Je slunná Malta přesně tím místem, kam chcete vycestovat a ideálně se i vzdělávat v cizím jazyce? Pak vás jistě potěší zpráva, že tamější vláda konečně povolila vstup do země cestovatelům ze všech zemí. Tak na nic nečekejte a vyrazte za sluncem a vzděláním zavčas, ať si obojího užijete dosyta.

Máme velkou radost, že se svět čím dál více zase vrací do normálu a otevírá se turismu a vzdělávání zahraničních studentů. Proto si pro sebe rozhodně nemůžeme nechat další báječnou novinu, která určitě nadchne i vás.

Nejen studenty, ale i dalšími turisty oblíbená a vyhledávaná Malta otevírá své brány cestovatelům z různých koutů planety. S účinností od 9. května 2022 vláda totiž uvolnila pravidla pro vstup a ukončila klasifikaci zemí. Takže nyní už žádné země neoznačuje jako „červené“ či „tmavě červené“ a zavítat na Maltu tak může už opravdu každý. Některá pravidla ale přece jen zůstala…

Pravidla vstupu do země

Už balíte kufry? To je dobře, protože už vám nic nebrání v cestě. Jen je potřeba dodržet pár základních věcí, abyste měli hladký a pohodový přílet. Maltská vláda totiž uvedla, že cestování na Maltu bude nyní záviset pouze na imunitě dané osoby. Co to znamená?

Nově bude muset cestující předložit buď:

  • uznaný očkovací průkaz
  • platné potvrzení o zotavení se z onemocnění covid-19
  • negativní PCR test provedený nejpozději 72 hodin před příjezdem
  • negativní rychlý test provedený nejpozději 24 hodin před příjezdem

Pokud nebudete moct některý z těchto dokladů předložit, bude vám automaticky nakázána 10denní povinná karanténa. Po negativním testu vám ji zkrátí na 7 dní.

Skvělá zpráva je, že děti do 6 let nebudou muset předkládat žádný z výše uvedených dokladů. Od pondělí 6. června se bude tato výjimka týkat i dětí do 12 let.

► Aktuální podmínky vstupu do země sledujte na stránkách Ministerstva zdravotnictví Malty ›› nebo na stránkách Visit Malta ››

► Před návratem do České republiky se vám jistě budou hodit také pravidla návratu, která najdete na MZV ČR ››

Vycestujte na Maltu za studiem jazyků

Malta patří k velmi oblíbeným destinacím studentů jakékoli věkové kategorie. Vhodnou školu či kurz tady bez sebemenších pochyb najdou jak ti nejmenší, tak i dospělí či dokonce celé rodiny.

Je to tedy skvělá příležitost, jak spojit letní dovolenou u moře se studiem angličtiny a užít si spoustu zábavy, slunce a nezapomenutelných chvil.

► Zjistěte, proč zvolit právě Maltu a jakých 5 „Pé“ vám nabízí?

Chcete se vydat na Maltu či Gozo? Obraťte se na nás, rádi vám se vším pomůžeme. Vybereme společně nejen vhodnou školu, kurz či ubytování, ale navíc vám předáme drahocenné rady a tipy, které se určitě budou hodit.