Richard Nebesky - fotograf

Austrálie – hokej – fotografie

Richard Nebeský, původně Čech, žijící v Austrálii, vyrůstal v Melbourne. Jeho rodiče tam totiž emigrovali.

S Vlastou Tichým, spoluzakladatelem Kukabary, se potkal v Praze, při hokejovém zápase. Hrají již řadu let v jednom týmu.

Živí se fotografií (www.nebeskyimages.com). Řemeslu jej učil od útlého dětství otec. Rodiče mu také ukázali, jak jednoduché je cestovat po světě. A Richard si z cestování udělal svůj životní styl. Spoustu let cestoval jako backpacker Asií, Severní Amerikou a Evropou. Na jednom místě strávil třeba půl roku, pracoval a vydělal si tak na další cestu.

Dlouhých 15 let pracoval pro australskou pobočku Lonely Planet. Jeho specializace byla Východní Evropa a Asie. Spolupracoval také s časopisem Koktejl a s Nadací partnerství-Czech Greenways. Fotil a psal dále pro Berlitz Publications, Insight Publications, Touring Club Italiano.

Fotí také sporty - tenis například i na grandslamovém turnaji Australian Open, dostihy, cyklistiku, hokej i fotbal.

Richard o Vlastovi Tichém

„Netušil jsem, kolik toho máme s Vlastou společného:

- lední hokej (Vlasta prý hrával i v Sydney)

- focení (pro něj záliba, pro mě obživa)

- cestování – Austrálie – psaní knih – angličtina.“

Richard o Kukabaře

„V Kukabara Agency budete v dobrých rukou, o tom nemůže být pochyb. Přeji všem jenom ty nejkrásnější zážitky z cest po světě. A pokud vaše kroky míří do Austrálie, tak se přimlouvám za Melbourne. Je tu krásně.

Mimochodem, s Vlastou plánujeme společně foto-kurzy pro zájemce z řad kukabařích studentů. Tak třeba – see you soon – Richard.“