Vítejte na škole

Sprachcaffe Frankfurt

Po více než 30 let využívají lidé z celého světa s vášní pro jazyky síť jazykových škol Sprachcaffe.

Poznávají nové země, exotiku, rozdílné kultury zemí. A k tomu se zdokonalují v jednom ze sedmi světových jazyků: angličtině, španělštině, francouzštině, italštině, němčině, čínštině a arabštině. Přidáte se i vy? 

Na škole Sprachcaffe ve Franfurtu vás přivítáme v útulné atmosféře v pátém patře třináctipatrové budovy. Školu najdete ve čtvrti města - Sachsenhausen, která nabízí nekonečné nákupní možnosti, stejně jako bezpočet kaváren, restaurací a barů.

Sprachcaffe Frankfurt - kurzy němčiny - Kukabara

Vybavení školy:

 • 19 světlých tříd vybavených audio-vizuální technikou
 • studentská místnost a „coffee koutek“ s automatem na kávu
 • konvice kávy pro studenty o přestávkách zdarma
 • prosluněná terasa, studovna
 • WIFI po celé škole za příplatek
 • malé parkoviště, kde můžete 1 den nechat auto

Naši učitelé

Všichni naši učitelé jsou rodilí mluvčí, kteří absolvovali kurz výuky němčiny pro zahraniční studenty. To vám zajistí autentické a profesionální lekce němčiny – bez přízvuku. Máte-li speciální požadavky (např. technickou němčinu, přípravy na zkoušky atd.), garantujeme vám, že vás povedou pouze lektoři s odpovídající kvalifikací a znalostmi.

Kromě kvalifikace klademe důraz také na rozmanitost. Proto vaše kurzy povedou zajímavé osobnosti různého věku a bohatých životních zkušeností.

Naši učitelé kombinují různé materiály a výukové zdroje, abyste se dostali k různým stylům výuky, různým typům úloh i k autentickým textům.

Standardní učebnice, ze které naše kurzy vycházejí, je „Schritte international“ (Hueber Verlag). Je to učebnice pro mezinárodní studenty, která plně vyhovuje standardům společného evropského referenčního rámce pro jazyky a pokrývá všechny úrovně. Navíc každá učebnice obsahuje i pracovní sešit a CD s dalšími interaktivními prvky a texty pro samovýuku.

Proč Sprachcaffe?

 • Škola i apartmány jsou umístěny v jedné budově, ze které budete mít parádní výhled na Frankfurt
 • Škola je umístěna ve čtvrti Sachsenhausen, pouze 10 minut pěšky od centra města
 • Ve škole vás uvítá mezinárodní tým, který je vždy připraven vám pomoci
 • Excelentní národnostní mix studentů
 • Kvalifikovaní učitelé

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Standard CoursePočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: B1-C1Cena za 1 týden: 5 200 Kč
Název kurzu: Intensive CoursePočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: B1-C1Cena za 1 týden: 7 280 Kč
Název kurzu: Příprava na Test DAFPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 8Pokročilost: B1-C1Cena za 1 týden: 5 200 Kč

Apartmán

Většina našich apartmánů se nachází v budově školy. Ostatní jsou vzdáleny od školy 15 minut pěšky nebo jízdy dopravou.

Apartmány jsou vybaveny koupelnou a plně vybavenou kuchyní.

K dispozici jsou dva typy apartmánů:

 • Standard
 • Comfort

Rozdíl je ve velikosti obývané plochy a výhledem na město.

Služby: všechny apartmány jsou uklízeny 1-krát týdně. Povlečení je v ceně, ručníky si musíte dovézt vlastní.

Check in: neděle od 14:00 do 20:00 hodiny. Pokud je váš přílet po 20:00 hod., musíte si na první noc zarezervovat privátní ubytování.

Vzdálenost k supermarketu: 5 minut pěšky

Záloha na klíč: 100 EUR

 

Hostitelská rodina

Hostitelské rodiny vám nabízejí ubytování v jednolůžkových pokojích (dvoulůžkových, pokud cestujete ve dvojici) s polopenzí nebo pouze snídaní.

Služby: pokoje jsou uklízeny 1× týdně rodinou. Peřiny budete mít povlečené, ručníky si však přivezte vlastní.

Check in: vždy v neděli mezi 14:00 a 20:00 hodinou. Pokud do Frankfurtu přicestujete po 20:00 hodině, musíte si na jednu noc zajistit vlastní ubytování.

Vzdálenost od školy: z rodin do školy to máte buď pár minut pěšky nebo maximálně 50 minut jízdy dopravou.

Vzdálenost k obchodům: většinou v pěší vzdálenosti od domova

Záloha na klíče: záleží vždy na rodině

Buďte si vědomi, že se vydáváte na cestu do multikulturní země, což znamená střet kultur v mnoha ohledech. Každá rodina má své standardy a zvyky. Co je běžné u nás, nemusí být běžné tady a naopak. Můžete bydlet s různými národnostmi, různého složení a věku nebo třeba zvířetem. Pokud se chcete něčemu konkrétnímu vyvarovat, napište nám toto vždy předem. Buďte však otevření, představte rodině zase svoji kulturu a vzájemně načerpejte co nejvíce:-) Výhody a úskalí hostitelské rodiny popisujeme zde.

Kalkulace 2 týdenního pobytu v sezóně C

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 EUR = 26.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu. Sprachcaffe rozlišuje 3 sezóny:

 • Sezóna A: od října do března
 • Sezóna B: březen až červen a září až říjen
 • Sezóna C: červen až září
Cena za studium a ubytování celkem 37 180
Studium a ubytování Cena v Kč
Němčina, 20 lekcí týdně 10 400
Ubytování v apartmánu Standard, samostaný pokoj, bez jídla 20 800
Zápisné, poplatky za nalezení ubytování, studijní materiály 3 640
Vyzvednutí z letiště 2 340
Další poplatky celkem 6 690
Další poplatky Cena v Kč
Letenka Praha – Frankfurt a zpět. Aktuální cena bude známa v den koupě. 5 500
Cestovní pojištění na 2 týdny 1 190
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 43 870 Kč

 

Kalkulace je orientační. Požádejte si o aktuální ceny na vámi vybrané termíny.

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Tomanova DID Berlin

Pobyt v Berlíně: Jarmila T.

Dobrý den paní Gultová,
je to tu skvělé. Jsem v Berlíně moc spokojená, výlet byl fajn, pak jsem si udělala i sama výlet do Charlottenburgu. Dnes mi ve škole dali informace k sobotnímu transferu, všechno funguje parádně. Moc děkuju a zdravím do Brna, Jarmila T.

Přečíst celý článek
Jazykový pobyt v Rakousku - zážitky - Kukabara

Pobyt v Rakousku: Zdeněk B.

Byl jsem s vaší spoluprací velmi spokojen. Díky! Posílám vám fotografie z pobytu. Upravte, prosím, názvy, aby byly případně správně. My studenti děláme občas chyby :). Vše můžete použít, jak budete potřebovat. Ve škole i v hostitelské rodině jsem si cítil skvěle. Hezký den. Zdeněk B.

Přečíst celý článek
Reference_Regensburg_Horizonte

Pobyt v Řeznu: Tomáš P.

Pan Tomáš odjel do německého Regensburgu studovat obecnou němčinu. Jak se mu v tomto malebném historickém městě líbilo? Napsal nám: „Zkušenost byla velmi pozitivní – krásné prostředí, milí ochotní lidé, výuka přátelská a kvalitní. Více k tomu asi není co dodat! Krásný den.“

Přečíst celý článek

Frankfurt nad Mohanem – evropské město s nádechem Ameriky

Frankfurt nad Mohanem, to je nejen obrovské letiště, mrakodrapy sahající do nebes, významné banky, ale také řeka Mohan a krásné parky. Evropské srdce finančnictví vás uchvátí svým moderním vzhledem i charakteristickou atmosférou. Historické památky tu budete totiž hledat marně. Většina města byla zničena při bombardování ve 2. světové válce. Kompletní přestavba tak dala městu nový ráz. Hned vedle znovu postaveného historického centra se tyčí mrakodrapy, kde sídlí mnoho nadnárodních koncernů, které udávají tempo zdejší ekonomice. Snad proto je tato metropole srovnávána s New Yorkem.

Frankfurt nad Mohanem leží ve spolkové zemi Hesensko, má necelých 700 tis. obyvatel, kteří jsou složeni z nejrůznějších kultur a etnik. Frankfurt je pátým největším městem Německa.

Jednou z populárních památek velkoměsta je Goethehaus - rodiště literárního velikána Johanna Wolfganga Goetheo. Také tato budova byla za 2. světové války notně poničena. Díky rekonstrukci však rodiště odpovídá době, ve které tu Goethe žil a tvořil.

Pýchou města je také Johann Wolfgang Goethe Universität, která má zvučné jméno po celém světě a i dnes na ní působí jen ti nejlepší akademici a vědci.

Přečtěte si více zajímavostí o tomto městě v sekci: Proč studovat ve Frankfurtu.

Poloha školy

Škola je umístěna ve čtvrti Sachsenhausen, odkud se dostanete krátkou procházkou přes slavný železný most Eiserner Steg přímo do srdce města. Tam můžete obdivovat impozantní historické náměstí Römer Platz, působivá panoramata nebo zajímavá muzea.

Adresa školy: Sprachcaffe Frankfurt, Gartenstraße 6, 60594 Frankfurt am Main, Deutschland

Mohlo by vás zajímat