Skip to content

Turistické (vízum) povolení do Kanady

;

Turistické povolení do Kanady jasně, stručně a přehledně

Chystáte se do Kanady za rodinou či přáteli? Potřebujete se dostavit na schůzku s obchodním partnerem? Rozhodli jste se tady absolvovat krátkodobý jazykový kurz? Nebo prostě jen chcete procestovat tuto nádhernou zem a prozkoumat zdejší krásy? Potom turistické povolení eTA bude přesně to, co potřebujete.

To však platí jen pro:

  • krátkodobý pobyt do 6 měsíců
  • turistické účely
  • letecký tranzit v Kanadě

Potřebujete turistické povolení do Kanady? 

V tom případě určitě oceníte několik důležitých informací a tipů, díky kterým se v procesu žádosti o turistické (vízum) povolení lépe zorientujete.

Pokud ale i tak budete potřebovat pomoct, obraťte se na nás. Rádi vám se vším pomůžeme a poradíme.


Vízum do Kanady už nepotřebujete

To však platí pouze pro krátkodobý pobyt do 6 měsíců za účelem turistiky, obchodní schůzky, jednosemestrálního studia na jazykové škole nebo navštívení rodiny či přátel.

Bez čeho se ale při cestě do Kanady rozhodně neobejdete, je elektronické cestovní povolení eTA.

Pozor! Registraci eTA potřebujete i v případě, že v Kanadě budete pouze přestupovat na navazující let. Tedy pokud máte tranzit v Kanadě.

► Zjistěte, jaké jsou podmínky vstupu do Kanady ››

Co je povolení eTA

eTA neboli Electronic Travel Authorization je elektronické cestovní povolení do Kanady, jež vás opravňuje ke vstupu do země.

Primárním cílem tohoto systému je zvýšit bezpečnost na hranicích, zefektivnit kontrolu a zamezit neoprávněnému vstupu nežádoucích osob na kanadské území. Jedná se o obdobný systém jako třeba eVisitor v Austrálii nebo ESTA ve Spojených státech amerických.

Pro koho je povolení eTA povinné:

  • Pro všechny občany České republiky nebo Slovenské republiky, kteří do Kanady cestují letecky na český/slovenský cestovní pas.

Povolení eTA není povinné pro cestující, kteří:

  • na území Kanady vstupují překročením pozemní hranice či po moři;
  • mají kanadské vízum;
  • mají status trvalého rezidenta Kanady → při odbavení je nutné se prokázat kartou trvalého rezidenta,
  • jsou občany USA.

Nezapomeňte o eTA zažádat včas

Jak jsme již zmiňovali výše – turistické povolení eTA je pro všechny bezvízové cestující leteckou dopravou povinné a musí ho mít zajištěné již před nástupem na palubu letadla.

Při nesplnění této povinnosti nebudete do letadla vpuštěni. Zažádejte si proto o elektronické cestovní povolení do Kanady včas.

Jak zažádat o povolení eTA

O turistické povolení eTA se žádá online přes webové stránky kanadského imigračního úřadu Citizen and Immigration Canada.

Při vyplňování registrace eTA potřebujete:

  • platný biometrický cestovní pas,
  • vaši e-mailovou adresu,
  • platební kartu (kreditní/debetní – Visa, MasterCard, American Express), kterou uhradíte poplatek za vyřízení žádosti.

Chci zažádat o povolení eTA ››

Žádost o eTA se podává vždy individuálně. Pokud tedy cestujete do Kanady jako rodina, je nutné, aby si každý cestující vyplnil svoji žádost o registraci.

Kolik stojí žádost o povolení eTA?

Za podání žádosti o elektronické cestovní povolení eTA zaplatíte 7 CAD. K úhradě tohoto poplatku budete vyzváni na konci registrace. Mějte proto platební kartu s dostatkem peněz po ruce.

Poplatek je nevratný, a to i v případě zamítnutí žádosti.

Jak dlouho trvá vyřízení povolení eTA?

Schválení elektronické žádosti o povolení eTA většinou přijde během několik minut na vámi zadaný e-mail při registraci. Může to však trvat až 72 hodin. Do té doby v klidu posečkejte. Je totiž možné, že imigrační úřad po vás bude vyžadovat doložení dalších dokumentů. Jestli se tak stane, přijde vám e-mail s instrukcemi, co musíte ještě doložit.

Pokud vám potvrzující e-mail s povolením nebo dalšími instrukcemi nepřijde ani po 3 dnech od podání žádosti, zkontrolujte nejprve ve svém e-mailu složku Hromadná pošta, Promo akce či Reklamní sdělení a podívejte se i do složky Spam.

Jestliže ani tam žádnou zprávu neobjevíte, využijte webový kontaktní formulář, přes který můžete buď zkontrolovat status vaší žádosti, nebo napsat imigračnímu úřadu, že jste doposud povolení eTA neobdrželi. Doporučujeme co nejpřesněji popsat celou situaci.

Zpracování vašeho dotazu může opět trvat několik dní. Proto s podáním žádosti o eTA neotálejte a podejte ji s dostatečným předstihem. Ideálně cca 2–3 týdny před plánovaným odletem do Kanady.

Jaká je platnost povolení eTA

Elektronické cestovní povolení do Kanady je platné 5 let nebo do konce platnosti cestovního pasu, se kterým jste o eTA žádali.

Jelikož je eTA elektronicky propojeno s vaším cestovním pasem, v případě ztráty nebo změny pasu musíte o turistické povolení zažádat znovu.

Jak ověřit, zda máte stále platné eTA

Již jste v minulosti žádali o turistické povolení eTA, ale nejste si jistí, zda je stále platné? Není nic jednoduššího, než svůj status během pár minut ověřit na webu kanadského  imigračního úřadu. Stačí vyplnit informace o vašem cestovním pase, se kterým jste o eTA žádali, a zkontrolovat stav povolení.

► Chci si ověřit status eTA ››


Víte, že…?

V rámci turistického povolení eTA můžete studovat na jazykové škole v Kanadě, aniž byste žádali o studijní povolení. Podmínkou však je, že zde můžete pobývat maximálně 6 měsíců a během svého pobytu nesmíte pracovat.

Chcete vědět víc? Napište nám ››

Chtěli byste do Kanady na delší dobu?

Láká vás pobývat v Kanadě déle než jen 6 měsíců? Chcete v této úžasné zemi studovat odbornou školu? Nebo dokonce dlouhodobě žít a pracovat? Potom budete potřebovat úplně jiné povolení.

Obraťte se na nás a rádi vám poradíme, které vybrat. Zda je pro vás vhodnější studijní či pracovní povolení, nebo naopak bude ideální využít program Zažijte Kanadu. Navíc vám pomůžeme vše naplánovat a zařídit bez zbytečného stresu a starostí. Chcete? 😉

Nastavení soukromí
Podrobné nastavení Odmítám Souhlasím
Nastavení soukromí
Zrušit Uložit nastavení