Rychlý přehled opatření proti nákaze Covid 19

Všichni jsme zavření doma a cestujeme tak maximálně prstem na mapě. Pro nás osobně (i obchodně) je důležité sledovat, jak se situací perou země, do kterých posíláme nejvíce studentů. Neumíme si představit, že svět zůstane zavřený na delší dobu, než je nezbytně nutné. Cestování pro nás znamená svobodu, poznávání, otevírání obzorů…Doufejme, že se k tomu všemu budeme moci zase vrátit.

Mezitím nezbývá než sledovat, co se děje jinde.

Kanada

Kanada uzavřela hranice 18. 3. 2020. Prozatím na jeden měsíc. Opatření bude pravděpodobně prodlouženo. Vyřizování nových Working Holiday víz, Young Professional, RO i Co-op víz bylo pozastaveno. Ti z vás, kteří jste o víza již požádali, se musíte obrnit trpělivostí, protože proces schvalování se pravděpodobně protáhne.

Zahraniční studenti, kteří mají vyřízené studentské vízum, by měli být do země vpuštěni. To je dobrá zpráva i pro ty z vás, kteří máte pobyt v Kanadě již zařízený. Musíme jen počkat na otevření českých hranic. Všichni nově příchozí musí projít 14 denní karanténou.

Školy jsou zavřené. Někteří čeští studenti se rozhodli zůstat v Kanadě a prochází klasicky online výukou na středních i jazykových školách.
Aktuální informace sledujte na webových stránkách kanadské vlády.

Austrálie

Austrálie se uzavřela světu 20. 3. 2020. Nyní jsou otevřené pouze supermarkety, čerpací stanice, lékárny, obchody s alkoholem, maloobchodní prodejny, kadeřnictví, nákladní doprava a logistika, donášky domů a banky. Ti, kteří jsou v Austrálii na studentská víza, mohou výjimečně pracovat 40 hodin týdně (místo obvykle povolených 20 hodin) v supermarketech, domovech pro seniory nebo pokud pracují jako zdravotníci.

Aktuální informace najdete na stránkách imigračního úřadu nebo na stránkách australského premiéra Scotta Morrisona.

USA

Opatření v Americe se postupně zpřísňují od 13. 3. 2020. Federální státy si samy řídí karanténní opatření. V pondělí 16. 3. 2020 se v USA zavřelo 64 000 škol ve 33 státech. Našim středoškolským studentům tak byl zrušen program J1 a vracejí se domů.

Aktuální informace sledujte na stránkách: Centres for Deseas Control and Prevention. 

Anglie

20. 3. 2020 nařizuje Boris Johnson uzavření všech restaurací, posiloven, divadel, kin a ostatních kulturních provozoven. 24. 3. 2020 vláda pokračuje ve zpřísňování opatření. Lidé by měli zůstat po dobu 3 týdnů v domácí izolaci. Vycházet mohou pouze na nákup, cesty do práce, jednu sportovní aktivitu denně, nebo pokud pečují o své blízké. Veškeré shromažďování je zakázané, kromě pohřbů. Mnoho kategorií obchodů muselo být zavřeno. Všechny školy jsou také až do odvolání zavřeny. Více informací na webu gov.uk.

Irsko

Irsko je sice otevřené všem příchozím, ale ti musí po příletu zůstat ve 14 denní karanténě. Školy jsou zavřené do 20. 4. 2020. Do 12. 4. 2020 je omezen volný pohyb osob. Detaily najdete na webu www.gov.ie.

Malta

Malta 21. 3. 2020 uzavřela svůj vzdušný prostor a zůstává v izolaci. Zavřené zůstaly také bary, obchody i restaurace. Školy zůstanou prázdné do 17. 4. Turistický ruch se zastavil. Novinky sledujte na webu covid19malta.info.