens a s výhledem na bývalou královskou rezidenci Royal Pavilion.

Adresa školy: 7 Old Steine, Kemptown, Brighton BN1 1EJ, Spojené království

Mohlo by vás zajímat