Vítejte na škole

BELS Malta – junioři

Jazyková škola BELS organizuje kromě kurzů angličtiny pro dospělé i jazykové pobyty pro děti a mládež, a to ve svém centru v St. Paul’s Bay.

A proč se tato unikátní škola zaměřuje také na juniory? Protože Malta je skvělou destinací s krásnými léty a mírnými zimami. Ostrov je totiž jedním z mála míst na planetě, kde slunce svítí až 10 hodin denně. A proto je Malta ideální pro kombinaci kurzů angličtiny, prázdninového dovádění i poznávání.

BELS má ve své nabídce 3 typy pobytů pro děti a mládež:

 • pobyty pro juniory od 11 do 16 let
 • pobyty pro mladé dospělé od 16 do 17 let
 • pobyty pro rodiče s dětmi od 7 do 15 let
 • BELS junioři - Kukabara

bels_juniors_destination_&_leisure_9

 

Pobyt junioři 11–16 let

Vyzvednutí z letiště: po příletu na Maltu budou vaše ratolesti vyzvednuty z letiště řidičem, který je doveze do místa ubytování. Vyzvednutí a dovoz na letiště jsou již v ceně pobytu. Prosím, informujte své děti, aby si po příletu na Maltu vyzvedly svá zavazadla. U východu z letiště na ně bude čekat řidič s logem školy BELS v ruce. Ten je pak doveze na adresu ubytování.

BELS welcome: první víkend probíhá v duchu seznamování se s okolím. Nováčci se zúčastní uvítací schůzky, která je organizována školou. Během schůzky děti dostanou uvítací balíček, ve kterém jsou informace o škole, pravidla týkající se ubytování, telefonní čísla pro případ nouze a také kopie týdenního programu. Po uvítání jsou děti zavedeny do svých pokojů.

Vybavení školy:

 • 15 prostorných klimatizovaných tříd
 • počítačový koutek, knihovna
 • příjemná vstupní hala s posezením
 • automaty na kávu a drobné občerstvení
 • WiFi zdarma po celé budově školy

První den ve škole

BELS organizuje pro nováčky hromadný přesun do školy. Studenti musí být na stanoveném místě (meeting point) včas. Ve škole pak následuje malé uvítání a prohlídka školy.

Pokud si studenti vyplní online test před příjezdem, začnou lekce hned ráno. Pokud test není vyplněn před příjezdem, dostanou jej první den ve škole a po vyhodnocení jejich úrovně angličtiny se připojí ke svojí skupině po přestávce. Lekce mají dva devadesátiminutové bloky s patnáctiminutovou přestávkou.

Dozor: děti jsou pod stálým dozorem tzv. BELS team leaders. S těmito vedoucími mohou také konzultovat případné nejasnosti či problémy. BELS team leaders doprovázejí děti na všech aktivitách a vyprávějí jim o místech, která navštíví.

Aktivity: součástí pobytu jsou i různé bezpečné a zábavné aktivity. Jde o mix sportovních, kulturních a poznávacích akcí, které jsou uzpůsobeny věku studentů. Mrkněte na příklad aktivit: BELS Summer Jnr Prog Sample.

bels_juniors_school_30

Pobyty pro mladé dospělé 16–17 let

Mladé dospělé ve věku 16-17 let BELS mají odlišný program zvaný Young Adults, aby se nemíchali mezi mladší děti. BELS pečlivě naslouchal zpětné vazbě této věkové skupiny a uznal, že mohou mít už jiné potřeby a nároky než mladší děti. Oproti juniorům mají tedy volnější program a předpokládá se větší samostatnost.

Součástí programu je:

 • ubytování v hostitelských rodinách ve sdíleném pokoji s polopenzí
 • dopolední výuka angličtiny 20 nebo 30 lekcí týdně (max. 12 studentů ve třídě)
 • online test úrovně angličtiny, studijní materiály a závěrečný certifikát
 • mimoškolní aktivity: 3 odpolední nebo večerní a 1 celodenní o víkendu
 • vyzvednutí a dovoz na letiště

Pobyty pro rodiče s dětmi od 7–15 let

Tento program je skvělou variantou pro rodiny s malými dětmi, kteří chtějí zkombinovat dovolenou na Maltě s lekcemi angličtiny. Funguje jen přes léto!

Děti i rodiče mají oddělenou výuku v ten samý čas pod jednou střechou – v našem moderním centru v St. Paul’s Bay. Bydlet mohou buď v BELS rezidenci nebo si mohou rezervovat vlastní apartmán přes booking.com.

Děti si mohou vybrat ze dvou programů:

 • Lekce angličtiny bez programu, kdy se děti účastní pouze lekcí a odpoledne tráví s rodiči.
 • Day Camp, kdy děti absolvují nejen lekce angličtiny, ale i denní program s ostatními účastníky letního pobytu. Součástí je i teplý oběd.

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Junior pobyt - Velikonoce - angličtina, rezidence, více lůžkové pokoje, plná penze, aktivityPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 20 150 Kč
Název kurzu: Junior pobyt: - Léto - angličtina, rezidence, více lůžkové pokoje, plná penze, aktivityPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45+Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 24 050 Kč
Název kurzu: Junior pobyt - Podzim - angličtina, rezidence, více lůžkové pokoje, plná penze, aktivityPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 20 150 Kč
Název kurzu: Mladí dospělí: nízká sezóna - angličtina 20 lekcí, rodina, více lůžkové pokoje, polopenze, aktivityPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 17 758 Kč
Název kurzu: Mladí dospělí: vysoká sezóna - angličtina 20 lekcí, rodina, více lůžkové pokoje, polopenze, aktivityPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 23 608 Kč
Název kurzu: Mladí dospělí: nízká sezóna - angličtina 30 lekcí, rodina, více lůžkové pokoje, polopenze, aktivityPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 20 358 Kč
Název kurzu: Mladí dospělí: vysoká sezóna - angličtina 30 lekcí, rodina, více lůžkové pokoje, plná penze, aktivityPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 25 688 Kč
Název kurzu: Léto: Pobyt rodiče s dětmi - angličtina pro dětiPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 8 320 Kč
Název kurzu: Day Camp pro děti cestující s rodičiPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 11 700 Kč

BELS Junior Residence (***) - pobyt pro juniory

Topaz Hotel, rezidence s nonstop dozorem se nachází na bezpečném místě v St. Paul’s Bay, 10 minut jízdy školním autobusem od školy a pouhých 100 metrů od nábřeží a promenády; s bohatým výběrem obchodů, restaurací a skalnatých pláží. O studenty ubytované v rezidenci se starají vedoucí, kteří zajišťují 24/7 dohled.

Rezidence zajišťuje:

 • plnou penzi (snídaně, obědy a večeře jsou zahrnuty v ceně, s řadou možností stravování pro všechny typy a preference)
 • max. 4 studenty na pokoji (spolubydlící jsou vždy stejného pohlaví, pokud možno v podobném věku a jiné národnosti)
 • koupelnu na pokoji
 • klimatizované společné prostory s WiFi
 • recepci (24 hodinový servis, podpora dohled po celý den a noc)
 • venkovní bazén i vyhřívaný krytý bazén
 • ručníky a povlečení
 • pravidelný úklid

BELS Topaz

Hotel se skládá ze 170 pokojů, postavených kolem bazénu. Všechny pokoje mají přibližně 22 metrů čtverečních a jsou obsluhované výtahy. Každý pokoj má vlastní balkon, telefonní systém s přímou volbou (obsluhován pomocí telefonních karet, které lze zakoupit na hotelové recepci), chladič (který zůstává zapnutý, i když se pokoj nepoužívá), centrální hotelová klimatizace & stropní ventilátor, TV, vysoušeč vlasů a vana s ruční sprchou. Za poplatek je k dispozici také bezpečnostní schránka a v celém hotelu je k dispozici bezplatná Wi-Fi.

 

Hostitelská rodina - pouze pro mladé dospělé (16-17 let)

Mladí lidé ve věku 16 až 17 let jsou umístěni do programu Young Adults, ve kterém bydlí v hostitelských rodinách ve vícelůžkových pokojích. Součástí ubytování je polopenze.

Ubytování v hostitelských rodinách je ideální příležitostí, jak si vytvořit celoživotní vzpomínky, naučit se rychleji anglicky a poznat pravou kulturu země.

Buďte si vědomi, že se vydáváte na cestu do multikulturní země, což znamená střet kultur v mnoha ohledech. Každá rodina má své standardy a zvyky. Co je běžné u nás, nemusí být běžné tady a naopak. Můžete bydlet s různými národnostmi, různého složení a věku nebo třeba zvířetem. Pokud se chcete něčemu konkrétnímu vyvarovat, napište nám toto vždy předem. Buďte však otevření, představte rodině zase svoji kulturu a vzájemně načerpejte co nejvíce:-) Výhody a úskalí hostitelské rodiny popisujeme zde.

bels homestay

Kalkulace 2 týdenního pobytu pro děti 10–16 let

Cena je počítána ve vysoké sezóně. V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 EUR = 26.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Celkem za junior pobyt 49 530
Pobyt pro juniory Cena v Kč
Angličtina, 20 lekcí týd., max. 15 lidí ve třídě 49 530
Ubytování v rezidenci, více-lůžkový pokoj, plná penze
Aktivity + dozor 24/7
Přesuny dětí do školy a zpět do místa ubytování
Závěrečný certifikát
Vyzvednutí a dovoz na letiště na Maltě
Další poplatky celkem 7 690
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad. Aktuální cena bude známa v den koupě. 6 500
Cestovní pojištění od Union A60, pandemic, vč. pojištění storna 1 190
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 57 520 Kč

 

Kalkulace jsou orientační, vždy si zažádejte o aktuální na daný rok.

Srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Marko M. BELS Malta Reference

BELS Malta: Milan M.

Škola byla naprosto vynikající. Obzvlášť vyučující Michelle a Arianna ukázaly velkou míru profesionality i šikovnosti při vyučování. Jejich hodiny jsou ležérní a přitom velice dobře připravené, což vytváří příjemnou atmosféru a udává hodinám rychlý spád. Musím také pochválit rodinu Agius, u které jsem bydlel.

Přečíst celý článek
Eliška L. - BELS Malta

Kurz v St.Paul’s Bay na Maltě: Eliška L.

První týden byl pro mě úplně báječný, protože jsem ještě nikdy nebyla v zahraničí sama a s ostatními studenty. Všichni jsme se hrozně snažili, mluvili jsme prakticky neustále a trávili jsme se spolužáky čas i po škole. Volný čas jsme trávili na pláži a škola nás vzala ve státní svátky na výlety.

Přečíst celý článek
Reference: pobyt na Maltě

ClubClass na Maltě: Anna L.

Tutuki nabízí naprosto profesionální jednání a záruku kvality. Díky (paní – slečně :o))Gultové se mi podařilo vycestovat na Maltu. A i přesto, že příprava výjezdu vázla na naší straně, jsem se nikdy nesetkala s negativní reakcí, kterou bych vlastně i očekávala. No, jak cituje Tutuki: „Domluvit se znamená porozumět“.

Přečíst celý článek

BELS a St. Paul’s Bay

Celý pobyt probíhá v zátoce Sv. Pavla – tedy ve městečku St. Paul’s Bay. Městečko sousedí s rybářskými vesnicemi Bugibba a Qawra, které společně se St. Paul’s Bay tvoří nejpopulárnější turistické centrum na Maltě.

Kromě turistů se tu v létě pohybuje mnoho studentů angličtiny, kteří si zdokonalují jazyk v okolních jazykových školách. Prostě parádní místo pro seznamování, zmrzlinu, cachtání v moři a samozřejmě procvičování neformální angličtiny.

Výuka se koná v hlavní budově školy, která je moderní, prostorná, klimatizovaná a plně vybavená audiovizuální technikou.

Adresa školy:  550 West, St.Paul’s Str, St.Paul’s Bay, SPB 4030, Malta

Adresa BELS Junior Residence: BELS Juniors Residence Triq C.Tanti, San Pawl il-Baħar SPB 3025, Malta

Mohlo by váš zajímat