Vítejte na škole

BELS – St. Paul’s Bay

BELS - jazyková škola, která se liší od ostatních! Čím? No třeba tím, že se nacházíme ve dvou zajímavých destinacích – na kouzelném ostrově Gozu a na Maltě v St. Paul’s Bay. Na Gozu vedeme kurzy angličtiny pouze pro dospělé, zde, v St. Paul’s Bay, pro děti i dospělé.

Lišíme se také věkem našich dospělých studentů, který je vyšší než na ostatních školách. V létě je tu průměrný věk 25 let, v zimě dokonce 30 let.

Kvalita je naší prioritou číslo jedna. Nabízíme vám 15 let zkušeností, flexibilní přístup, bohatý výběr kurzů angličtiny (od obecných kurzů různé intenzity po kurzy šité na míru) i rozdílné typy ubytování.

 • Angličtina ve světě - Kukabara
 • Reference: BELS Malta - Kukabara

bels_malta_school_19

 

BELS v malebném St. Paul’s Bay

Škola je umístěna přímo v centru malebného turistického města St. Paul’s Bay. Pyšníme se moderní budovou, která je blízko všech možných autobusových spojů a také blízko pošty, bank a obchodů.

BELS v St. Paul’s Bay je ideální pro všechny, kteří hledají kombinaci výuky jazyka s odpočinkem. Vždyť škola je od moře co by kamenem dohodil.

Naše rezidence je umístěna vedle budovy školy s výhledem na krásnou promenádu podél zátoky Sv. Pavla.

Vybavení školy:

 • 14 prostorných klimatizovaných tříd
 • počítačový koutek
 • příjemná vstupní hala s posezením
 • automaty na kávu a drobné občerstvení
 • WiFi zdarma po celé budově školy

Proč BELS na Maltě?

 • škola je umístěna v atraktivní destinaci
 • mnoho slunečních dnů a čisté moře
 • malá škola s rodinnou atmosférou, osobním přístupem a péčí
 • 25 let zkušeností
 • bohatá nabídka ubytování
 • výborný národnostní mix studentů
 • vhodné pro hendikepované studenty

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: General English Standard - nízká sezónaPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 5 330 Kč
Název kurzu: General English Standard - vysoká sezónaPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 6 370 Kč
Název kurzu: General English Intensive - nízká sezónaPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 7 930 Kč
Název kurzu: General English Intensive - vysoká sezónaPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1C1Cena za 1 týden: 8 450 Kč
Název kurzu: General English Mini - nízká sezónaPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1-7Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 7 800 Kč
Název kurzu: General English Mini - vysoká sezónaPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 9 360 Kč
Název kurzu: General English Intensive Mini - nízká sezónaPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1-7Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 10 660 Kč
Název kurzu: General English Intensive Mini - vysoká sezónaPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1-7Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 12 220 Kč

BELS Comfort Residence

Komfortní rezidence jsou k dispozici ve dvou samostatných prostorách, které spravuje přímo BELS. Mezi komfortní rezidence patří North Residences a Westend Residence. Každá budova je identická z hlediska kvality, vybavení a ceny. Pokoje jsou přidělovány v závislosti na dostupnosti v době rezervace. Pokud je to možné, jakékoli preference jsou zaznamenány ve fázi rezervace.

Ubytování zajišťuje:

 • 24/7 podporu na tísňové lince
 • týdenní úklid (mytí podlah, toaletní potřeby, výměna ložního prádla a ručníků)
 • společná plně vybavená kuchyň a obývací pokoj
 • dvoulůžkové pokoje (max 6 studentů na rezidenci)
 • koupelnu
 • pračku
 • klimatizaci/topení
 • žehlicí prkno
 • TV a vysokorychlostní WI-FI

Typ pokoje

V komfortní studentské rezidenci si studenti mohou vybrat ze dvou úrovní pokojů. Všechny pokoje jsou ve stejných rezidencích a využívají stejné společné prostory a zařízení. Rozdíly se týkají pouze pokojů:

Comfort Basic

Komfortní základní pokoj lze rezervovat jako dvoulůžkový pro ty studenty, kteří zde pobývají minimálně 12 týdnů. Tyto pokoje jsou nejekonomičtější, s výraznými slevami pro dlouhodobé studenty. Každý pokoj má ventilátor, dvě oddělené postele a sdílenou šatní skříň.

Comfort Plus

Comfort plus lze rezervovat jako dvoulůžkové nebo jednolůžkové pokoje (s možností vlastní koupelny). Tyto pokoje jsou k dispozici pro libovolnou délku pobytu se zvýhodněnými cenami pro dlouhodobé studenty. Tyto pokoje jsou ekonomické a zahrnují ventilátor, dvě oddělené postele a sdílenou šatní skříň.

Poloha

Rezidence se nachází na centrální promenádě s výhledem na moře ze společných prostor. Všude kolem najdete kavárny, kiosky, restaurace a lounge bary a několik skalnatých nebo písečných pláží. Další potřebná občanská vybavenost, jako jsou minimarkety, místní úřad, pošta, banky a různé obchody, jsou také v docházkové vzdálenosti. Přímo před apartmánem je autobusová zastávka, která je napojena na centrální trasy na ostrově a na hlavní autobusové nádraží v Buġibba.

BELS Comfort Residence

BELS Superior Residence

Nadstandardní rezidence jsou součástí moderního a uzavřeného bydlení v Xemxiji, pobřežní oblasti ve městě St. Paul’s Bay. Odtud se do školy dostanete za 20 minut pěšky. Ke škole je také možné dojet autobusem s pravidelnou 5minutovou jízdou. Rezidence se skládá z apartmánů s vlastním stravováním se 3 ložnicemi, každá pohodlně zařízena.

Ubytování zajišťuje:

 • 24/7 podporu na tísňové lince
 • týdenní úklid (mytí podlah, toaletní potřeby, výměna ložního prádla a ručníků)
 • společná plně vybavená kuchyň a obývací pokoj
 • dvoulůžkové pokoje (max 6 studentů na rezidenci)
 • soukromou koupelnu
 • pračku
 • klimatizaci/topení
 • žehlicí prkno
 • TV a vysokorychlostní WI-FI

Typ pokoje

V nadstandardní studentské rezidenci si studenti mohou vybrat ze tří úrovní pokojů. Všechny pokoje jsou ve stejných rezidencích a využívají stejné společné prostory a zařízení. Rozdíly se týkají pouze pokojů:

Superior Basic

K dispozici jako dvoulůžkové pokoje (sdílené s dalším studentem) nebo jako jednolůžkový pokoj (soukromý). V pokoji jsou dvě oddělené postele, ložní prádlo, sdílená skříň, klimatizace a topení. Při rezervaci jednolůžkového pokoje si lze za příplatek vyžádat vlastní koupelnu.

Superior Plus

K dispozici jako dvoulůžkové pokoje nebo jednolůžkové pokoje. Pokoj nabízí základní vybavení, jako je ložní prádlo, sdílená skříň, klimatizace a topení. Ve srovnání s pokoji superior basic jsou pokoje superior prostornější, mají více úložného prostoru a každý pokoj je také vybaven psacím stolem a silným připojením k internetu. Jsou ideální pro studenty, kteří chtějí pracovat na dálku nebo preferují soukromý studijní prostor. Rezervace tohoto pokoje také zajišťuje výhled na moře z obývacího pokoje.

Superior Plus s vlastní koupelnou

Pokoje superior plus mohou být rezervovány jako jednolůžkový pokoj pro jednotlivce cestující samostatně nebo jako dvoulůžkový pokoj pro dvě osoby cestující společně. Pokoj má stejné vybavení jako základní pokoj, včetně ložního prádla, společné šatní skříně, klimatizace a topení. Další výhodou pokojů superior plus je, že jsou prostornější a mají vlastní koupelnu. Každý pokoj má také stůl a silné připojení k internetu. Jsou ideální pro studenty, kteří chtějí pracovat na dálku nebo potřebují soukromé studijní prostředí.

Poloha

Rezidence se nachází na centrální promenádě. Kromě výhledu na moře nabízí tato oblast spoustu kaváren, kiosků, restaurací a lounge barů. Veškerá potřebná občanská vybavenost, jako jsou minimarkety, obecní úřad, pošta, banky a různé obchody, jsou také v docházkové vzdálenosti.

Jelikož se jedná o pobřežní město, všude kolem najdete mnoho skalnatých pláží a míst ke koupání. Autobusová zastávka před apartmánem má přímé spojení do centrálních míst na ostrově a také na hlavní autobusové nádraží v Buġibba.

BELS Superior Residence

Apartmány pro rodiny s dětmi

Všechny apartmány s vlastním stravováním jsou součástí moderních, nově postavených a uzavřených rezidencí podél pobřeží. Jsou ideální pro rodiny cestující společně. Tato možnost ubytování umožňuje soukromý a nezávislý pobyt při studiu.

Studenti mají na výběr ze tří ložnic, které celkově ubytují 6 osob. K dispozici jsou jednolůžka i manželské postele a 2 koupelny.

Ubytování zajišťuje:

 • 24/7 podporu na tísňové lince
 • týdenní úklid (mytí podlah, toaletní potřeby, výměna ložního prádla a ručníků)
 • plně vybavenou kuchyň
 • pračku
 • klimatizaci/topení
 • žehlicí prkno
 • TV a vysokorychlostní WI-FI

Rezidence se nachází na centrální autobusové trase a v pěší vzdálenosti od školy, v blízkosti veškeré základní občanské vybavenosti. Od školy jsou vzdálené 20 minut chůze nebo 5 minut jízdy autobusem.

Hostitelská rodina

Ubytování v hostitelských rodinách je nejlepším způsobem, jak poznat běžný život Malťanů. A také, jak se zapojit do běžné konverzace v reálném světě mimo školu.

Součástí ubytování je polopenze, takže také ochutnáte, jaké jídlo se na Maltě běžně připravuje. V hostitelské rodině můžete bydlet po celý rok.

Mnoho rodin je v pěší vzdálenosti od školy. Ve vysoké sezóně však počítejte s možným dojížděním dopravou.

Buďte si vědomi, že se vydáváte na cestu do multikulturní země, což znamená střet kultur v mnoha ohledech. Každá rodina má své standardy a zvyky. Co je běžné u nás, nemusí být běžné tady a naopak. Můžete bydlet s různými národnostmi, různého složení a věku nebo třeba zvířetem. Pokud se chcete něčemu konkrétnímu vyvarovat, napište nám toto vždy předem. Buďte však otevření, představte rodině zase svoji kulturu a vzájemně načerpejte co nejvíce:-) Výhody a úskalí hostitelské rodiny popisujeme zde.

BELS Superior Residence (1)

Hotel

Dáváte-li přednost ubytování v soukromí v hotelu, škola je schopna zařídit i toto ubytování. Záleží na vašich preferencích a rozpočtu. Je možné zajistit také letištní transfer a volnočasové aktivity pro všechny věkové kategorie.

Kalkulace 2 týdenního pobytu ve vysoké sezóně

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 EUR = 26.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Vysoká sezóna: od půlky června do začátku září

Cena za studium a ubytování celkem 34 420
Studium a ubytování Cena v Kč
Angličtina, 20 lekcí týdně 11 700
Ubytování v Comfort Residence PLUS, samostaný pokoj, bez jídla 18 720
Zápisné, poplatky za nalezení ubytování, studijní materiály 2 700
Vyzvednutí na letišti (povinné) 1 300
Další poplatky celkem 7 690
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad. Aktuální cena bude známa v den koupě. 6 500
Cestovní pojištění od Union A60, pandemic, vč. pojištění storna 1 190
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 42 110 Kč

 

Kalkulace jsou orientační, vždy si zažádejte o aktuální na daný rok.

Srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Eliška L. - BELS Malta

Kurz v St.Paul’s Bay na Maltě: Eliška L.

První týden byl pro mě úplně báječný, protože jsem ještě nikdy nebyla v zahraničí sama a s ostatními studenty. Všichni jsme se hrozně snažili, mluvili jsme prakticky neustále a trávili jsme se spolužáky čas i po škole. Volný čas jsme trávili na pláži a škola nás vzala ve státní svátky na výlety.

Přečíst celý článek
Marko M. BELS Malta Reference

BELS Malta: Milan M.

Škola byla naprosto vynikající. Obzvlášť vyučující Michelle a Arianna ukázaly velkou míru profesionality i šikovnosti při vyučování. Jejich hodiny jsou ležérní a přitom velice dobře připravené, což vytváří příjemnou atmosféru a udává hodinám rychlý spád. Musím také pochválit rodinu Agius, u které jsem bydlel.

Přečíst celý článek
Sura Daniel BELS

BELS Malta: Daniel Š.

O studijním pobytu v cizině jsem začal uvažovat tehdy, když jsem si uvědomil, že se chci v angličtině posunout dál. Standardní výuka v jazykové škole tady u nás mě ale nelákala, protože v domácím prostředí se do cizího jazyka nikdy neponořím tak jako v zahraničí. Zaujala mne Malta.

Přečíst celý článek

St. Paul’s Bay, aneb jak apoštol Pavel křesťanství na Maltu přinesl

Zátoka nese své jméno po apoštolu Pavlovi, který v místě, které se hluboce zařezává do maltského pobřeží, v roce 60 ztroskotal. Alespoň tak praví legenda.

Pavel s sebou přinesl na Maltu křesťanské náboženství. Toto dědictví je výrazné pro ostrov dodnes: Sv. Pavla připomínají nejen stejnojmenné katakomby v hlavním městě ostrova Gozo – Rabatu, kam první křesťané pohřbívali mrtvé. Ale také stovky kostelů, které lemují maltskou krajinu. Mimochodem, 98 % obyvatel jsou věřící katolíci s hlubokými vazbami na rodinu. Což poznáte, budete-li bydlet v hostitelských rodinách.

Spolu s rybářskými vesnicemi Bugibba a Qawra tvoří St. Paul’s Bay jeden celek, který patří k nejvyhledávanějším turistickým centrům na Maltě. V létě tu potkáte mnoho turistů a studentů z celého světa, kteří si přijeli užít horké paprsky maltského slunce a průzračné vody Středozemního moře.

Adresa školy: 550 West, St.Paul’s Str, St.Paul’s Bay, SPB 4030, Malta

Mohlo by vás zajímat