Vítejte na škole

Tamwood Whistler

Zimní Olympijské hry 2010 se z velké části odehrávaly na sportovištích ve Whistleru, nedaleko naší školy.

Jsme malou školou, všichni se známe, všichni rádi sportujeme a bavíme se. U nás je útulno a užijete si až rodinnou atmosféru, a hlavně, jsme tu pro vás po celý rok a studium angličtiny vám v tak krásném prostředí bude připadat jako zábava…

Od konce listopadu do května či června se zde můžete učit nejenom angličtinu, ale v kombinaci s angličtinou se vyučuje i lyžování a snowboard. Dokonce vám rádi zařídíme i instruktorské kurzy.

Studenti mohou vybírat kurzy angličtiny tří intenzit:

 • Basic (základní) – 15 hod. týdně
 • Core (hlavní) – 20 hod. týdně
 • Exam Preparation (přípravné kurzy na Cambridge zoušky) – 29 hod. týdně

Nebo si třeba zvolit výuku angličtiny v kombinaci: English Preparation + Ski/Snowboard, nebo English + Mountain Biking

 • Tamwood Whistler - studium v Kanadě

Tamwood Whistler - studium v Kanadě

Vybavení školy:

 • světlé učebny
 • studentská společenská místnost
 • zdarma možnost zapůjčení sportovního vybaveni
 • 10 počítačů a wifi připojení

Pracovně studijní program

Studujte Certificate nebo Diploma v oboru Hospitality či Service and Tourism a získejte pracovní povolení v Kanadě!

Zvolte si ze dvou možností studia:

 1. Diploma: celkový pobyt má 48 týdnů. 24 týdnů studujete a pracujete na poloviční úvazek. Dalších 24 týdnů vykonáváte placenou praxi na plný úvazek.
 2. Certificate: je kratší verze, kdy studujete celkem 26 týdnů a u toho pracujete na poloviční úvazek.

Studium probíhá v intenzitě 20 lekcí týdně. Nastoupit můžete každý měsíc. Před odletem je třeba vyřídit studentské vízum.

Proč studovat ve Whistleru?

Whistler je naprosto unikátním místem, jak zkombinovat výuku angličtiny a aktivní zábavu.

Naším studentům je rezort znám především od doby Zimních Olympijských her 2010. Prostředí a vybavenost vám garantuje naprosto skvělé podmínky, vždyť kde jinde můžete dopoledne studovat angličtinu, v poledne se přesunout na pár set metrů vzdálené svahy, zalyžovat si a vrátit se ještě před večeří na chvíli do školy.

Ovšem Whistler není jenom zimním centrem, ale také letním horským rezortem. Zde si užijete turistických a horských aktivit po celý rok – chození po horách i cykloturistika (horská kola) jsou velmi oblíbenými aktivitami našich studentů.

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: General English - zimní / hlavní sezónaPočet lekcí týdně: 15Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 6 650 Kč
Název kurzu: Intensive English – zimní / hlavní sezónaPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 7 962 Kč
Název kurzu: General English - letní sezóna Počet lekcí týdně: 15Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 5 162 Kč
Název kurzu: Intensive English - letní sezóna Počet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 5 600 Kč
Název kurzu: FCE / CAE PreparationPočet lekcí týdně: 29Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 8-12Pokročilost: B1 / C1Cena za 1 týden: 7 000 Kč
Název kurzu: Diploma Co-Op program / pracovně studijní programPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 24+24Pokročilost: B1+Cena za 1 týden: 2 373 Kč
Název kurzu: Certificate Co-Op program / pracovně studijní programPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 26Pokročilost: B1+Cena za 1 týden: 4 240 Kč

Tamwood Student Residence

Bydlení v oblasti Whistler vám Tamwood zprostředkuje, nebo si můžete hledat sami:

Tamwood Student Residence je veliká budova, ležící méně než 20 minut jízdy autobusem od školy, nebo prostě jedete na kole:)). Dostupné celoročně. Kapacita 21 studentů. Plně vybaveno. Cenově je levnější letní sezona (květen až konec listopadu) a o něco dražší zimní sezona (prosinec až konec dubna).

Hostitelská rodina

Ubytování v hostitelské rodině – to je klasika, tedy ubytování v kanadských rodinách, v příjemném, bezpečném a kulturním prostředí.

Hotel, hostel (jen listopad - duben)

Škola vám může zajistit také ubytování v hotelích či hostelech. Ale pozor, jen v hlavní zimní sezóně, tzn. kdo první přijde ten také bydlí :).

Kalkulace 4týdenního pobytu v nízké sezóně

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 CAD = 17.50 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Vysoká sezóna: 26. 11.- 20. 4. 2018

Celkem za ubytování a studium 51 625
Studium a ubytování Cena v Kč
Angličtina, 20 lekcí týdně 22 400
Ubytování v rodině, samostatný pokoj, polopenze 18 200
Zápisné, poplatek za nalezení ubytování, studijní materiály 8 050
Vyzvednutí z letiště 2 975
Další poplatky celkem 27 352
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny. Aktuální cena v den koupě. 25 000
Cestovní pojištění na 4 týdny (84 Kč den pobytu) 2 352
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 78 977 Kč

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Reference: Kanada

Studentka ve Vancouveru: Romana

Škola náročná, ale to vy víte, nic neodpustí. Pokud není docházka v pořádku, tak body dolů a nepustí vás do dalšího levelu. Ale to se mě netýká, protože jak je známo, kdo si to platí, tak se k tomu staví úplně jinak. Už na sobě cítím i mírné pokroky. Nedovedu odhadnout jak velké, ale angličtina je rozhodně lepší.

Přečíst celý článek
Vojta_Kanada

ILAC Vancouver: Vojta K.

Chtěl jsem si vyřešit angličtinu jednou provždy a hledal jsem místo, kam bych mohl odjet. Společně s Jitkou z Tutuki jsme nakonec zvolili školu ILAC, která přijímá i úplné začátečníky. Odletěl jsem do Kanady na 16 týdnů a protože mám rád přírodu, vybrala mi Jitka město Vancouver.

Přečíst celý článek
Krepinska reference Kanada

GV Calgary: Lucie. K

Má motivace pro cestu do zahraničí byla už od začátku jasná – zdokonalení se v angličtině. Za cílovou destinaci jsem si vybrala Calgary, protože do Kanady mě to táhlo asi nejvíce. A jak jsem později zjistila, byla to super volba. Tohle úžasné město mi nabídlo vše, za čím jsem se do světa vydala.

Přečíst celý článek

Proč si zvolit právě Whistler?

Whistler leží jenom 120 km od Vancouveru, v kanadském státě Britská Kolumbie (British Columbia). Aktivně si zde odpočinete jak v zimě, tak v létě. Lyžování, snowboarding, turistika, horská kola a mnoho dalšího, to jsou lákadla, kterým neodolá žádný milovník kanadské přírody a sportovních a outdoorových aktivit.

Přijďte k nám a užívejte si:

 • hory a přírodu
 • jezera a řeky
 • shopping a restaurace
 • skvělý společenský život
 • noční kluby
 • outdoor aktivity
 • nejenom zimní sporty (tenis, golf, paragliding, sjíždění divokých řek, skálolezení, in-line bruslení aj.)

Na Tamwood ve Whistleru mohou studenti využívat speciálních slev při zakoupení permanentek na vleky či akčních cen v lyžařských kurzech.

Poloha školy

Tamwood International College Whistler sídlí v centru turistického resortu a ze školy k nejbližší kabinkové lanovce a ke dvěma dalším vlekům je to cca 500 – 600 metrů.

Whistler Olympic Plaza je necelý kilometr od školy, ale to není vše. Jsou zde restaurace, obchody, ubytování a vše, co k lyžařskému a rekreačnímu resortu patří.

Adresa školy: 301 – 4204 Village Square, Whistler, BC V0N 1B4 Canada

Moho by vás zajímat