Vítejte na škole

Sprachcaffe Paříž – junioři

Parlez-vous franças? Zatím ne, nebo si ještě nejste jistí v kramflecích? Vydejte se do nejromantičtějšího města na světě, Paříže, a učte se francouzsky tou nejpřirozenější cestou.

Francouzština je úředním jazykem ve 36 zemích světa, což už je pádný důvod si jí podmanit.

Program poskytovaný školou Sprachcaffe Languages Plus vás nadchne. Čeká vás tým kvalifikovaných učitelů, kteří svoji práci dělají rádi a dobře. Jejich propracovaný systém výuky, založený na více než 30 letech zkušeností vás bude bavit. Zjistíte, že používat cizí jazyk může být snazší než jste si mysleli.

Paříž, s oblibou nazývaná městem světla, je bezpochyby jedním z nejkrásnějších měst světa. Budete mít jedinečnou možnost naučit se jazyk nebo vypilovat jeho znalost tím nejúčinnějším a zároveň nejzajímavějším způsobem. Francouzština bude součástí vašeho každodenního života, nasajete atmosféru tohoto krásného města a seznámíte se s mentalitou místních obyvatel i kulturou země.

Pokud pro vás prázdniny v Paříži nejsou to pravé ořechové a rádi by jste krásné, slunečné dny trávili spíš u moře, můžeme vám nabídnout studium v krásném, přímořském městě Nice. 

Sprachcaffe Paris IX

Prázdninové pobyty pro juniory 15-21 let

Sprachcaffe Language Plus Paříž byla otevřena v roce 1986 jako soukromý institut akreditovaný francouzským ministerstvem práce.

Škola se nachází v klidné ulici, pouhé 4 minuty chůze od stanice metra, na tzv. Cours Rougemont, což je přímo uprostřed historického, kulturního, uměleckého a hospodářského centra Paříže. Je v pěší vzdálenosti od muzeí i známých památek, stejně jako od nekonečného množství mnoha malých butiků a barů.

Vybavení školy:

 • recepce
 • 8 plně vybavených učeben
 • počítačová učebna s počítači pro studenty
 • WiFi zdarma
 • pohodlná studentská místnost s nápojovým automatem
 • knihovna

 

Aktivity po škole

Francouzský životní styl vás uchvátí. Členové týmu školy pro vás mají připravený pestrý volnočasový program, díky kterému si z Paříže odvezete spoustu nezapomenutelných zážitků. Čekají vás zajímavé exkurze, prohlídka města, výlety lodí po Seině, různé sportovní aktivity i spousta zábavy.

Počet exkursí a výletů se odvíjí od délky studia. Během pobytu v Paříži budete mít možnost na vlastní oči vidět Eiffelovu věž, slavný obraz Mona Lisa, Vítězný oblouk i Versailles.

Sprachcaffe Paris IV

Sprachcaffe Paris II

Dohled a bezpečnost

Po celou dobu pobytu jsou studenti doprovázeni „teamery“ – vyškolenými mladými dospělými ve věku 20 až 30 let. Každý z nich je zodpovědný za dohled nad přibližně 15 studenty, cestuje se skupinou, vede výlety, kontroluje, kam studenti chodí ve svém volném čase, a také s nimi zůstává v rezidenci.

Od studentů mladších 17 let se očekává, že budou dodržovat večerku a účastnit se programu. Studenti ve věku od 18 do 21 let nejsou vázáni programem, jsou však povzbuzováni k účasti na všech aktivitách, které je zajímají.

 

Vyzvednutí a dovoz na letiště

Příjezd a odjezd směřujte na letiště Charles de Gaulle v Paříži (CDG) nebo Orly (ORY) v čase 9–17 hodin. Studenti budou po příletu vyzvednuti pracovníky školy a odvezeni do místa ubytování.

V případě, že máte u letecké společnosti sjednanou službu pro nezletilé bez doprovodu, je vyžadováno předání konkrétní pověřené osobě – tato služba je školou poskytována za příplatek.

 

charles-de-gaulle-gb034db48d_640

Sprachcaffe Paris VI

Proč studovat na Sprachcaffe v Paříži

 • budete mít možnost poznat město víc než běžný turista
 • škola je přímo v centru kousek od metra
 • individuální přístup lektorů a přátelská atmosféra
 • malé skupiny studentů
 • bohatý program
 • v ceně pobytu jsou zahrnuty kurzy francouzštiny, ubytování, strava, aktivity pro volný čas, vyzvednutí a dovoz na letiště a spousta nezapomenutelných zážitků

 

 

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Standard kurz, ubytování v rezidenci, plná penze, aktivity, vyzvednutí z letištěPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A0-B1Cena za 1 týden: 19 240 Kč

Rezidence

Během pobytu v Paříži budete ubytováni v rezidenci s dalšími zahraničními studenty. Skutečnost, že všichni studenti bydlí pod jednou střechou, vytváří příjemnou komunitní atmosféru podobnou kolejím.

Vybavení rezidence:

 • třílůžkové pokoje
 • vlastní koupelna
 • plná penze (v ceně je plná penze, tedy snídaně, teplý oběd a večeře)

 

Kalkulace 2 týdenního pobytu pro děti 15 až 21 let

Cena je orientační. V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 EUR = 26.00 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu. Napište si o aktuální kalkulaci nákladů.

Celkem za junior pobyt 48 525
Pobyt pro juniory Cena v Kč
Francouzština, 20 lekcí týd., max. 15 lidí ve třídě 48 525
Ubytování v rezidenci, více-lůžkový pokoj, plná penze
Aktivity
Dozor 24/7
Závěrečný certifikát
Vyzvednutí a dovoz na letiště
Další poplatky celkem 6 605
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad. Aktuální cena bude známa v den koupě. 5 500
Cestovní pojištění na 2 týdny 1 105
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 55 130 Kč

 

Kalkulace jsou orientační, vždy si zažádejte o aktuální na daný rok. Srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Paříž, to jsou památky, kultura, romantika i zábava

Paříž miluje snad každý, kdo ji navštívil, a kdo ji nenavštívil, ten lituje a sní. Kdo tu nebyl, neprocestoval Evropu.

Po Paříži je nejvýhodnější pohybovat se metrem, které má 14 linek a nejznámější atrakce města jsou vždy nedaleko stanice. Nemusíte tedy složitě pátrat po dalších možnostech dopravy, i když zde pochopitelně jezdí autobusy, tramvaje i vlaky. Zajímavým způsobem, jak poznávat krásy Paříže je cesta na kole, které si zde můžete levně půjčit. Stojany s koly najdete po celém městě. Kolo můžete vrátit i na jiném místě, než jste si ho půjčili a když to stihnete do 30 minut, nemusíte nic platit. Druhá půlhodina stojí kolem Eura, za tři  hodiny zaplatíte 2 Eura. U stojanů se platí kreditní kartou a musíte počítat se stržením 150 Euro jako kauci, která se vám po vrácení kola vrátí.

Paříž obdivují lidé po celém světě, pro ohromné množství nádherných míst, romantických zákoutí i notoricky známých památek. Některá místa by vám rozhodně neměla uniknout. A rozhodně nejde jen o Eiffelovu věž. Během výletů se školou budete mít určitě možnost navštívit Vítězný oblouk, baziliku Sacré Couer, katedrálu Notre Dame, muzea Louvre, D´Orsay, Rodin, Picasso. Třeba se dostanete i na trhy, které mají skvělou atmosféru.

Nezapomeňte si přibalit ISIC kartu nebo občanský průkaz, protože do většiny památek a muzeí v Paříži mají mladí lidé do 26 let ze zemí EU vstup ZDARMA.

Paříž vás prostě nezklame.

Poloha školy

Škola se nachází v přímo v centru města v pěší vzdálenosti od muzeí i známých památek, stejně jako od nekonečného množství  mnoha malých butiků a barů.

Adresa6 Rue Rougemont, 75009 Paris, Francie

Mohlo by vás zajímat