Vítejte na škole

BELS – Gozo

Vítejte na škole BELS, která je prostě jiná. Proč? Už jen tím, že máme své školy ve dvou zcela rozdílných  destinacích – na idylickém ostrově Gozu a na Maltě v St. Paul’s Bayve kterých nabízíme kurzy angličtiny pro děti i dospělé. A také proto, že průměrný věk našich dospělých studentů je o něco vyšší než u běžných jazykových škol (30–45 let).

Kvalita je naší prioritou číslo jedna. Nabízíme vám 25 let zkušeností, pružný přístup, široký výběr kurzů angličtiny (od obecných kurzů různé intenzity po kurzy šité na míru) i různé typy ubytování.

 • Jazykový pobyt na Gozu - Kukabara

BELS Gozo school

Vybavení školy

 • 8 světlých klimatizovaných tříd
 • recepce, terasa, zahrada
 • automaty s drobným občerstvením
 • WiFi zdarma po celé budově

BELS na Gozu

Škola BELS leží ve vesničce Kercem. Třídy jsou umístěny v tradiční maltské budově s původními originálními prvky, která byla přestavěna na moderní školu.

Studium v tomto unikátním prostředí vám umožní maximální pokrok v angličtině v přátelské, klidné a bezpečné atmosféře, přitom obklopeni dech beroucími výhledy, které jsou charakteristické pro Gozo. Uhodli jste, že tento typ školy je vhodný pro ty z vás, kteří toužíte po kvalitních kurzech v klidném a zajímavém prostředí.

Prosím, počítejte s tím, že přesun z letiště na Maltě do ubytování na Gozu, který pro vás organizujeme, vám bude trvat zhruba 2,5 hodiny. Do hlavního města Victorie dojdete pěšky za 25 minut. Za 40 minut se dostanete autobusem na pláž. A za 25 minut dojedete autobusem k nejstarším chrámům megalitické kultury na světě - Ggantija Temples.

Chcete-li na chvíli opustit svět shonu, jeďte si oddechnout nebo i meditovat na Gozo. Život tu plyne pomaleji, klidně a bezpečně. Navíc tu potěšíte své oko i duši malebnou krajinou.

Proč BELS Gozo?

 • malá rodinná škola, která má 25 let zkušeností
 • kvalita je prioritou číslo jedna
 • parádní destinace školy na kouzelném ostrově Gozo
 • vyšší věk dospělých studentů i přes léto
 • výborný národnostní mix
 • výběr z několika typů ubytování

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: General English Standard - nízká sezónaPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 5 330 Kč
Název kurzu: General English Standard - vysoká sezónaPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 6 370 Kč
Název kurzu: General English Intensive - nízká sezónaPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 7 930 Kč
Název kurzu: General English Intensive - vysoká sezónaPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 8 450 Kč
Název kurzu: General English Mini - nízká sezónaPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 7 800 Kč
Název kurzu: General English Mini - vysoká sezónaPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1-7Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 9 360 Kč
Název kurzu: Intensive General English Mini - nízká sezónaPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 10 660 Kč
Název kurzu: Intensive General English Mini - vysoká sezónaPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1-7Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 12 220 Kč

Superior Student Residence

Superior rezidence se nachází na klidné ulici v hlavním městě ostrova, Victoria. Při ubytování zde se do školy dostanete za 30 minut chůze nebo 10 minut jízdy autobusem. Mnoho studentů se také rozhodne pro půjčení jízdních kol a objíždí ostrov na kole. Můžete také jezdit pravidelně autobusem z hlavního autobusového nádraží na ostrově, které je 5 minut chůze od rezidence.

Rezidence se skládá ze tří apartmánů, z nichž všechny mají čtyři prostorné ložnice. Všechny apartmány jsou komfortně zařízené a mají výhled na město z hlavní terasy.

Ubytování zajišťuje:

 • 24/7 podporu na tísňové lince
 • týdenní úklid (mytí podlah, toaletní potřeby, výměna ložního prádla a ručníků)
 • společnou plně vybavenou kuchyň a obývací pokoj
 • dvoulůžkové pokoje (průměrně 4 studenti na celé rezidenci)
 • společnou koupelnu (soukromá za příplatek)
 • pračku
 • klimatizaci/topení
 • žehlicí prkno
 • TV a WI-FI

Typ pokojů

V nadstandardní studentské rezidenci si můžete vybrat ze dvou úrovní pokojů. Všechny pokoje jsou umístěny ve stejném apartmánu a sdílejí stejný společný prostor a služby. Rozdíly se týkají pouze pokojů:

Superior Basic

Pokoje superior basic jsou nabízeny jako dvoulůžkové pokoje (sdílené s dalším studentem) nebo jako jednolůžkové pokoje (soukromé). V pokoji jsou dvě oddělené postele, ložní prádlo, sdílená skříň, klimatizace a topení.

Superior Plus s vlastní koupelnou

Pokoje superior plus mohou být rezervovány jako jednolůžkový pokoj pro jednotlivce cestující samostatně nebo jako dvoulůžkový pokoj pro dvě osoby cestující společně. Pokoj má stejné vybavení jako základní pokoj, včetně ložního prádla, společné šatní skříně, klimatizace a topení. Další výhodou pokojů superior plus je, že jsou prostornější a mají vlastní koupelnu. Každý pokoj má také stůl a silné připojení k internetu. Jsou ideální pro studenty, kteří chtějí pracovat na dálku nebo potřebují soukromé studijní prostředí.

BELS Gozo host families (1)

Gozo - privátní apartmány

Gozo private apartments s vlastním stravováním jsou ideální pro studenty, kteří chtějí zažít soukromý a nezávislý pobyt při studiu. Je možné vybrat z apartmánů různých velikostí – záleží, zda cestujete jako rodina nebo menší skupinka. Zároveň je možné zvolit ubytování v blízkosti moře nebo malého rustikálního města. Obě místa jsou v blízkosti školy, v pěší vzdálenosti, autobusem nebo na kole.

Každý apartmán má 2 ložnice, které mohou snadno ubytovat až 4 dospělé osoby.

Ubytování zajišťuje:

 • 24/7 podporu na tísňové lince
 • týdenní úklid (mytí podlah, toaletní potřeby, výměna ložního prádla a ručníků)
 • plně vybavenou kuchyň
 • obývací místnost
 • koupelnu
 • pračku
 • klimatizaci/topení
 • žehlicí prkno
 • TV a WI-FI

BELS Gozo Private Apartments

Výběr apartmánů

Kerċem - malebná vesnice na venkovské části ostrova

Apartmán je vzdálený jen 5 minut chůze od školy. Při pobytu zde můžete zažít typický gozitanský život, který je zdrojem mnoha místních folklórů a zvyků. Apartmány jsou všechny dvoupokojové s velkou terasou, ze které si můžete vychutnat malebný výhled na krajinu. Každá jednotka má obývací část, jídelní kout, dobře vybavenou kuchyň a koupelnu. K dalšímu vybavení patří ventilátor v létě a plynové topení v zimě, které jsou k dispozici za příplatek. Ložní prádlo a ručníky jsou poskytovány a vyměňovány v rámci týdenního úklidu.

Xlendi - rybářská vesnice s úžasnými výhledy na útesy

Jde o vesnici sousedící s Kercem, mnoho studentů se proto rozhoduje ubytovávat právě zde. Je to obzvláště oblíbené místo v letních měsících – s křišťálově čistou vodou, rušnou promenádou a přímořskými restauracemi, které podávají čerstvé, místně ulovené ryby.
Z Xlendi se do školy dostanete za 50 minut chůze, 25 minut jízdy na kole nebo 10 minut jízdy autem/skútrem. Je také možné využít místní autobusy, které vás do školy dopraví asi za 30 minut.

Apartmány u moře jsou k dispozici v různých velikostech, z nichž všechny zahrnují terasu s výhledem na moře nebo krajinu. V každém apartmánu je k dispozici koupelna, plně vybavená kuchyň, Wi-Fi, kabelová TV, ventilátory a topení. Ložní prádlo a ručníky jsou poskytovány a vyměňovány jednou týdně.

Viktorie – hlavní město v srdci Gozo

Město je plné trhů, kaváren, restaurací a místních zajímavostí. Zároveň má stále uvolněnou, gozitanskou atmosféru, kterou najdete po celém ostrově. Veškerá občanská vybavenost se nachází v docházkové vzdálenosti. Je zde také hlavní autobusové nádraží ostrova, odkud se snadno dostanete po celém ostrově.

Škola je vzdálená 25 minut chůze, 15 minut jízdy na kole nebo 10 minut jízdy autobusem.

Apartmány se skládají ze 4 prostorných a světlých pokojů, obývacího pokoje a jídelny, minimálně jedné koupelny a venkovní terasy s výhledem na město. Všechny mají TV, plně vybavenou kuchyň a klimatizované ložnice. Ložní prádlo a ručníky jsou v ceně a vyměňují se jednou týdně.

Hostitelská rodina

Ubytování v hostitelské rodině je skvělou příležitostí jak používat angličtinu v „domácím“ prostředí mimo školu. Kromě toho také nahlédnete to opravdového života Gozanů, naučíte se něco o místní kultuře, jídle a tradicích.

Rodiny jsou pečlivě vybírány a monitorovány. Na druhou stranu se od studentů očekává, že se pokusí splynout s rytmem rodiny.

První den vám rodina představí chod domácnosti: tzn. předá vám klíče, řekne kdy a jak se budete scházet na jídlo, řeknou vám něco o místě, kde se nacházíte a také vám ukáží cestu do školy.

Rodina vám poskytne povlečení i ručníky. Uklízí jednou týdně.

Buďte si vědomi, že se vydáváte na cestu do multikulturní země, což znamená střet kultur v mnoha ohledech. Každá rodina má své standardy a zvyky. Co je běžné u nás, nemusí být běžné tady a naopak. Můžete bydlet s různými národnostmi, různého složení a věku nebo třeba zvířetem. Pokud se chcete něčemu konkrétnímu vyvarovat, napište nám toto vždy předem. Buďte však otevření, představte rodině zase svoji kulturu a vzájemně načerpejte co nejvíce:-) Výhody a úskalí hostitelské rodiny popisujeme zde.

BELS Gozo host families

Hotel

Dáváte-li přednost ubytování v soukromí v hotelu, škola je schopna zařídit i toto ubytování. Záleží na vašich preferencích a rozpočtu. Je možné zajistit také letištní transfer a volnočasové aktivity pro všechny věkové kategorie.

Kalkulace 2 týdenního pobytu ve vysoké sezóně

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 EUR = 26.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Vysoká sezóna: od půlky června do začátku září

Cena za studium a ubytování celkem 37 420
Studium a ubytování Cena v Kč
Angličtina, 20 lekcí týdně 12 740
Ubytování v Superior Residence BASIC, samostaný pokoj, bez jídla 20 280
Zápisné, poplatky za nalezení ubytování, studijní materiály 2 700
Vyzvednutí na letišti (povinné) 1 700
Další poplatky celkem 7 690
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad. Aktuální cena bude známa v den koupě. 6 500
Cestovní pojištění od Union A60, pandemic, vč. pojištění storna 1 190
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 45 110 Kč

 

Kalkulace jsou orientační, vždy si zažádejte o aktuální na daný rok.

Srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Marko M. BELS Malta Reference

BELS Malta: Milan M.

Škola byla naprosto vynikající. Obzvlášť vyučující Michelle a Arianna ukázaly velkou míru profesionality i šikovnosti při vyučování. Jejich hodiny jsou ležérní a přitom velice dobře připravené, což vytváří příjemnou atmosféru a udává hodinám rychlý spád. Musím také pochválit rodinu Agius, u které jsem bydlel.

Přečíst celý článek
Eliška L. - BELS Malta

Kurz v St.Paul’s Bay na Maltě: Eliška L.

První týden byl pro mě úplně báječný, protože jsem ještě nikdy nebyla v zahraničí sama a s ostatními studenty. Všichni jsme se hrozně snažili, mluvili jsme prakticky neustále a trávili jsme se spolužáky čas i po škole. Volný čas jsme trávili na pláži a škola nás vzala ve státní svátky na výlety.

Přečíst celý článek
Reference: Vanessa Milner - Kukabara

Vanessa Milner – Milner School

Pavla Gultová, zakladatelka Tutuki, pracovala pro Vanessu Milner v Londýně. Na Milner School of English vedla marketing. Vanessa o agentuře napsala: Pavla and her team share so much experience that I cannot imagine a better equipped team to run Tutuki!

Přečíst celý článek

Gozo – pohádkový ostrov plný zázraků i mýtů

Ještě jsme vás nezlákali k návštěvě tohoto poklidného ostrova? Tak poslouchejte dále.

Gozo je také považováno za „Ostrov mýtů“. Zde ztroskotal Odyseus a nymfa Kalipso ho svedla a uvěznila na 7 let. Až po dlouhých 7 letech se mohl Odyseus vrátit ke své milované Penelopé.

Na ostrově žije kolem 29 tis. obyvatel, z toho 1/5 v hlavním městě. Hlavní město nese oficiálně dva názvy. Původní název je Rabat, což arabsky znamená Město. V jubilejním roce vlády královny Victorie – v roce 1897 – bylo město přejmenováno na Victorii. Asi si dokážete představit, že místní stále používají původní název. V mapách najdete názvy oba.

Chcete-li na chvíli opustit svět shonu, jeďte si oddechnout nebo i meditovat na Gozo. Život tu plyne pomaleji, klidně a bezpečně. Navíc tu potěšíte své oko i duši malebnou krajinou.

Poloha školy

Škola BELS je umístěna na venkově, na kraji malebné vesničky Kercem na Gozu. 

Adresa školyTriq ta’ Doti, Kerċem, KCM 1721, Gozo, Malta

Mohlo by vás zajímat