6 důvodů proč studovat v Miami

1. Hodně lidí na jednom místě :-)

Miami je největší město v jihovýchodní části Floridy. Celková rozloha města je 143,1 km2, ovšem z toho 50,7 km2 zaujímá voda. Pevninská část Miami tvoří nejmenší území ze všech významných měst Ameriky. A tím pádem se Miami řadí i k nejhustěji zalidněným oblastem v USA.

2. Město nablýskaného luxusu

Miami, to je město nablýskaného luxusu s dynamickým a barevným charakterem ve dne i v noci. Panorama skleněných mrakodrapů, které přehlížejí azurové pobřeží lemované zlatavým pískem – to je pohled, který prostě musíte vidět.

3. Z města do národních parků

Zajímavostí města je také fakt, že hraničí se dvěma národními parky:

  • Národním parkem Everglades na západě
  • Národním parkem Biscayne na východě

Podstatná část města se rozkládá v zátoce Biscayne Bay, kde se nachází nespočet přírodních i uměle vytvořených bariérových ostrovů. Mezi největší se řadí Miami Beach a South Beach.

4. Světoznámá Miami Beach

Obrovská písčitá pláž Miami Beach táhnoucí se do délky nekonečných 12 mil patří k nejvyhledávanějším letoviskům v USA. Najdete tu hotely, kavárny, restaurace, kluby i výškové budovy.

Budete-li mít dost spalujícího slunce, schovejte se na chvíli do stínu budovy Muzea erotického umění. Najdete tu tisíce plakátů a dalších předmětů, které mapují tradice milostného umění v celé Severní Americe.

5. South Beach

Populární South Beach, to jsou 3 míle písčité pláže v nejjižnější části Miami Beach. V South Beach najdete čtvrť nazvanou Art Deco Historic District, která se pyšní zhruba 800 domy postavených v dekorativním architektonickém stylu art deco.

6. Hispánci a španělština

V Miami najdete velmi pestré složení obyvatel. Běloši tu sice tvoří většinu, ale z nich je devadesát procent hispánského původu. Tím pádem tu více než polovina obyvatel používá španělštinu jako svůj první jazyk. Můžete tu tedy procvičovat nejen angličtinu, ale i španělštinu. :)

Nejvíce zastoupeni jsou tu Kubánci, kteří do Miami přijížděli v několika vlnách po roce 1959, kdy se dostal k moci Fidel Castro.