5 důvodů, proč studovat v Harrogate

Harrogate je krásné lázeňské město s malebnými uličkami, historickými domy, upravenými zahradami a spoustou zábavy. Nachází se zde vynikající kavárny i restaurace. V letech 2013–2015 bylo město průzkumy zvoleno jako „nejšťastnější místo k životu“ v Británii.

1. Lázně

Harrogate má bohatou tradici lázeňských a regeneračních procedur sahající více než 200 let zpět. Během viktoriánské éry se do města sjížděli bohatí lidé, aby zde upíjeli ze zdraví prospěšných přírodních pramenů.

Velmi oblíbeným místem jsou bezpochyby lázně Rudding Park Spa, které jsou jedny z nejlepších v zemi a zachycují lázeňské dědictví Harrogate díky místním přírodním vodám. Střešní lázně a zahrada nabízí širokou škálu zážitků z termoterapie a vodoléčby s výhledem na krásné zahrady. Lázně kromě léčebných procedur nabízí také kosmetické služby včetně vlasového studia.

Lázeňským klenotem v Harrogate je krásná budova Royal Baths, která je stále domovem městských viktoriánských tureckých lázní.

2. Kultura

Muzea, divadla, galerie, historické budovy i pouliční umění. To vše můžete v Harrogate obdivovat. Od roku 1996 se pravidelně koná umělecký Harrogate International Festivals, který zahrnuje řadu festivalů v odvětví divadla, hudby i literatury.

Město je také domovem undergroundové hudební scény, která produkovala heavymetalové a punkrockové skupiny, například Workshed, Acid Reign nebo Blood Youth.

Velkou zajímavostí v Harrogate je také Nidderdale Llamas, jedinečná interaktivní zábavná aktivita založená na rodinně fungující farmě pečující o lamy a alpaky.

3. Parky a zahrady

Město je známé pro svou květinovou dokonalost, která je patrná z nádherných expozic po celém městě a v dobře udržovaných parcích a zahradách. Největší z nich jsou zahrady Valley Gardens, které se vyznačují několika charakteristickými oblastmi a ročně je navštíví 3 miliony návštěvníků.

Za návštěvu stojí rozhodně dechberoucí krajina prosperujícího opatství Fountains, na kterém se rozkládá jak krásný viktoriánský kostel, tak i vodní mlýn a Královský park Studley, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jedna z nejvíce relaxačních a inovativních zahrad Yorkshire je bezesporu RHS Harlow Carr, která nabízí přehlídku zahradnické dokonalosti, a to po celý rok.

4. Sport

Pokud vás láká spíše sportovní vyžití, i pro vás je tu dostatek možností. Harrogate nabízí širokou škálu sportovních aktivit, především cyklistické stezky, lezení po skalách, golf, bazény, posilovny a mnoho procházkových tras, během kterých se můžete zúčastnit hledání pokladu nebo podobných dobrodružných aktivit.

5. Doprava

Město obsluhují čtyři železniční stanice – Harrodate, Hornbeam Park, Pannal a Starbeck. Díky službě Northern Trains se můžete bez problému dostat z Leeds do Yorku a na londýnské King’s Cross se za dvě hodiny dostanete se společností London North Easter Railway.

Kromě železnic je ve městě rozšířená také autobusová doprava. Nejbližší letiště je v 16 km vzdáleném Leeds.