Vítejte na škole

Sprachcaffe Nice – junioři

V letních měsících se do Nice sjíždí francouzská smetánka, aby si užila vše, co toto nádherné město ležící na jihu Provence, přímo na Azurovém pobřeží nabízí. I vy máte jedinečnou příležitost nasát atmosféru tohoto nádherného místa na Francouzské riviéře, užít si procházky po pobřežních promenádách, koupání v teplém Středozemním moři i návštěvy trhů nebo historického centra města.

Ve škole vás čeká uvolněná, přátelská atmosféra, zkušení lektoři i spolužáci z celého světa, kteří vám pomohou zapomenout na to, že francouzština je „cizí“ jazyk.

Sprachcaffe Language Plus je síť jazykových škol s dlouholetou tradicí. První z nich byla založena už v roce 1983. Úspěch a oblibu u studentů si získala především díky tomu, že klade důraz na výběr kvalifikovaných, zkušených a hlavně pozitivně naladěných lektorů, kteří vám díky propracovanému a léty prověřenému vzdělávacímu systému pomohou přirozeně, lehce a s radostí posunout vaše jazykové znalosti o velký skok kupředu.

Sprachcaffe Nice XIII

Pobyty pro juniory 13-21 let

Francouzštinu se budete učit v malých skupinkách od rodilých mluvčích, jejichž úkolem je zajistit, aby výuka probíhala v přátelské a povzbuzující atmosféře. Škola sídlí v krásné budově z období Belle Époque v centru, jen co by kamenem dohodil od řady nejoblíbenějších atrakcí města a pláže. Není výjimkou, že se výuka za pěkného počasí přesouvá na pláž vzdálenou pouhých 10 minut chůze.

Vybavení školy:

 • příjemná recepce
 • prostorné a světlé učebny
 • Wifi zdarma
 • knihovna plná francouzské literatury, novin a dalších materiálů ke čtení
 • odpočinková zóna, školní zahrada s hřištěm
 • společenská místnost s nápojovým automatem

Co s volným časem?

Zahálet a nudit se rozhodně nebude! Čekají vás výlety lodí, do přírody, za kulturou, zábavou i historií. Budete mít možnost navštívit nedaleké letovisko Antibes, botanickou a zoologickou zahradu Parc Phoenix,  podniknete výlet do Villefranche-sur-Mer nebo Cannes. Můžete zajít do letního kina, na bowling nebo ochutnávku pravých francouzských palačinek.  Vše se odvíjí od toho, kolik času zde strávíte.

Od studentů mladších 17 let se očekává, že budou dodržovat večerku a účastnit se programu. Starší studenti už nejsou programem vázáni. Budete však vítáni a povzbuzováni k účasti na všech aktivitách, které vás zajímají.

Sprachcaffe Nice IX

Sprachcaffe Nice V

Dohled a bezpečnost

Po celou dobu pobytu vám budou oporou tzv. „teamers“, což jsou vyškolení mladí dospělí ve věku 20 až 30 let. Postarají se o zajímavou náplň volného času a budou vás provázet při cestě za poznáním i zábavou. Každý z nich má na starost malou skupinku studentů, kterým se věnuje, cestuje s nimi, doprovází je při volnočasových aktivitách, kontroluje, kam studenti chodí ve svém volném čase, a také zůstává v rezidenci.

Vyzvednutí a dovoz na letiště

Přílet i odlet prosím směřujte na letiště v Nice (NCE) v čase 8–20 hodin. Studenti budou po příletu vyzvednuti pracovníky školy a odvezeni do rezidence k ubytování.

V případě, že máte u letecké společnosti sjednanou službu pro nezletilé bez doprovodu, je  vyžadováno předání konkrétní pověřené osobě – tato služba je školou poskytována za příplatek.

letiště 03

Sprachcaffe Nice IÏI

Proč studovat na Sprachcaffe v Nice

 • spojíte efektivní kurz francouzštiny se vzrušující dovolenou a zábavným programem
 • škola je kousek od pláže
 • individuální přístup lektorů a přátelská atmosféra
 • malé skupiny studentů
 • bohatý program
 • v ceně pobytu jsou zahrnuty kurzy francouzštiny, ubytování, strava, aktivity pro volný čas, vyzvednutí a dovoz na letiště a spousta nezapomenutelných zážitků

 

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Standard course, ubytování v rodinách, plná penze, aktivity, vyzvednutí z letištěPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A0-B2Cena za 1 týden: 16 120 Kč
Název kurzu: Intensive Course, ubytování v rodinách, plná penze, aktivity, vyzvednutí z letištěPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A0-B2Cena za 1 týden: 17 680 Kč

Hostitelské rodiny

Hostitelské rodiny jsou skvělou možností, jak poznat anglickou kulturu zblízka a ještě více si zdokonalit angličtinu mimo samotnou výuku. Mezinárodní studenti jsou ubytovaní ve 2lůžkových pokojích.

Povlečení je k dispozici, ale ručníky si musí studenti přivézt vlastní.

Součástí ubytování je plná penze, tedy snídaně a večeře v rodinách. Na oběd studenti dostávají obědové balíčky.

Rodiny jsou vzdáleny od školy zhruba 30–50 minut místní dopravou.

Buďte si vědomi, že se vydáváte na cestu do multikulturní země, což znamená střet kultur v mnoha ohledech. Každá rodina má své standardy a zvyky. Co je běžné u nás, nemusí být běžné tady a naopak. Můžete bydlet s různými národnostmi, různého složení a věku nebo třeba zvířetem. Pokud se chcete něčemu konkrétnímu vyvarovat, napište nám toto vždy předem. Buďte však otevření, představte rodině zase svoji kulturu a vzájemně načerpejte co nejvíce:-) Výhody a úskalí hostitelské rodiny popisujeme zde.

Rezidence

Během pobytu v Nice budete ubytováni v rezidenci s dalšími zahraničními studenty. Skutečnost, že všichni studenti bydlí pod jednou střechou, vytváří příjemnou komunitní atmosféru podobnou kolejím.

Vybavení rezidence:

 • třílůžkové pokoje
 • vlastní koupelna
 • plná penze (v ceně je plná penze, tedy snídaně, zabalený oběd, večeře)

 

Kalkulace jsou orientační, vždy si zažádejte o aktuální na daný rok. Srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.