6 důvodů, proč studovat v Drogheda

Chcete být blízko Dublinu, ale přitom si užít poklidnější atmosféru přístavního města? Pak je Drogheda přímo pro vás! Navíc se nachází na hlavní železniční a silniční trase spojující Dublin a Belfast.

1. Maloměstská atmosféra v živém městě

Město si zachovává krásnou maloměstskou atmosféru, přesto je plné věcí, které lze vidět a dělat. Díky rychle rostoucí ekonomice si tu spousta studentů může najít práci a během studia si přivydělat. Drogheda je také centrem lovu lososů na řece Boyne, která tudy protéká, a centrem zemědělské produkce a uhlí, se kterou se obchoduje po moři.

2. Památky

Drogheda je největším městem hrabství Louth, ve kterém se nachází Monasterboice, klášter z 5. století. Od Drogheda je vzdálený 10 minut autem.
V Drogheda stojí za návštěvu rozhodně opatství Mellifont Abbey, kostel Sv. Petra, brána Sv. Vavřince, která byla součástí opevnění města ve středověku, katolický kostel St. Mary‘s Church nebo St. Augustine’s Church, 30 m vysoký železniční most Boyne Viaduct nebo zvonice Magdalene Tower, která je posledním pozůstatkem významného dominikánského kláštera.

3. Kultura

Za kulturou pak vyrazte do galerie Listoke nebo Highlanes Gallery, na koncert do koncertní haly a divadla TLT, nebo na film do Arc Cinema Drogheda.

4. Sport

Sportovní zápasy si můžete užít na stadionu The Gaelic Grounds nebo si zajít na golf do County Louth Golf Clube.

5. Příroda

Pokud chcete utéct více do přírody, doporučujeme návštěvu přírodní rezervace Townley Hall Wood, která nabízí spoustu příležitostí k dlouhým procházkám po mírně zvlněné zalesněné krajině s nádhernými výhledy na okolní krajinu.
Využít můžete také vyhlídkových plaveb na lodi. Boyne Boats Adventure poskytuje plavby napříč řekou a kanálem Boyne a kromě krásné projížďky vás čeká spousta historických faktů, legen a také tematické plavby na motivy světově úspěšného seriálu Game of Thrones.

6. Zábava

Spoustu legrace můžete zažít v tematickém zábavním parku Funtasia Theme Parks & Casinos, kde si můžete užít více než 15 různých aktivit od lezení, bowlingu, bláznivého golfu nebo měkkých herních ploch až blbnutí na pouťových stáncích. Každý si tu zkrátka najde to své. Součástí parku je navíc i vodní svět a zoo s plazy.