Reference: Galway Cultural Institute

Dvoutýdenní pobyt v Galway

Pro paní Miladu jsme organizovali dvoutýdenní pobyt v naší oblíbené destinaci – v irském Galway na škole Galway Cultural Institute. Součástí pobytu bylo:

  • obecná angličtina 20 lekcí týdně
  • ubytování v hostitelské rodině, 1-lůžkový pokoj, polopenze
  • doprava z Prahy až do místa ubytování
  • cestovní pojištění

Obrázky a povídání o Galway

Dobrý den paní Gultová, slíbila jsem obrázky, tak posílám. Foťák se nám rozbil asi před dvěma lety a protože jsem si ještě nepořídila chytrý telefon, vzala jsem si do Irska s sebou štětec a barvičky jako jsem to dělávala v dobách studií. Výuka jen dopoledne, žádné domácí práce, prostě spousta času…Nakonec jsem kromě výuky v GCI docházela i na lekce v rámci praxe budoucích učitelů na GMIT, které nám byly nabídnuty zdarma. Přesouvala jsem se většinou pěšky, což dalo za den klidně 15 km, den nakonec utekl jako voda.

První obrázek je z Barna woods – park na západním okraji Galway, mimochodem jediný „les“, který jsem během svého pobytu v Irsku viděla (obrázek v úvodu stránky, pozn. Tutuki).

Další dva obrázky jsou z výletu na Moherské útesy. Kromě přírodní scenerie mě zaujala i budova návštěvnického centra, která je poměrně velká, ale nenápadná, ukryta v útrobách menšího kopce. Barvičky mají oproti foťáku jednu obrovskou výhodu. Výjev, který chceme zachytit, není rušen postavami kolemjdoucích, a že jich na Cliffech bylo! Jako v Praze na Václaváku.

Jazykový pobyt v Galway Jazykový pobyt v Galway

Poslední dva obrázky jsou vlastně jeden, akorát se mi vedle sebe nevešly do scanneru. Gallwayský přístav jsem kreslila právě cestou z GCI do GMIT. Erb v popředí byl na lodi kotvící úplně vpravo. Na okolní výstavbě je vidět, co mě zaujalo v celé Galway. Sériová výstavba domů, které pak tvoří celek. A přitom nejde o šedivé krabice paneláků nebo bytovek jako u nás. To se mi v Galway líbilo. Novodobá výstavba především rodinných domů u nás postrádá jakoukoliv koncepci a citlivé umístění do krajiny a působí jako rozházené kostky v dětském pokoji.

Jazykový pobyt v Galway Jazykový pobyt v Galway

S pozdravem, Milada B.

Tutuki děkuje za originální ztvárnění!