Vítejte na škole

Sprachcaffe Eastbourne – junioři

Eastbourne je považováno za jedno z nejslunnějších měst jižní Anglie. Není tak velké, je přehledné a hlavně bezpečné, a proto je vhodné především pro mladé juniory. Škola Sprachcaffe zde organizuje pobyty pro děti ve věku 12–17 let. Opřít se můžete o přátelský personál, který vás srdečně přivítá, abyste se tu hned od začátku cítili jako doma.

Škola Sprachcaffe Eastbourne se nachází cca 20 minut pěšky od centra města i pláží. V okolí je spousta kaváren, restaurací, kin i několik zelených parků. Škola má přímo v areálu obrovské travnaté hřiště, kde probíhá řada mimoškolních aktivit a kde mohou studenti trávit své přestávky. Děti jsou ubytovány většinou ve 2lůžkových pokojích v hostitelských rodinách nebo ve více-lůžkových pokojích v rezidenci.

junior courses eastbourne

Výuka angličtiny a mimoškolní aktivity

Kurzy angličtiny jsou organizovány od pondělí do pátku v dopoledních hodinách. Intenzivních 30 lekcí týdně probíhá pak i odpoledne. Důraz je kladen na konverzaci i gramatiku a zejména pak na využití jazyka v praxi. Těšit se můžete na kvalifikované učitele s dlouholetou praxí.

Pro děti jsou také připraveny mimoškolní aktivity: výlety (Londýn, Beachy Head, Seven Sisters), karaoke, grilování, bowling, kino, noční kvíz, mezinárodní studentské večírky, degustace ryb. Sportovci si pak jistě užijí: fotbal, fitness, volejbal nebo jízdu na kajaku.

Vybavení školy:

 • 6 plně vybavených tříd
 • školní kantýna
 • audiovizuální technika
 • odpočinková místnost
 • Wi-Fi

Jak probíhá 1. den školy?

 • 08:30 – 09:00: setkání a vzájemné představení studentů i učitelů
 • 09:00 – 10:30: výuka, případně jazykové testy
 • 10:30 – 10:45: představení vedoucích a rozdělení studentů do skupin
 • 10:45 – 12:15: výuka
 • 12:15 – 13:15: přestávka na oběd pro všechny intenzivní kurzy
 • 12:15 – 15:00: přestávka na oběd pro všechny standardní kurzy + volný čas
 • 13:15 – 15:00: intenzivní výuka
 • 15:00 – 17:00: prohlídka školy a okolí
 • 17:00 – 18:00: volný čas
 • 18.00 – 19:30: večeře v místě ubytování
 • 19.30 – 22:00: uvítací večírek a setkání všech nových studentů

junior courses eastbourne_class

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Sezóna B - angličtina, rodina, aktivity, transféryPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 17 582 Kč
Název kurzu: Sezóna B - angličtina, rezidence, aktivity, transféryPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-c1Cena za 1 týden: 21 307 Kč
Název kurzu: Sezóna C - angličtina, rodina, aktivity, transféryPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 18 476 Kč
Název kurzu: Sezóna C - intenzivní angličtina, rodina, aktivity, transféryPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 20 711 Kč
Název kurzu: Sezóna C - angličtina, rezidence, aktivity, transféryPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 22 201 Kč
Název kurzu: Sezóna C - intenzivní angličtina, rezidence, aktivity, transféryPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 24 436 Kč

Hostitelská rodina

Hostitelské rodiny jsou skvělou možností, jak poznat anglickou kulturu zblízka a ještě více si zdokonalit angličtinu mimo samotnou výuku. Mezinárodní studenti jsou ubytovaní ve 2lůžkových pokojích.

Povlečení je k dispozici, ale ručníky si musí studenti přivézt vlastní.

Součástí ubytování je plná penze, tedy snídaně a večeře v rodinách Na oběd studenti dostávají obědové balíčky.

Rodiny jsou vzdáleny od školy zhruba 30–50 minut místní dopravou.

Rezidence Vernon House Hotel

Vernon House je krásný hotel, kde jsou studenti ubytovaní na pokojích po 3 a více.

Výborně tu vaří a vaří s láskou.:) Na vyžádání se snaží vyhovět i extra požadavkům. Studenti mají v ceně plnou penzi.

Vernon House se nachází asi 30 minut pěší chůze od školy, ale převážně se jezdí dopravou. Hotel je ve výhodné lokalitě kousek od centra i moře.

Vernon House - student residence

Kalkulace 2týdenního pobytu pro děti 12–17 let

Cena je počítána ve vysoké sezóně (30.06.- 31.08.19). V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 GBP = 29.80 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Celkem za junior pobyt 30 694
Pobyt pro juniory Cena v Kč
Angličtina, 20 lekcí týd., max. 15 lidí ve třídě 33 972
Ubytování v hostitelské rodině, 2-lůžkový pokoj, plná penze
Aktivity
Dozor 24/7
Závěrečný certifikát
Transfer z/na letiště Heathrow/Gatwick (mezi 9 a 19 hodinou)
Další poplatky celkem 6 294
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad. aktuální cena bude známa v den koupě. 6 000
Cestovní pojištění na 2 týdny (21 Kč / den pro děti do 15 let; 42 Kč / den pro 15+) 294
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 36 988 Kč

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Sprachaffe Malta juniors

Junior pobyt na Sprachcaffe: Anička L.

Dobrý den, Anička po příjezdu ohodnotila Maltu výborně, hlavně jazykovku, lidi, učitele i akce. Když jsme se zeptali, jak by ohodnotila ve škále od 1 do 10 (10 nejlepší), řekla okamžitě bez váhání 11. Takže díky, myslím, že to je i Vaše zásluha. Hezký zbytek léta.
PS Již si začíná šetřit na Maltu znovu…

Přečíst celý článek
Reference: English for Less - Kukabara

Pobyt žáků v Hastings: ZŠ Častrov

Oslovila nás malá skupina čítající 10 žáků z prvního stupně a 2 dospělé, zda-li bychom jim nezařídili jazykový pobyt v Anglii. Jak vymyslet šestidenní pobyt v Anglii pro malé děti z prvního stupně základní školy s malým rozpočtem? Zvládli jsme to a jsme rádi, že jsme dětem připravili zajímavý program.

Přečíst celý článek
Reference: English for less

ZŠ Němčice: pobyt na jihu Anglie

Pobyt probíhal ve městě Hastings v malém hotelu na břehu moře. Žáci prošli třídenním kurzem angličtiny. Průvodkyně Isabela nás provázela v Hastings, ale i v Eastbourne a v Brightonu. Angličtinu jsme slyšeli na každém kroku. Odjížděli jsme nejen se suvenýry v batohu, ale s mnoha úžasnými dojmy a zážitky.

Přečíst celý článek

Eastbourne

Eastbourne je jedno nejbezpečnějších a nejslunnějších míst na jihovýchodním pobřeží Anglie. Najdete tu především rozlehlé pláže s nekonečnou pobřežní promenádou, úžasnou okolní krajinu a zelené parky. Přestože láká každým rokem více a více turistů, stále si zachovává si svůj venkovský ráz.

Z Eastbourne se dostanete vlakem do Londýna za cca 90 minut.

Gildredge House School, jejíž prostory využívá Sprachcaffe v letních měsících pro svou výuku, je státní škola založená v roce 1877.

Rezidence pro studenty je v nádherném hotelu Vernon House, který se nachází cca 5 minut chůze od moře a necelých 30 minut pěšky od školy.

Adresa školy: Gildredge House, Compton Pl Rd, Eastbourne BN20 8AB, Velká Británie

Adresa rezidence: Vernon House Hotel, Compton Street, Eastbourne, Velká Británie

Mohlo by vás zajímat