Toužíte vycestovat do Kanady za studiem, prací či poznáním nádherných míst? Potom vás určitě potěší skvělé zprávy, které si rozhodně nemůžeme nechat pro sebe. Tato překrásná země od 1. října 2022 otevírá své brány cestovatelům ze všech koutů světa, a to aniž by museli dokládat očkování proti onemocnění covid-19, testovat se nebo izolovat. Přečtěte si, jaké jsou aktuální podmínky cestování do Kanady.

Jelikož je Kanada jedním z nejoblíbenějších míst našich studentů, kteří se právě sem s nadšením vydávají za studiem střední školy, věříme, že teď potěšíme mnoho z vás. Kanadská vláda totiž s platností od 1. října 2022 ruší veškerá příjezdová opatření související s pandemií onemocnění covid-19.

Aktuální podmínky vstupu do Kanady

Všichni cestující, jež vstupují na území Kanady letecky, po zemi nebo třeba po moři, nyní už nemusí:

  • vyplňovat informace v aplikaci ArriveCan
  • dokládat potvrzení o očkování
  • podstoupit testování před příjezdem ani po příjezdu
  • být v karanténě nebo izolaci po příletu/příjezdu
  • sledovat nebo hlásit, pokud se u nich po příletu objeví příznaky onemocnění
  • podrobit se zdravotním prohlídkám při cestování letadlem či vlakem
  • nosit respirátory v letadlech nebo vlacích

Zároveň kanadská vláda ale důrazně doporučuje, aby všichni cestovatelé na svých cestách i nadále nosili kvalitní a dobře padnoucí respirátory nebo roušky. Případně aby necestovali, pokud na sobě pociťují příznaky onemocnění, a neohrožovali tak zdraví ostatních.

Tip: Vzhledem k neustále se měnící pandemické situaci se podmínky vstupu do země mohou průběžně měnit. Doporučujeme si proto vždy aktuální informace ověřit na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR ››

Chcete vycestovat do Kanady? 

Nedivíme se. Její jedinečná atmosféra a úchvatná příroda ohromí každého dobrodruha. Na nic tedy nečekejte a jděte si za svým cestovatelským snem. Rádi vám s veškerými přípravami, plánováním a organizací pomůžeme. Ozvěte se nám ››