Klavac profil

Angličtina na Gateway School

Mariana jsme vypravovali na pěti týdenní pobyt na Maltě na škole Gateway School of English.

Součástí pobytu bylo:

  • 5 týdnů obecné angličtiny
  • ubytování ve školní rezidenci
  • polopenze
  • vyzvednutí a dovoz na letiště

Jak to probíhalo?

Ahoj, chtěl bych něco málo napsat o jazykovém pobytu na Maltě.

V červnu jsem chtěl odjet na kurz angličtiny, načerpat novou energii a odreagovat se a proto jsem se opět obrátil na Vlastu z Tutuki (ještě se k němu vrátím).

O Maltě jsem občas zaslechl od mých známých a jelikož v Evropě není tolik míst, kde se můžeš učit angličtinu v jejím přirozeném prostředí, tak jsem si řekl, že to zkusím..A musím říct, že to bylo fajn :).

Vše od začátku (příletu) probíhalo perfektně, přesně tak, jak bylo vše domluvené.

První dny

První den uděláte rozřazovací test a potom může začít vaše zlepšování v angličtině, které opravdu pocítíte.

První dny jsem byl trochu nesmělý, ale mojí kamarádí z Brazílie, Španělska, Itálie, Litvy, Maďarska, Japonska atd., mi vše ulehčili a ono to jde potom tak nějak samo :).

A ještě nesmím zapomenout. Po příjezdu jsem jako jediný dostal střešní pokoj….prý nejlepší pokoj v celé škole. Takže si dokážete představit, jak jsem byl u spolužáků oblíbený :)…někteří totiž neměli ani balkon.

Život na Maltě

Lidé na Maltě jsou velice příjemní a ochotní, nikam nespěchají a prostě žijí tak nějak v poklidu.

Každý si příjde na své. Noční život je rušný každou noc a po škole se můžete jít třeba opalovat k moři.

Mně moc nevyhovovalo takové lenošení, takže jsem chodil do fitka, plavat do moře a každé ráno nebo večer jsem chodil běhat po krásné promenádě podel moře.

Snad každý den škola organizuje výlety na zajímavé a historické časti ostrova, takže se člověk opravdu nenudí.

O Tutuki

Teď k Vlastovi a Tutuki. Komunikoval jsem z celou řadou agentur a komunikace byla velice neosobní. Byl jsem jeden z mnoha a mnohdy mi ani neporadili a nic neřekli.

Potom jsem narazil na Tutuki, se kterou jsem chtěl odcestovat do Austrálie. Od začátku jsem byl nadšený z přístupu a komunikace. Z Austrálie nakonec sešlo, ale jel jsem alespoň na tu Maltu.

Vlasta je člověk na svém místě na kterém jde vidět že ho jeho práce baví, perfektně poradí a vše připraví. Už teď vím, že služeb Tutuki využiji ještě minimálně jednou!

Marian K.