Skip to content

Austrálie je nádherná země. Objevte ji s Tutuki.

7 důvodů, proč studovat v Austrálii

Austrálie je pro Čechy i Slováky atraktivní destinací. Proč? Protože spojuje příjemné s užitečným :). Austrálie je nádherná země, která stojí za objevení. Lidé sem jezdí většinou na delší kurzy, aby maximálně využili výhody studentských víz s pracovním povolením.

Přečtěte si důvody, proč si ke studiu vybrat zrovna tuto atraktivní zemi. Nebo přejděte přímo na www.tutuki-australie.cz, kde se této zemi speciálně věnujeme.

1. Na výběr je tu nespočet kvalitních škol

Možnosti rozhodně nezačínají a nekončí v jazykové škole s angličtinou v hlavní roli. Ačkoliv je třeba zmínit, že za tím jezdí Češi a Slováci do Austrálie nejčastěji.

Své studijní ambice můžete naplnit také v odborných kurzech, které zahrnují učňovskénástavbové specializované obory. A dveře vám otevírají dokonce i univerzity. Na akademickou půdu ale musíte mířit s dostatečně vysokou úrovní angličtiny.

Přečtěte si více o studiu v Austrálii na naší stránce věnované pouze Austrálii.

2. Studentem v Austrálii se může stát kdokoliv

Nezáleží na tom, jestli je vám 18 nebo 50 let, jestli studujete nebo pracujete. Odjet na zkušenou do Austrálie může každý, kdo se touží zlepšit v angličtině, propadl kouzlu této země a chce jí opravdu zažít, nebo prostě jen touží po velké změně ve svém životě.

3. Práce v Austrálii tvoří se studiem skvělou kombinaci

Základní pravidlo zní: bez pracovního povolení to v Austrálii nepůjde. Obdržíte ho automaticky ke studentskému vízu, pokud studujete alespoň 12 týdnů. Takže abyste mohli v Austrálii pracovat, musíte studovat. Nebo musíte splnit podmínky Work and Holiday víz, které je určeno pro úzkou skupinu uchazečů.

Přečtěte si více o práci v Austrálii na naší stránce věnované pouze Austrálii.

4. Poznáte nejen Australany, ale i spolužáky z celého světa

V Austrálii budete pravděpodobně delší dobu žít, studovat a pracovat. Poznáte tak nejen místní obyvatele, ale i další studenty z jiných zemí, které budou řešit podobné situace jako vy.  Vzájemně se tak obohatíte o vlastní kulturu, zvyky a životní styly.

5. Vízum jako vstupenka do Austrálie

Česká republika (bohužel) nemá s Austrálií uzavřenou dohodu o bezvízovém styku, takže při zařizování pobytu musíte v prvé řadě myslet na obstarání víza. Anebo jen trochu – když si za organizačního parťáka zvolíte nás, Tutuki. My vám se všemi kroky pomůžeme, a tak vám odpadne 99 % starostí ohledně těchto formalit.

Austrálie umožňujte získat různé typy víz dle účelu cesty. Cestovatelé si vyřídí turistické vízum, studenti studentské a ti, co chtějí chvíli pracovat a chvíli cestovat a splní podmínky udělení, mohou žádat o Work and Holiday vízum.

Přečtěte si více o různých typech víz do Austrálie na naší stránce věnované pouze Austrálii.

6. Austrálie je rájem pro cestovatele i studenty

Austrálie je země mnoha tváří. Okouzlí vás svojí rozmanitostí a nespoutanou přírodou.

Na pobřeží vás uchvátí nekonečné pláže, dechberoucí útesy a největší bariérový útes na světě, nespočet národních párků a deštných pralesů. Ohromná města pulzují zábavou a životem, malá městečka vás naopak překvapí klidem a pohodovou atmosférou.

Ve středu země jsou naopak rozlehlé pouště, polopouště a buše, kde zažijete nezapomenutelné dobrodružství v divoké a leckdy i nebezpečné přírodě.

A na severu se můžete seznámit s umělecky nadanými původními obyvateli nebo navštívit tajemný tropický deštný prales.

7. Australané jsou pohodáři

Australané jsou na svoji zem patřičně hrdí a žijí v naprostém souladu s okolní přírodou. Tady zapomenete na typickou evropskou náturu a velmi rychle si budete užívat místní pohostinnosti a radosti ze života. Jsou velice milí, společenští a přátelští, vždy usměvaví a ochotní pomoci, což platí i ve službách.

Mají jasně daná pravidla, která skutečně fungují a všichni je dodržují. Proto se zde cítíte v bezpečí a naprostém klidu a pohodlí. Jak Australané rádi říkají: „No worries.“

Důvodů, proč si vybrat Austrálii jako svou studijní destinaci je nekonečně mnoho. Na Austrálii se specializujeme, proto jsme jí věnovali samostatnou webovou stránku. Prozkoumejte ji. Studovat v Austrálii může totiž každý!

Různé typy víz pro různé plány

Austrálie je vízová země, takže při plánování cesty musíte myslet na obstarání toho správného typu víz. Podle účelu a délky vaší cesty si můžete zvolit:

  • Turistické vízum, pokud budete v Austrálii pouze cestovat.
  • Studentské vízum, pokud budete v Austrálii studovat jazykovou nebo odbornou školu či univerzitu (při studiu trvajícím minimálně 12 týdnů k němu automaticky obdržíte pracovní povolení).
  • Work and Holiday vízum, pokud je vám maximálně 30 let, toužíte poznávat Austrálii a u toho si přivydělávat.

Turistické vízum: eVisitor (subclass 651)

Vyrážíte do Austrálie na dovolenou? Obchodní jednání či konferenci? Krátkodobý kurz? Pak jako vstupenku do země využijte turistické vízum. Na rozdíl od studentské varianty se k němu neváže pracovní povolení.

Nejčastěji se využívá eVisitor vízum (subclass 651), které má následující podmínky:

  • Vízum není zpoplatněné.
  • Můžete o něj požádat pouze mimo území Austrálie.
  • Platnost je 12 měsíců, ale délka jedné návštěvy nesmí přesáhnout 3 měsíce.
  • Do země se tedy můžete v době platnosti vracet.

Žádost zadáte online a na udělení si počkáte 2 až 4 dny. Jestli si netroufáte nebo jen nemáte čas se touto administrativou zabývat, obraťte se na nás. Za poplatek 950 Kč vás celým procesem provedeme.

► Přečtěte si více informací o turistických vízech na našem webu: www.tutuki-australie.cz.


Studentské vízum s pracovním povolením

Typ víza, které vyřizujeme nejčastěji. Drtivá většina našich klientů si chce svůj životní zážitek vychutnat naplno a bez starostí ohledně financí. Proto potřebují v Austrálii vydělávat – na živobytí a zábavu. A k pracovnímu povolení se dostanou právě díky studiu.

Podmínky studentských víz:

  • Abyste obdrželi pracovní povolení 48 hodin za 2 týdny, musíte studovat alespoň 12 týdnů.
  • Žádat o studentské vízum může kdokoliv. Nezáleží na tom, jestli je vám 20 nebo 50 let. Věková omezení neexistují.
  • Žádost o vízum je proces, který vyžaduje přípravu. Ambasádě se dokládají nejrůznější doklady i motivační dopis.
  • Výše poplatku za vízum se pohybuje kolem 10 000 Kč.
  • Na udělení čekáte cca 4 – 8 týdnů.
  • Délka víza odpovídá délce studia.
  • Ambasáda může chtít vidět, že máte na celou dobu vašeho pobytu finance a že se uživíte, i kdybyste nepracovali.
  • Ambasáda si může kdykoliv vyžádat jakékoliv další doklady.

► Přečtěte si více informací o studentských vízech na našem webu: www.tutuki-australie.cz.


Work and Holiday vízum (subclass 462)

Work and Holiday vízum je určené pro mladé, kteří touží objevovat Austrálii a u toho si přivydělávat. Podmínky splní každý, kdo má maximálně 30 let, má odstudovány alespoň dva roky univerzity nebo vyšší odborné školy, má dostatečné finanční prostředky na živobytí v Austrálii a má dostatečnou znalost angličtiny, kterou musí doložit mezinárodním certifikátem.

Do Austrálie pak musíte vyjet do jednoho roku od udělení víz. Platnost víz je jeden rok od vstupu do Austrálie.

► Přečtěte si více informací o Work and Holiday vízech na našem webu: www.tutuki-australie.cz.

Fakta: aneb co byste měli vědět o Austrálii

Hrajete si s myšlenkou na cestu na druhý konec světa? Pak si přečtěte pár zajímavostí o nejmenším kontinentu a zároveň největším ostrově na světě.

Austrálie se rozkládá na celkové ploše 7 692 000 km2. Její břehy omývají Indický, Jižní a Tichý oceán.

Australská krajina je neuvěřitelně rozmanitá, neboť se nachází v několika klimatických pásmech. Najdete tu typické červené pouště, deštné pralesy, nádherné písečné pláže i zasněžené hory.

► Přečtěte si více informací o Austrálii na našem webu: www.tutuki-australie.cz.


Základní údaje

Oficiální název: Australské společenství
Hlavním město: Canberra (v letech 1901–1927 bylo hlavním městem Melbourne)
Počet obyvatel: cca 25 milionů
Měna: australský dolar (AUD)
Oficiální jazyk: angličtina
Státní zřízení: konstituční monarchie
Vznik: 1. ledna 1901 (nezávislost na Velké Británii)
Král: Karel III. reprezentován generálním guvernérem


Australské společenství

Od roku 1901 se Austrálie skládá ze 6 států, 2 pevninských a několika malých ostrovních teritorií, které dohromady tvoří nezávislý federální svaz s parlamentním systémem britského typu.

Sídlem federálního parlamentu je hlavní město Canberra, jež bylo založeno v roce 1927 a má své vlastní Teritorium hlavního města (ACT). Každý stát i teritorium Austrálie má svou vlastní vládu a premiéra či hlavního ministra.

Státy:

  • Nový Jižní Wales (NSW) – hlavní město Sydney
  • Viktoria (VIC) – hlavní město Melbourne
  • Jižní Austrálie (SA) – hlavní město Adelaide
  • Západní Austrálie (WA) – hlavní město Perth
  • Queensland (QLD) – hlavní město Brisbane
  • Tasmánie (TAS) – hlavní město Hobart

Pevninská teritoria:

  • Teritorium hlavního města (ACT) – hlavní město Canberra
  • Severní teritorium (NT) – hlavní město Darwin

Ostrovní území:

Australané obývají i Vánoční ostrov a Kokosový ostrov, které spadají pod správu Severního teritoria, a tichomořský ostrov Norfolk administrativně patřící k Novému Jižnímu Walesu.

► Přečtěte si více informací o místech v Austrálii na našem webu: www.tutuki-australie.cz.


Australské podnebí

Australské podnebí je různorodé, protože se Austrálie rozkládá na území s více klimatickými pásy, od mírného až po tropický.

Největší plochu země zabírají pouště, polopouště a vyprahlé stepi, proto je Austrálie nejsušším obydleným kontinentem s nejmenším množstvím úrodné půdy. V tropické severní části Austrálie se vyskytují především tropické mokřady a bažiny. Podél východního pobřeží se rozkládají tropické a subtropické deštné pralesy.

Pro život je tak nejpříznivější jihovýchodní a jihozápadní pobřeží nacházející se v mírném pásmu. Právě v této oblasti jsou největší australská města: Sydney, Melbourne, Adelaide či Perth.

I roční období jsou vzhůru nohama:

Ne nadarmo je Austrálie označována zemí protinožců. Kromě toho, že se nachází na odvrácené straně zeměkoule, mají vzhůru nohama i roční období. Zatímco my si užíváme letní měsíce od června do srpna, oni mají zimu. A během našich zimních měsíců si Australané dosyta užívají letního počasí a Vánoce slaví na plážích.

  • Léto – prosinec až únor
  • Podzim – březen až květen
  • Zima – červen až srpen
  • Jaro – září až listopad

Kdy se do Austrálie vypravit?

Ideálním obdobím pro cestování po Austrálii je jaro a podzim, kdy je počasí velmi příjemné a převážně slunečné.

V létě očekávejte vysoké teploty, které se občas vyšplhají až k 40 °C. Naopak zima je v Austrálii mírná při teplotách kolem 15 °C.

Vzhledem k tomu, že se australský kontinent nachází v několika klimatických pásmech, je potřeba při plánování termínu vaší cesty do Austrálie brát v úvahu i klimatické rozdíly v různých částech země.

V severní části Austrálie a v Queenslandu je celoročně teplé počasí, avšak od listopadu do března panuje na severu země období dešťů, které zaplavují silnice, způsobují vysokou vlhkost vzduchu a teploty se pohybují v rozmezí 30–50 °C.

Doporučujeme tedy do tropických částí vyrazit v období sucha (duben až září), kdy si budete užívat suchého a slunečného počasí při teplotách kolem 30 °C.


► Chcete vědět více informací o možnostech studia v Austrálii? Přejděte na náš web: www.tutuki-australie.cz.


 

Nastavení soukromí
Podrobné nastavení Odmítám Souhlasím
Nastavení soukromí
Zrušit Uložit nastavení