Zuzka si potřebovala zlepšit angličtinu. A kde jinde by to šlo rychleji než na jazykovém kurzu v zahraničí. Výběr byl rychlý, reakce pohotové, a tak jsme za dva týdny měli vyřízený třítýdenní pobyt v britském přímořském městečku Worthing na škole CES. Vybrali jsme správně? Posuďte sami.

Při angličtině se rozhodně nenudím

Už při prvním vstupu do školy jsem cítila, že vybrat si jazykový kurz v zahraničí byla trefa do černého. Rozhodně se při hodinách angličtiny nenudím, ba naopak, výuka probíhá zábavnou formou. Nejsou dny, kdy by se člověk nezasmál. Od učitelů můžete očekávat vstřícnost, laskavost, empatii a celkově profesionální jednání. Bez sebemenších obav se můžete zeptat na cokoliv, co vám není jasné. Učitelé rádi se vším pomohou. Škola CES byla dobrá volba.

ces worthing zuzana

Bydlení v rodině má spoustu výhod

Jsem absolutně spokojená s hostitelskou rodinou. Ze začátku jsem se trochu obávala, jelikož pro mou osobu je zvláštní obývat dům s někým cizím. Po poradě s Pavlou Gultovou z Tutuki jsem ráda, že jsem si hostitelskou rodinu vybrala. Má to spoustu výhod. Můžete stále procvičovat svou angličtinu a hlavně je o vás dobře postaráno. Navíc, paní domácí skvěle vaří! Je vidět, že vaří s láskou. :-)

family 700x400

Ve třídě nás je sedm

Naše třída se skládá celkem ze sedmi studentů. Všichni jsou velmi příjemní a rozhodně se s nimi člověk nenudí. :-) Setkala jsem s japonskou dívkou Yuri, která pilně studuje anglický jazyk, s Mohammedem, který pochází ze Saúdské Arábie. Zastihla jsem i studenta Rafaela, který pochází ze Švýcarska. Rafael na CES studoval přibližně půl roku a úspěšně zdolal anglický jazyk i s certifikátem od CES.

Jinak národností je tu mnoho. Nejčastěji se setkáváme s Italy, Španěly, Francouzi, či Japonci. Den rozhodně nekončí, když se zavřou školní dveře. Se spolužáky navštěvujeme památky, vydáváme se za sportovními aktivitami, jako je bowling nebo fitness. Rádi zajdeme do kavárny na dobrou kávu či čaj o páté. :)

class mates 700x400

Worthing – věčný rival Brightonu

Worthing je oproti Brightonu velmi klidné městečko. Nuda tu však rozhodně není. Ve svém volném čase můžete navštívit fitness centra, masáže, kavárny a dobré restaurace. V centru denně řádí nákupní horečka. Sportovní nadšenci mohou běhat podél pobřeží nebo v parku, který je nedaleko školy. Můžete vyrazit na inline brusle, projet se na kole, prostě dělat vše, na co pomyslíte. Pro ty, co se rádi otužují, je moře v říjnu parádní výzvou.

Nedaleko Worthingu se nachází město Brighton. Je to velmi „free“ město, s mnoha památkami, mladými lidmi, LGBT komunitou a samozřejmě spoustou obchodů.

Worthing 700x400

Otevřená novým možnostem

Je opravdu náročné vyrazit sama do neznáma s nulovou znalostí jazyka dané země. Stačí udělat jeden krok vpřed a necouvnout. Máte pak otevřené dveře novým možnostem. Na tuto zkušenost budu vždy vzpomínat s úsměvem. Určitě to posune mou angličtinu výše, jelikož tu musím mluvit za jakýchkoliv okolností a musím se spoléhat sama na sebe. Mrzí mě jen, že jsem ve Worthingu na krátkou dobu. Koneckonců, třeba se ještě v příštím roce vrátím, protože to za to fakt stojí! :-)

nove možnosti 700x400