5 důvodů, proč studovat v Antibes

Antibes je klidnější varianta profláklých velkoměst Azurového pobřeží. Výhodná poloha mezi městy Nice a Cannes, obklopené krásnými písčitými plážemi, s historickým centrem a pevností, je Antibes bezpečnější variantou i pro mladší nebo míň zkušené cestovatele.

 

1. Strategická poloha

Antibes se nachází mezi městy Cannes a Nice, necelých 20 km od jeho letiště. Takže to máte blízko na všechny strany a pokud nenajdete dostatek vyžití v Antibes, co se nejspíš nestane, v řádu desítek minut se můžete přesunout.

2. Picasso, Bond a další

Milovnící umění si v Antibes přijdou na své. Je zde největší sbírka Picassových děl, přibližne 250 maleb, kreseb, soch nebo keramiky. Ve městě najdete také památky spojené s Monetem nebo Matissem. Ve městě a okolí se natáčelo spousta filmů, takže můžete kráčet ve šlapajích Belmonda nebo Deneuveové. Sám agent Jejího veličenstva, v kůži Seana Conneryho, tady tvrdil Nikdy neříkej nikdy.

3. Uspokojení chutí

Slavný trh vždy dopoledne nabízí množství vůní a chutí. Různé druhy koření, bylinky a ovoce, mořské plody, domácí sušené klobásky, kozí sýr – pastva pro oči i jazyk.
Kolem poledne se tržiště plynule mění ve výstavu remeslných výrobků a můžete se potěšit produktem od místních hrnčířů, sochařů, sklářů a šperkařů.

4. Pláže, promenády a opět pláže

Antibes leží částečně na vlastním poloostrově, lemují ho nádherné písečné pláže a skalnaté útesy. Pláž na Juan-les-Pins je hodnocena jako jedna z nejkvalitnějších na Francouzské riviéře.
Celé město se dá projít skrze jednu dlouhou promenádu s množstvím kaváren, restaurací, parků, kolem přístavu až do staré pevnosti.

5. Všechny druhy vyžití

V Antibes můžete nálady měnit po hodinách. Je libo moře? Prosím, projížďka na člunu. Nebo trochu historie? Tady je slavná pevnost Le Fort Carré obklopena zeleným lesoparkem, kde můžete strávit půlden a nenudit se. Našlo by se umění? Ale ano, museum Pabla Picassa a  divadlo Antheá. Pohyb? Několik golfových areálů včetně akademie, turistika v lesích nad městech, vodní sporty. Snad nějaké vzdělání? Jazyková škola Centre International              d´Antibe.