Jazykový kurz na Maltě - zkušenosti - Kukabara

Výherce naší soutěže o pobyt na Maltě

Pamatujete si na naši soutěž o 2týdenní pobyt na Maltě zdarma? Úkolem bylo napsat básničku a ta nejlepší pak poslala autora na jazykový pobyt na Maltu na školu Chamber College.

Soutěž vyhrál Jaromír. Přečtěte si, jak se mu na Maltě a ve škole líbilo.

Jaromír o Maltě

Malta je krásné malé souostroví. Byl jsem tam v květnu a už v té době tam bylo mezi 25 – 30°C, prakticky pořád slunečno. Pro milovníky moře ideální destinace, krásných písečných pláží je tu hodně. Zaujme také milovníky historie a architektury. Místní jsou velice milí, vstřícní, prakticky všichni mluví velmi dobře anglicky.

O škole – Chamber College

Škola byla výborná, z organizačního hlediska zařídili vše, co bylo potřeba. Přestože jsem přiletěl o víkendu velmi pozdě večer, zajistili mi odvoz z letiště do apartmánu. Ten byl asi 200 m od školy, prostorný, nově vybavený a čistý (viz fotky). Líbila se mi hlavně velká a dobře vybavená kuchyň. Wifi připojení je k dispozici. Pro připojení elektroniky do zásuvky je potřeba adaptér, ale pokud nemáte svůj, nekupujte ho už před odjezdem. Na pokojích obvykle pár adaptérů je.

O kurzech angličtiny

Kurzy jsou každý všední den od devíti do 12:30 s půlhodinovou pauzou uprostřed. Komu by to nestačilo, může si připlatit také intenzivní kurz nebo přípravu na některý jazykový certifikát (CAE, TOEFL, IELTS…). Výuka je v malých skupinkách (do 8 lidí), vyučuje rodilý mluvčí.

Lidé jsou do skupin rozřazeni podle vstupního testu, který se vyplňuje online před odletem, takže ve skupinách jsou všichni na podobné jazykové úrovni. V hodinách se opravdu hodně mluví. Každá lekce je zaměřená na nějaké gramatické pravidlo nebo slovní zásobu týkající se určitého tématu. Učitel vysvětlí gramatiku nebo vysvětlí nová slovíčka a následně zadává konverzační cvičení, která jsou zadaná tak, aby člověka nutila použít probíranou gramatiku nebo slovní zásobu. Pokud je potřeba, do diskuse vstupuje a opravuje chyby. Jednou až dvakrát denně je také krátké písemné cvičení a každý den se zadává písemný domácí úkol, který je sice nepovinný, ale doporučuji ho napsat. Učitel ho s vámi další den opraví a vysvětlí, kde děláte chyby.

Můj vyučující byl dokonalý učitel a lekce mě moc bavily. Ze začátku jsem měl problém rozumět spolužákům, neb prakticky všichni byli Korejci, dále jedna Japonka a dvě Kolumbijky. Na jejich přízvuk jsem nebyl zvyklý, ale po první lekci se to srovnalo.

S obtížností jsem byl taky spokojený, rozřazovací test mě odhadl správně. Nicméně pokud byste v hodinách nestíhali nebo se naopak nudili, není problém nechat se přeřadit do jiné skupiny.

O mimoškolním programu

Po lekcích škola organizuje bohatý společenský program, kterého jsem se ale moc neúčastnil kvůli jiným povinnostem. Chodí se na pláž, na prohlídky po okolí, nebo večer do klubů.

Celkově se mi po všech stránkách na Maltě moc líbilo.

Ještě jednou děkuji Tutuki za možnost vycestovat za angličtinou na Maltu!

Tutuki děkuje za report z cesty a fotografie :).

Fotogalerie