Skip to content

USA ruší covid omezení. Zjistěte, jaké jsou aktuální podmínky vstupu do země

Už dlouho čekáte na chvíli, kdy se budete moct vydat do Spojených států, ale stálo vám v cestě povinné očkování proti covid-19? Radujte se a balte kufry! USA s platností od 12. května 2023 ruší povinnost prokazovat se při vstupu do země očkováním proti koronaviru SARS-CoV-2. Jaké jsou tedy aktuální podmínky vstupu do země?

Do USA můžete konečně bez omezení

Máme pro vás skvělé zprávy! Do Spojených států amerických nyní můžete vycestovat bez omezení. Tato krásná země překypující nespočtem nádherných míst a rozmanitých zákoutí konečně otevírá své brány cestovatelům ze všech koutů světa. Stejně jako všem zahraničním studentům, kteří se za velkou louží chtějí vzdělávat a získávat nové zkušenosti a dovednosti.

S platností od 12. května 2023 se ruší povinnost dokládat potvrzení o očkování proti onemocnění covid-19 při cestách leteckou dopravou do USA. Spojené státy se tak opět naplno otevírají světu a turistům jako v době před covidem.

Pro vstup do USA cestující:

  • nemusí dokládat potvrzení o očkování → od 12. května 2023 se země otevírá pro všechny očkované i neočkované cestující.
  • nepředkládají před cestou negativní test na covid-19 → od 12. června 2022 Centrum pro kontrolu a prevenci onemocnění zrušilo povinnost předkládat před odletem negativní test nebo potvrzení o prodělání nemoci.
  • nemusí se nechat testovat po příletu → test na covid-19 po příletu do USA není povinný.
  • nemusí být v karanténě nebo izolaci po příletu → karanténa není po vstupu na území USA vyžadována, pokud nejste nakažení covidem.
  • nepotřebují respirátor či jiné ochranné pomůcky dýchacích cest → Od 20. dubna 2022 federální soud zrušil povinnost nosit respirátory, roušky či jiné pomůcky pro ochranu dýchacích cest v letadlech, vlacích, autobusech a dalších prostředcích veřejné dopravy.
  • potřebují povolení ESTA (Electronic System of Travel Authorization) → pro cestování do USA bez víza musí každý cestující, včetně nezletilých dětí, vyplnit registrační formulář ESTA a mít vlastní platný ePas (cestovní pas se strojově čitelnými údaji a nosičem dat s biometrickými údaji).

Tyto podmínky bez výjimky platí pro všechny cestující, kteří vstupují na území USA letecky.

Tip: Aktuální podmínky vstupu do země si vždy ověřujte na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR nebo na portálu americké federální hygienické správy CDC.

Máte radost? My obrovskou! 😉 Nyní už vám nestojí nic v cestě za vašimi studijními a cestovatelskými sny. Ozvěte se nám, rádi vám s jejich realizací, veškerými přípravami, plánováním a organizací pomůžeme.

Nastavení soukromí
Podrobné nastavení Odmítám Souhlasím
Nastavení soukromí
Zrušit Uložit nastavení
;