Neradi bychom to zakřikli, ale zdá se, že cestování a výuce cizích jazyků v zahraničí se snad konečně blýská na lepší časy. Velká Británie se otevřela světu už 4. srpna. Při splnění vcelku snesitelných podmínek tak můžete do země Shakespeara, kriketu a pověstného suchého humoru opět vyrazit za studiem!

‚‚Chci do Británie za angličtinou‘‘

Už hledáte samým nadšením cestovní pas? (Pozor na to, po Brexitu vám pro vstup na území Velké Británie nestačí občanka.) Prima. Tak si ještě ujasněme, co musíte před cestou do Anglie nebo Skotska zařídit.

Pokud máte platný certifikát o očkování, platí pro vás stejná pravidla jako pro očkované Brity. Stačí vyplnit příjezdový formulář a objednat si na druhý den po příletu PCR test.

Pro neočkované jsou podmínky malinko komplikovanější. Platí pro vás povinnost vyplnit příjezdový formulář a prokázat se negativním testem před odletem. Před nástupem do letadla také musíte mít objednaný a zaplacený doklad na PCR testování (takzvaný Covid Test Kit) na druhý a osmý den po příletu a prvních deset dní strávit v samoizolaci.

Jistě, není to tak pohodlné a jednoduché jako dřív. Ale po měsících nejistoty, všemožných omezení a uzávěr je i tohle velká změna k lepšímu.

POZOR: Výše uvedené podmínky budou platné v případě, že ČR zůstane na seznamu tzv. zelených zemí. Tam také aktuálně je, sami ale víte, že pravidla pro cestování v době koronaviru se mění častěji než britské počasí.

Aktuální podmínky pro vstup na území Velké Británie proto vždy doporučujeme sledovat na stránce Ministerstva zahraničí nebo na stránkách britské vlády.

edinburgh-g5cc8f2475_640

Kam do Británie za studiem angličtiny?

Je toho k mání víc než dost.

Wimbledon School of English patří mezi top školy v Anglii. Škola má rozhodně co nabídnout stran výuky angličtiny i volnočasových aktivit. A co víc, sídlí přímo v Londýně v prestižní čtvrti Wimbledon! Prostě zážitek na celý život.

Komu vyhovuje klidné, komornější zázemí, ten může zamířit do Centre of English studies ve Worthingu. Studenti této školy bydlí v hostitelských rodinách a valnou část volného času tráví… u moře!

A koho láká spíše sever, pro toho je jako stvořené Centre of English studies v Edinburghu. Hlavní město Skotska dokonce považuje řada návštěvníků za zajímavější místo k poznávání než Londýn.

Kdo může v Británii studovat?

Všichni, kteří si touží zlepšit angličtinu. Potřebujete se domluvit anglicky v práci nebo na cestách? Tak právě pro vás je tato výuka v zahraničí určena. Kurzy pro dospělé jsou od 16 do 100 let :). Kurzy pro juniory od 11 do cca 17 let.

Dospělí mohou začít s výukou každé pondělí v průběhu celého roku. Nejčastěji si volí pobyt od 2 do 4 týdnů. Ti, co mají času více, odjíždějí klidně i na rok.

Stále váháte? Přečtěte si článek Jak si vybrat správný kurz.

Junior kurzy se otevírají většinou se začátkem letních prázdnin. Děti tráví na takovém pobytu průměrně 2 až 3 týdny.

Kurzy pro juniory

Už teď plánujete kurz na letní prázdniny pro své děti? Tak vězte, že nejsnáze se momentálně cestuje právě nezletilým. Pro ty totiž neplatí pravidla o očkování ani karanténě, pokud necestují ze země červené barvy. A tu naštěstí na britském semaforu Česká republika nemá.

Co to znamená? Že pokud je vašemu dítěti mezi 11 – 17 lety, může si prázdninový kemp s angličtinou rezervovat už nyní.

Nevíte, zda své dítě do zahraničí poslat? Chápeme, a proto jsme pro vás sepsali pár důvodů, proč ano.

Lord-Wandsworth-College---Art-Class

Dejte nám vědět teď hned!

Napište nám o svých plánech, obratem se vám ozveme. Těšíme se.

Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vaší otázky. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.