7 důvodů proč ve Victorii

Uvažujete o studiu angličtiny v Kanadě? Máte rádi příjemné počasí, pohodu a klid? Chcete si užít kanadskou přírodu? Victoria, hlavní město Britské Kolumbie, může být pro vás přesně to pravé…

1. atmosféra

Victoria láká na poklidnou atmosféru se staroanglickým nádechem. Najdete tu řadu historických budov včetně slavného hotelu Fairmont Empress a budovy parlamentu.

Centrum města i přístav snadno obejdete pěšky, pláže jsou na dosah. K příjemné atmosféře přispívá i vysoký počet studentů z celého světa i jiných koutů Kanady.

Víte, že zdejší „čínská čtvrť“ je nejstarší v celé Kanadě? V celé Americe je starší jen ta v americkém San Francisku.

2. počasí

Láká vás Kanada, ale nejste právě otužilci? Victoria má nejmírnější klima z celé Kanady! Jaro může přijít dokonce už v únoru. Léto je příjemně teplé, nehrozí vyslovená vedra a navíc příliš neprší – prostě ideál… Září má spíš charakter babího léta než podzimu. Zima bývá mírná a deštivá, nečekejte příliš sněhu.

Víte, že slunce ve Victorii svítí průměrně 2 193 hodin za rok?

3. zahrady

Victorii se říká město zahrad (City of Gardens). A právem – nádherných zahrad je tu celá řada. Určitě si nenechte ujít nejznámější The Butchart Gardens. Zažijte tropickou džungli při návštěvě „motýlích“ zahrad Butterfly Gardens. Poseďte v příjemné čajovně při návštěvě Abkhazi Garden. Přímo v centru města se můžete toulat rozsáhlým parkem Beacon Hill Park.

Víc „outdoorový“ je Goldstream Provincial Park. Nabízí turistické stezky mezi vysokými stromy, vodopády, místa pro pikniky i kempování… a tření lososů (září-říjen).

Víte, že s jarem ve Viktorii vykvete okolo 2 miliónů květů? Bílé a růžové kvítky třešní a slivoní doslova zasypou ulice.

4. příroda

Victoria je obklopená nádhernou kanadskou přírodou. Pročistěte si hlavu (a plíce) na výletě v okolních lesích, potěšte oko nádhernými výhledy, užijte si krásu hor i jezer. Stačí si vybrat některou z mnoha tras v okolí města…

Víte, že turisty i cyklisty oblíbený Galloping Goose Regional Trail byl původně železniční tratí?

5. velryby

Victoria je ideální místo, odkud vyrazit na setkání s velrybami. Nejpočetnější je populace kosatek, ale můžete tu vidět i keporkaky, plejtvákovce šedé a plejtváky malé. A řadu jiných mořských obyvatel – od lachtanů a tuleňů po sviňuchy.

Víte, že ekologická rezervace Race Rocks je nejjižnějším místem kanadského tichomořského pobřeží? Stala se vůbec první mořskou chráněnou oblastí Kanady a rozhodně stojí za návštěvu.

6. Vancouver Island

Victoria leží na Vancouver Island, největším ostrově západního pobřeží Ameriky. Ostrov na zhruba 32 000 km² nabízí nedotčenou přírodu, ledovce, fjordy… A také možnost poznat kulturu původních obyvatel, životní styl lidí z místních rybářských nebo dřevorubeckých komunit, přátelské lidi hospodařící na malých nezávislých farmách. Prostě trošku méně „turistickou“ Kanadu.

Víte, že Vancouver Island je jedním z nejlepších míst pro potápění v chladné vodě? Podle renomované Jacques Cousteau Society je ostrov bohatostí podmořského života a čistotou vody druhý na světě hned za Rudým mořem.

7. výlety

Udělejte si výlet do Vancouveru – jednoho z turisticky nejatraktivnějších měst Kanady. Je vzdálený jen 100 km.

Nebo si odskočte do amerického Seattlu. Je to také 100 km a návštěvu můžete spojit s plavbou po moři – trajekty společnosti Clipper plují každý den :-)