Vítejte na škole

BELS Malta – junioři

Jazyková škola BELS organizuje kromě kurzů angličtiny pro dospělé i jazykové pobyty pro děti a mládež, a to ve svém centru v St. Paul’s Bay.

A proč se tato unikátní škola zaměřuje také na juniory? Protože Malta je skvělou destinací s krásnými léty a mírnými zimami. Ostrov je totiž jedním z mála míst na planetě, kde slunce svítí až 10 hodin denně. A proto je Malta ideální pro kombinaci kurzů angličtiny, prázdninového dovádění i poznávání.

BELS má ve své nabídce 3 typy pobytů pro děti a mládež:

 • pobyty pro juniory od 10 do 16 let
 • pobyty pro mladé dospělé od 16 do 17 let
 • pobyty pro rodiče s dětmi od 7 do 15 let
 • BELS junioři - Kukabara

BELS junioři St. Pauls Bay

Vybavení školy:

 • 15 prostorných klimatizovaných tříd
 • počítačový koutek, knihovna
 • příjemná vstupní hala s posezením
 • automaty na kávu a drobné občerstvení
 • WiFi zdarma po celé budově školy

Pobyt junioři 10–16 let

Vyzvednutí z letiště: po příletu na Maltu budou vaše ratolesti vyzvednuty z letiště naším pracovníkem. Vyzvednutí a dovoz na letiště jsou již v ceně pobytu. Prosím, informujte své děti, aby si po příletu na Maltu vyzvedly svá zavazadla. U východu z letiště na ně bude čekat náš pracovník s logem školy BELS v ruce. Ten je pak doveze na adresu ubytování.

BELS welcome: první víkend probíhá v duchu seznamování se s okolím. Nováčci se zúčastní uvítací schůzky, která je organizována školou nebo rodinou (v případě ubytování v hostitelské rodině). Během schůzky děti dostanou uvítací balíček, ve kterém jsou informace o škole, pravidla týkající se ubytování, telefonní čísla pro případ nouze a také kopie týdenního programu. Po uvítání jsou děti zavedeny do svých pokojů.

První den ve škole

BELS organizuje pro nováčky hromadný přesun do školy. Studenti musí být na stanoveném místě (meeting point) včas. Ve škole pak následuje malé uvítání a prohlídka školy. Pokud si studenti vyplní online test před příjezdem, začnou lekce hned ráno. Pokud test není vyplněn před příjezdem, dostanou jej první den ve škole a po vyhodnocení jejich úrovně angličtiny se připojí ke svojí skupině po přestávce. Lekce mají dva devadesátiminutové bloky s patnáctiminutovou přestávkou.

Dozor: děti jsou pod stálým dozorem tzv. BELS team leaders. S těmito vedoucími mohou také konzultovat případné nejasnosti či problémy. BELS team leaders doprovázejí děti na všech aktivitách a vyprávějí jim o místech, která navštíví.

Aktivity: součástí pobytu jsou i různé bezpečné a zábavné aktivity. Jde o mix sportovních, kulturních a poznávacích akcí, které jsou uzpůsobeny věku studentů. Příklad aktivit pro rok 2017 naleznete přímo na webu školy BELS.

BELS kurzy pro mládež

Pobyty pro mladé dospělé 16–17 let

Nově zavedený program od roku 2019, kdy mladí dospělí mají oproti juniorům volnější program a předpokládá se větší samostatnost.

Součástí programu je:

 • ubytování (pouze) v rodině ve sdíleném pokoji s polopenzí
 • dopolední výuka angličtiny 20 nebo 30 lekcí týdně (max. 12 studentů ve třídě)
 • online test úrovně angličtiny, studijní materiály a závěrečný certifikát
 • mimoškolní aktivity: 3 odpolední nebo večerní a 1 celodenní o víkendu
 • vyzvednutí a dovoz na letiště

Pobyty pro rodiče s dětmi od 7–15 let

Tento program je skvělou variantou pro rodiny s malými dětmi, kteří chtějí zkombinovat dovolenou na Maltě s lekcemi angličtiny. Funguje jen přes léto!

Děti i rodiče mají oddělenou výuku v ten samý čas pod jednou střechou – v našem moderním centru v St. Paul’s Bay. Bydlet mohou buď v BELS rezidenci nebo v rezidenci pro juniory tedy v hotelu Santa Maria.

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Junioři: Velikonoce, podzim - Angličtina, rezidence, více lůžkové pokoje, plná penze, aktivityPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 15720 Kč
Název kurzu: Junioři: Léto - Angličtina, rezidence, více lůžkové pokoje, plná penze, aktivityPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45+Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 19650 Kč
Název kurzu: Junioři: Velikonoce, podzim - Angličtina, rodina, více lůžkové pokoje, plná penze, aktivityPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 14410 Kč
Název kurzu: Junioři: Léto - Angličtina, rodina, více lůžkové pokoje, plná penze, aktivityPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 18340 Kč
Název kurzu: Mladí dospělí: nízká sezóna - Angličtina 20 lekcí, rodina, více lůžkové pokoje, plná penze, aktivityPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 15458 Kč
Název kurzu: Mladí dospělí: vysoká sezóna - Angličtina 20 lekcí, rodina, více lůžkové pokoje, plná penze, aktivityPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 19257 Kč
Název kurzu: Mladí dospělí: nízká sezóna - Angličtina 30 lekcí, rodina, více lůžkové pokoje, plná penze, aktivityPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 17030 Kč
Název kurzu: Mladí dospělí: vysoká sezóna - Angličtina 30 lekcí, rodina, více lůžkové pokoje, plná penze, aktivityPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 20829 Kč
Název kurzu: Léto: Pobyt rodiče s dětmi - angličtina pro dětiPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 6288 Kč

Hostitelská rodina - pobyt pro juniory i rodiny

Ubytování v hostitelských rodinách dává studentům příležitost, aby si vyzkoušeli komunikaci v angličtině i mimo školu.

BELS pečlivě vybírá rodiny, do kterých umísťuje děti a mladé studenty. Pokoje jsou více-lůžkové, součástí je plná penze.

Rodiny se nachází buď přímo v St. Paul’s Bay nebo v okolních vesnicích. Děti jsou do školy sváženy školním autobusem.

BELS Junior Residence (***) - pobyt pro juniory

BELS Junior Residence se nachází v zátoce sv. Pavla v městečku Bugibba cca 5 minut pěšky od školy. Po zdolání cca 800 m se studenti dostanou ke  skalnatému pobřeží s promenádou plnou obchodů a kaváren.

V rezidenci je přes 200 pokojů (maximálně 3 lůžkových), které obklopují velký bazén. Všechny pokoje mají kolem 22 m², balkón, přímé telefonní číslo, klimatizaci, vysoušeč vlasů, televizi, rádio a vlastní koupelnu.

Dozor bydlí společně s dětmi na hotelu, aby byl kdykoliv k dispozici. BELS team leader také každé ráno vodí děti do školy.

Součástí ubytování je plná penze.

Vybavení rezidence:

 • klimatizované společné prostory s WiFi
 • recepce (24 hodinový servis)
 • restaurace, kde budou servírovány – snídaně, oběd i večeře se 3 chody, vše formou bufetu
 • velký venkovní bazén s jacuzzi
 • molo na opalování se sprchou a toaletami
 • herní místnost

BELS rezidence - pouze pro rodiny

Rezidence je vzdálena od školy pár minut pěšky. Skládá ze 4 sousedících třípokojových apartmánů s klimatizací.

Každý apartmán má svůj obývací pokoj s televizí, ložnice, vybavenou kuchyni a koupelnu. Ve společných prostorách je také k dispozici WiFi zdarma.

Příjezd a odjezd je vždy v sobotu. Začátek ubytování: nejdříve v 15 hodin v den příjezdu. Konec: nejpozději v 10 ráno v den odjezdu.

Kalkulace 2týdenního pobytu pro děti 10–16 let

Cena je počítána ve vysoké sezóně (15.06.-01.09.19). V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 EUR = 26.20 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Celkem za junior pobyt 34 846
Pobyt pro juniory Cena v Kč
Angličtina, 20 lekcí týd., max. 15 lidí ve třídě 34 846
Ubytování v rodině, více-lůžkový pokoj, plná penze
Aktivity + dozor 24/7
Přesuny dětí do školy a zpět do místa ubytování
Závěrečný certifikát
Vyzvednutí a dovoz na letiště na Maltě
Další poplatky celkem 6 794
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad. Aktuální cena bude známa v den koupě. 6 500
Cestovní pojištění na 2 týdny (21 Kč / den pro osoby do 15 let; 42 Kč / den pro 15+) 294
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 41 640 Kč

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Marko M. BELS Malta Reference

BELS Malta: Milan M.

Škola byla naprosto vynikající. Obzvlášť vyučující Michelle a Arianna ukázaly velkou míru profesionality i šikovnosti při vyučování. Jejich hodiny jsou ležérní a přitom velice dobře připravené, což vytváří příjemnou atmosféru a udává hodinám rychlý spád. Musím také pochválit rodinu Agius, u které jsem bydlel.

Přečíst celý článek
Eliška L. - BELS Malta

Kurz v St.Paul’s Bay na Maltě: Eliška L.

První týden byl pro mě úplně báječný, protože jsem ještě nikdy nebyla v zahraničí sama a s ostatními studenty. Všichni jsme se hrozně snažili, mluvili jsme prakticky neustále a trávili jsme se spolužáky čas i po škole. Volný čas jsme trávili na pláži a škola nás vzala ve státní svátky na výlety.

Přečíst celý článek
Reference: pobyt na Maltě

ClubClass na Maltě: Anna L.

Tutuki nabízí naprosto profesionální jednání a záruku kvality. Díky (paní – slečně :o))Gultové se mi podařilo vycestovat na Maltu. A i přesto, že příprava výjezdu vázla na naší straně, jsem se nikdy nesetkala s negativní reakcí, kterou bych vlastně i očekávala. No, jak cituje Tutuki: „Domluvit se znamená porozumět“.

Přečíst celý článek

BELS a St. Paul’s Bay

Celý pobyt probíhá v zátoce Sv. Pavla – tedy ve městečku St. Paul’s Bay. Městečko sousedí s rybářskými vesnicemi Bugibba a Qawra, které společně se St. Paul’s Bay tvoří nejpopulárnější turistické centrum na Maltě.

Kromě turistů se tu v létě pohybuje mnoho studentů angličtiny, kteří si zdokonalují jazyk v okolních jazykových školách. Prostě parádní místo pro seznamování, zmrzlinu, cachtání v moři a samozřejmě procvičování neformální angličtiny.

Výuka se koná v hlavní budově školy, která je moderní, prostorná, klimatizovaná a plně vybavená audiovizuální technikou.

Adresa školy:  550 West, St.Paul’s Str, St.Paul’s Bay, SPB 4030, Malta

Adresa BELS Junior Residence: Santa Maria Hotel, Ramel Street, SPB 3033- Bugibba

Mohlo by váš zajímat