Nedávno jsme informovali o aktuální situaci na Maltě. Teď už se však blýská na lepší časy. Malta po krátké uzavírce opět otevírá dveře všem studentům jazykových škol, kteří mohou vrátit do školních lavic. Očkovaní turisté či studenti mohou na Maltu přicestovat bez podmínek, neočkované čeká 14denní karanténa. Prezenční studium angličtiny na Maltě je tedy znovu povoleno. 

Malta je překrásná země. Malebná příroda, azurově modré moře a nespočet památek sem každoročně lákají celou řadu turistů. I my Maltu milujeme, proto se sem často vracíme. Maltské školy známe a rádi je doporučujeme. Jednou ze studentek, která zde strávila kus letošního léta, je i Klára.

malta studium anglictiny

Odložená cesta za studiem angličtiny

Klára na svou dobrodružnou cestu vyrazila letos v červnu. 2týdenní pobyt na Maltě dostala od rodičů jako vánoční dárek v roce 2019. Ale pandemie koronaviru jim zhatila plány. O studiu angličtiny v zahraničí snila mladá studentka už dlouho. „Vše se začalo plánovat a mělo hladký průběh, dokud nepřišel koronavirus, kvůli kterému jsem nemohla to léto odjet. Agentura Tutuki udělala maximum pro to, abychom můj kurz nemuseli zrušit a mohla jsem odjet další rok. Moje cesta se tak naštěstí jen odložila,“ prozradila 19letá Klára.

anglictina na malte

Zelenou dostala mladá studentka z Česka v červnu letošního roku. „V tomto momentě se Tutuki ukázala jako nejlepší parťák! Dostala jsem podrobné informace o všem, co mě čeká a s úsměvem jsem mohla odjet,“ chválí si Klára.

Na letišti ji vyzvedl řidič, který ji odvezl přímo do školy. Potom, co se ubytovala v místním apartmánu, se naplno vrhla nejen do studia, ale i do cestování. Ve škole se rychle spřátelila s ostatními studenty a společně procestovali ostrov křížem krážem. Klára tak aktivně pilovala angličtinu, poznala místní kulturu (samozřejmě ochutnala i slavné maltské pastizzi) a seznámila se spoustou zajímavých lidí.

pasticie

Důležité je se ozvat

V průběhu kurzu narazila mladá studentka na problém. Nevyhovovala jí úroveň angličtiny, do které byla zařazena. To se však během pár hodin změnilo. Stačilo se ozvat a Klára bez problému přešla přesně do úrovně, která jí vyhovovala. Změna proběhla hladce a rychle. 2týdenní kurz Klářinu angličtinu posunul zase o trochu výš.

A co studentka vzkazuje ostatním? „Když před odletem nepodceníte přípravu potřebných dokumentů a informací, které se týkají příjezdu do země, váš pobyt bude nezapomenutelný. Tutuki vše zajistí, hlavně se nesmíte bát zeptat. Buďte prostě a jednoduše otevření všem novým zážitkům. Protože to za to opravdu stojí! Studium angličtiny na Maltě mohu jen a jen doporučit,“ uzavřela mladá Češka.

valletta-5019150_640

Podmínky vstupu

O aktuálních podmínkách týkající se koronaviru jsme informovali v našem článku.

Stále váháte, zda se za studiem jazyka do zahraničí vydat? Třeba vám v rozhodování pomůže 5 důvodů proč studovat na Maltě.

Nezapomeňte se před každou cestou vždy podívat na stránky Ministerstva zahraničních věcí.

Před návratem do České republiky sledujte pravidla návratu také na MZV.