Skip to content

Nový Zéland se otevře 30. dubna 2022, ale pouze naočkovaným turistům

Hranice Nového Zélandu se uzavřely hned v začátcích pandemie, což společně s poměrně tvrdými vnitrostátními restrikcemi i geograficky izolovanou polohou země pomohlo šíření koronaviru udržet v mezích. Aby se to novozélandské vládě nadále dařilo, rozhodla se pro strategii postupného postupného otevírání hranic jednotlivým kategoriím cestujících.

Novozélandský ministr pro boj s pandemií Chris Hipkins zveřejnil plán postupného otevírání hranic plně očkovaným cestujícím, který vypadá následovně:

  1. Od 16. ledna 2022 se budou moci na území své domovské země vrátit plně naočkovaní Novozélanďané, kteří pobývali v Austrálii.
  2. Občané Nového Zélandu a rezidenti, kteří pobývají ve většině zahraničních zemí se budou moci vrátit od 13. února 2022.
  3. Až ve třetím kroku se země otevře všem plně očkovaným cizincům s platnými vízy, a to od 30. dubna 2022.

Pozor! Tato opatření neplatí pro cestující z Papuy-Nové Guiney, která se stále řadí mezi země s vysokým rizikem nákazy. Odtamtud budou moci přímo na Nový Zéland cestovat pouze novozélandští občané a vyživované osoby (např. nezletilé děti, studující). Ostatní cestující z Papuy-Nové Guiney musí před příjezdem na Nový Zéland strávit 14 dní v zemi s nízkým rizikem nákazy.

Chci na Nový Zéland. Co budu potřebovat?

Od 30. dubna 2022 budete muset před odletem splnit následující povinnosti:

  • předložit negativní test před nástupem do letadla na Nový Zéland,
  • předložit doklad o ukončeném očkování,
  • předložit prohlášení o vaší cestovní historii.

A co bude požadováno po příletu?

  • podstoupit test na COVID-19 do 24 hodin,
  • strávit 7 dní samoizolaci,
  • po samoizolaci podstoupit závěrečný test na COVID-19, který bude negativní.

Hlavní změnou je zkrácení doby samoizolace ze 14 dní na pouhých 7. Tu je podle Hipkinse důležité dodržet, aby bylo riziko šíření koronaviru omezeno na minimum.

Vláda Nového Zélandu ujišťuje, že během prosince vydá aktuální informace ohledně dalších bezpečnostních pokynů, například jak budou lidé moci po příletu cestovat z letiště a konkrétní místa, kde budou moci strávit izolaci.

Úplné znění tiskové zprávy ministra pro boj s pandemií Chrise Hipkinse najdete zde.

Pro aktuální informace ohledně vstupu na území Nového Zélandu doporučujeme sledovat webové stránky vlády Nového Zélandu a Ministerstva zahraničních věcí.

Chci si zlepšit angličtinu na Novém Zélandu

Uvažujete nad cestou do zahraničí, abyste se zdokonalili v angličtině? Nový Zéland je pro studium angličtiny jako stvořený.

Nový Zéland není veliký, ale obrovsky rozmanitý – od subtropických pláží po vysokohorské „lyžovačky“. Dva hlavní ostrovy se sobě podobají, ale jsou každý jiný.

Severní ostrov je mnohem lidnatější, život tu běží rychleji než na jihu, méně tu prší a je tu tepleji – zejména na severním konci. Jižní ostrov je poklidný a pokud jde o počasí, tak o dost drsnější než Severní ostrov, spousta ovcí, spousta nádherných míst, prakticky nedotčená příroda…

Chcete vědět více? Pak čtěte 8 důvodů, proč jet na Nový Zéland.

Nastavení soukromí
Podrobné nastavení Odmítám Souhlasím
Nastavení soukromí
Zrušit Uložit nastavení
;