Toužíte po vycestování do zahraničí za poznáním, studiem či báječnými zážitky, ale bojíte se, že se nedomluvíte? Nevzdávejte se svých snů. V dnešní době technologických vymožeností se můžete vrhnout do studia jazyků třeba hned teď. Stačí si vybrat vhodnou aplikaci, s jejíž pomocí oprášíte své znalosti, naberete nové a získáte jistotu, která vám otevře dveře do světa.

Proč se učit cizí jazyk pomocí aplikace?

Obrovskou a nespornou výhodou aplikací na výuku cizích jazyků je značné zjednodušení. Nejenže nemusíte kupovat a pročítat spoustu učebnic, ale navíc svou oblíbenou aplikaci nosíte stále s sebou – pokud ji máte nainstalovanou v chytrém telefonu. Jakmile vás tedy přepadne neutuchající potřeba se vzdělávat, máte ji k dispozici kdekoli a kdykoli potřebujete.

Skvělé je samozřejmě také to, že většina aplikací na studium jazyků je pojata zábavnou formou, sami si určuje tempo výuky a můžete se opakovaně vracet k tomu, co vám zatím není úplně jasné. Řadu z vás určitě potěší i fakt, že se při studiu v soukromí cítíte pohodlně, uvolněně a nemusíte se stydět před ostatními studenty.

Máte tak perfektní příležitost naučit se jazyk, oprášit své znalosti ze školy a vlastním tempem a bez stresu objevit taje a krásy vámi preferované cizí řeči.

Dnešní technologická doba je již velmi vstřícná a nabízí celou řadu možností, jak se zaměřit na to, co zrovna vy potřebujete. Ať už jde o slovíčka, gramatiku či konverzaci, neustálý posun kupředu je jistý.

Výběr správné aplikace

Než se zběsile vrhnete do výběru ideální aplikace na studium jazyků, ujasněte si pár základních věcí. Vyberete si tak aplikaci, která vám bude skutečně vyhovovat a dá vám přesně to, co chcete a potřebujete. Navíc předejte i případnému zklamání a vzdávání se hned na začátku.

 

✔ Zaměřte se na jazyk

Při výběru vhodné aplikace se nejdříve zaměřte na jazyk, který chcete studovat. Může se totiž stát, že vámi vybraná aplikace vůbec nenabízí jazyk, ve kterém se chcete zdokonalovat.

✔ Ujasněte si své potřeby

K dispozici je nespočet různých aplikací a programů na studium jazyků. Často se však liší provedením, obtížností, stylem výuky atd. Může se tedy stát, že naprostí začátečníci mnohem lépe využijí jinou aplikaci než ti, kteří pouze potřebují oprášit své znalosti nebo se chtějí zaměřit primárně na konverzaci.

✔ Jste ochotni za výuku zaplatit?

Do vzdělávání se vždy vyplatí investovat. Není ale od věci si zjistit, kolik která aplikace stojí, ať nejste nemile překvapeni. Na výběr je řada výukových aplikací, které jsou buď zcela zdarma, nebo alespoň jejich část můžete využít bez nutných poplatků.

✔ Přečtěte si recenze

Máte už předběžně vybráno, ale stále nevíte, pro kterou aplikaci se rozhodnout? Přečtěte si recenze jiných uživatelů, které vám v mnohém napoví.

Tipy na nejlepší aplikace na výuku jazyků

Vybrali jsme pro vás několik výukových aplikací na studium jazyků, které si většina uživatelů doslova vychvaluje. Třeba mezi nimi najdete i vy tu, jež vám bude maximálně vyhovovat a pomůže vám zlepšit se v cizí řeči.

Online jazyky

Platformy: Android, iOS, webová aplikace
Podpora češtiny: ano, jedná se o českou aplikaci
Cena: ukázková lekce zdarma, placené kurzy


České jazykové kurzy Onlinejazyky.cz jsou mezi samouky čím dál víc oblíbené. Nabízí kurzy všech jazykových úrovní, včetně specializovaných kurzů zaměřených na certifikáty FCE, pro jednotlivce, děti, různé profese, firmy či školy. Na své si přijdou jak úplní začátečníci, tak i profesionálové.

Vybírat můžete ze 6 světových jazyků:

 • angličtina
 • němčina
 • francouzština
 • španělština
 • italština
 • ruština

Jak probíhá výuka?

Výuka probíhá zábavnou a zároveň naprosto profesionální formou. S její pomocí si rozšíříte slovní zásobu, naučíte se gramatiku a správnou výslovnost. Když budete chtít, můžete i konverzovat v rámci konverzačního klubu nebo přes skype s lektorem či rodilým mluvčím.

Každý kurz je rozdělený do několika tematických lekcí a na konci každé z nich si vše zopakujete. Na závěr celé lekce na vás čeká závěrečný test, díky kterému si ověříte své nově nabyté znalosti.

Po úspěšném absolvování zakoupeného kurzu obdržíte certifikát, který se vám může hodit například při pracovním pohovoru.

Lekce zdarma

Pokud si nejste jisti, že je to ta pravá aplikace pro vás, můžete si Online jazyky nezávazně vyzkoušet. Stačí si vybrat kurz a projít si ukázkovou lekci zdarma. Nejlépe tak zjistíte, zda vám bude styl výuky vyhovovat.

Doživotní přístup

K zakoupeným kurzům automaticky získáte doživotní přístup, takže je skutečně jen na vás, jakým tempem budete při studiu postupovat. Navíc se k výuce můžete kdykoli vracet a zopakovat si z vybraného kurzu jen část, kterou jste pozapomněli a chcete si ji osvěžit.

Zjistěte více informací o aplikaci Online jazyky ››

Duolingo

Platformy: Android, iOS, webová aplikace
Podpora češtiny: ano
Cena: zdarma, placená verze PRO


Mezi nejznámější a asi i nejvyužívanější aplikace patří legendární Duolingo. Na první pohled hravá a interaktivní aplikace na studium jazyků, která nabízí celou řadu možností, které si zamilujete. Těšit se můžete na různé herní funkce, zábavné výzvy či žebříčky, takže jste po celou dobu skvěle motivování a místo vzdávání se budete mít spíše problém přestat. ;-)

Jaké jazyky můžete studovat?

Pokud zatím neovládáte jiný než český jazyk, budete moct studovat pouze angličtinu. Jestliže ale už nyní máte v malíku nějaký světový jazyk, váš výběr se zásadně rozšíří a aplikace vám nabídne spoustu dalších řečí, které se můžete s nadšením učit.

Jak probíhá výuka?

Jednoduše, svižně a hravě v rychlých krátkých lekcích. Během výuky jste odměňování body, díky nimž postupně odemykáte další úrovně a účinně si osvojujete slovní zásobu a gramatiku, učíte se čtení, poslech a konverzaci v daném jazyce. Na závěr každé lekce na vás čeká krátký závěrečný test, který vám jasně napoví, zda jste skutečně připraveni pokračovat dál, nebo byste si měli lekci raději zopakovat.

Aplikace je zdarma

Obrovskou výhodou aplikace Duolingo není jen to, že je účinná, motivační a bude vás opravdu bavit, ale jistě vás potěší, že je bezplatná. Pokud však budete chtít své jazykové dovednosti ještě více zdokonalit, můžete využít placenou verzi Duolingo Plus. Získáte tak mnoho dalších výhod a funkcí, budete se učit mnohem rychleji a efektivněji a zbavíte se občas docela otravných reklam.

Zjistěte více informací o aplikaci Duolingo ››

Memrise

Platformy: Android, iOS, webová aplikace
Podpora češtiny: ne
Cena: zdarma, poplatky v aplikaci


Mezi nejvyhledávanější pomocníky na výuku cizích jazyků online rozhodně patří tolik opěvovaná aplikace Memrise. Své fanoušky si získala jednoduchým uživatelským rozhraním, jasným přehledem o postupu, hravostí, výslovností a také tím, že se zaměřuje primárně na fráze využitelné v běžném životě – tedy na konverzaci, kterou využijete nejen při cestování.

Jaké jazyky můžete studovat?

Aplikace Memrise nabízí výuku celkem 22 světových jazyků. Nejdříve si vyberete, kterým jazykem hovoříte (čeština bohužel není k dispozici) a potom si zvolíte, kterou řeč se chcete naučit. Můžete si vybrat:

 • angličtinu
 • němčinu
 • španělštinu
 • francouzštinu
 • dánštinu
 • italštinu
 • korejštinu
 • a mnoho dalších

Jak probíhá výuka?

Cílem aplikace je vás efektivně, hravě a jednoduše naučit vámi vybraný jazyk. Po celou dobu se snaží udržet vaši pozornost, trénovat paměť a motivovat vás sbíráním bodů, které vás posouvají dále.

Abyste si slovíčka lépe zapamatovali, učí vás pomocí vizualizace správně je přiřadit k předmětům. Své znalosti následně můžete otestovat v cvičeních na čas či při poslechových cvičeních. Úžasná je i bohatá knihovna, ve které najdete spoustu videí od rodilých mluvčích, což oceníte při trénování výslovnosti a poslechu.

Na výběr máte opravdu velké množství kurzů pro začátečníky i pokročilé, takže každý si najde to, co zrovna potřebuje. Co vás však Memrise nenaučí, je gramatika – učí pouze slovíčka a fráze.

Aplikace je zdarma

Aplikaci Memrise můžete využívat jak ve svém mobilním telefonu, tak i na webu zcela zdarma. Pakliže chcete mít více možností, můžete si samozřejmě připlatit za upgrade na vychytanější verzi PRO.

Zjistěte více informací o aplikaci Memrise ››

Pozvedněte své znalosti ještě mnohem výš

Aplikace na studium cizích jazyků jsou nepochybně skvělými pomocníky a mají řadu výhod, pokud se chcete naučit základy z pohodlí domova a získat alespoň nějakou jistotu. I přesto ale nejlepší cestou, jak se naučit skvěle ovládat jiný jazyk, myslet v něm a přirozeně jej používat, je studovat v zahraničí. Ať už v rámci delšího studijního pobytu, nebo se rovnou někde na pár měsíců zabydlet, žít tam, studovat a pracovat.

Získané zkušenosti a znalosti jsou v takovém případě k nezaplacení. Při delším pobytu si můžete být jistí, že se vám jazyk dané země doslova vryje pod kůži, a vy tak získáte jistotu, kterou vám už nikdo nevezme.

Vydejte se do světa s Tutuki

Láká vás studium v zahraničí? Rádi vám se vším pomůžeme. Jsme totiž specialisté na studijní a jazykové pobyty v zahraničí, kteří už mnoho let pomáhají plnit sny o studiu, práci nebo životě v cizině. Kromě toho jsme ale hlavně nadšení cestovatelé, jež své znalosti a cenné zkušenosti nasbírané na cestách a při studiu ve světě předávají s radostí dál.

Stačí se na nás obrátit a třeba právě vy budete dalším spokojeným klientem, kterému pomůžeme splnit si velký sen.