Fort Lauderdale – oblíbené turisty

Fort Lauderdale je oblíbeným turistickým městem v americkém státě Florida na východním pobřeží USA. Do Miami to máte pouze 37 km.

Turisté sem jezdí hodně a často. Každý rok město navštíví kolem 10 milionů návštěvníků. Obdivují tu pláže, které se rozkládají na ploše cca 10 kilometrů. Ale také systém vodních kanálů, pro něž je Fort Lauderdale často přirovnáván k Benátkám.

Město disponuje také 100 přístavy a loděnicemi, v nichž kotví na 42 tisíc jachet.

Kde se vzal název města

Město vděčí za své jméno majorovi Williamu Lauderdalovi, který byl velitelem oddílu vojáků. Ti tu postavili první pevnost během druhé seminolské války, která probíhala v letech 1835 až 1842. Proto Fort (pevnost) pana Lauderdala:).

Podnebí

Město nabízí subtropické klima s průměrnou teplotou 24,2 stupňů Celsia a 3 000 hodinami slunečního svitu ročně. Léta (cca duben až říjen) zde můžou být velmi teplá a vlhká. Takže ideální pro odpočinek na pláži.

V zimě zase méně prší a teplota připomínající naše jaro láká k turistickým výletům. Pokud nemáte rádi velká vedra, naplánujte si výlet na Floridu od listopadu do března.

Hurikány

Vydáte-li se na Floridu v období června až konce října, můžete se tu setkat s hurikánem. Nejpravděpodobněji jej zažijete v srpnu nebo v září. Hurikán se nejčastěji tvoří v Mexickém zálivu nebo jižně od Floridy, odkud se žene až na sever USA. Cestou samozřejmě sílí.