Vítejte na škole

International House – Madrid

International House v Madridu poskytuje jazykové kurzy a metodické kurzy pro učitele nejvyšší kvality.

V Madridu je rozmístěno 7 center. V nich se vyučuje nejen španělština pro cizince, ale také angličtina, němčina, italština apod. pro místní občany.

Španělština se v Madridu vyučuje od roku 1981, a to přímo v srdci města blízko Kolumbova náměstí (Plaza de Colon). V pěší vzdálenosti jsou tedy všechny ikonické památky Madridu. 28 moderně vybavených tříd je rozmístěno ve 3 patrech zrekonstruované budovy. Velkou výhodou je, že se tu budete potkávat s místními Španěly, kteří si tu zdokonalují cizí jazyk. Mezi ostatní národnosti se řadí Američané, Angličané, Číňani, Francouzi, Italové, Korejci, Japonci, Brazilci apod. V Madridu se tedy určitě potkáte s celým světem :).

IH Madrid_student

Výuka španělštiny

Ve všech kurzech španělštiny budete zdokonalovat 4 dovedností: konverzaci, čtení, psaní a poslech. Hodiny jsou živé a interaktivní a dostanete v nich velký prostor na komunikaci ve španělštině.

K lekcím získáte navíc 3 mimoškolní aktivity týdně, abyste měli další možnost, jak použít jazyk mimo školu.

Vybavení školy:

 • pohodlné a světlé třídy
 • knihovna a studovna
 • kavárna
 • WiFi zdarma v celé budově

Proč IH v Madridu

 • umístění školy v centru města
 • plně vybavené světlé třídy
 • vysoká kvalita učitelů i výuky
 • rozmanitý národnostní mix
 • možnost komunikovat ve škole i se Španěly
 • bohatý výběr mimoškolních aktivit
 • oficiálním centrum pro vykonání zkoušky DELE

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Intenzivní španělština 20Počet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 55Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 5 502 Kč
Název kurzu: Intenzivní španělština 30Počet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 55Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 7 729 Kč
Název kurzu: Intenzivní příprava na DELE zkouškuPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 55Délka kurzu (týden): 4Pokročilost: B1-C1Cena za 1 týden: 8 777 Kč
Název kurzu: Španělština 50+Počet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 55Délka kurzu (týden): 2Pokročilost: B1-C1Cena za 1 týden: 7 729 Kč

Hostitelská rodina

Pokud chcete lépe poznat španělskou kulturu a více porozumět Španělsku a jeho lidem, je ubytování v lokální hostitelské rodině stvořeno přímo pro vás. Jako host v rodině dostanete příležitost nahlédnout do každodenního života Španělů. Budete ubytování v domě rodiny, budete společně jíst,  povídat si a poznávat se. Vy se podělíte o svoje kulturní zázemí a oni s vámi zase o to svoje. Rodina se dozví něco o Česku a vy více o Španělsku :). To by šlo, ne?

IH Madrid homestay

Ubytování v hostitelské rodině zahrnuje:

 • vlastní vybavený pokoj
 • polopenzi nebo plnou penzi
 • praní a úklid
 • spotřebu energií

Studentská rezidence

Pokud preferujete studentskou atmosféru, je rezidence volba pro vás. Potkáte tu Španěly i mezinárodní studenty. Všechny rezidence jsou blízko centra s dobře dostupnou dopravou. Na výběr máte jednolůžkové či dvoulůžkové pokoje. Všechny jsou s vlastní koupelnou. Součástí ubytování je dokonce i strava. Na výběr máte polopenzi nebo plnou penzi.

IH Madrid_student residence

Sdílený apartmán

Toužíte-li po ještě větší svobodě, vyberte si pokoj ve sdíleném bytě. A ještě lépe v takovém, kde bydlí pouze Španělé, abyste mohli procvičovat španělštinu i mimo školu. Vaříte si sami v plně vybavené kuchyni. Společné prostory sdílíte s ostatními. Apartmány nejsou luxusně zařízeny, ale vždy v nich najdete:

 • několik pokojů, kde je psací stůl, židle, postel a skříň
 • vybavenou kuchyň
 • pračku a žehličku
 • společný obývací pokoj se sedačkou a televizí

IH Madrid_shared flat

Kalkulace 2týdenního studijního pobytu

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 EUR = 26.20 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Cena za studium a ubytování celkem 29 868
Studium a ubytování Cena v Kč
Intenzivní španělština, 20 lekcí týdně 11 004
Standard ubytování v rodině, samostaný pokoj, polopenze 13 100
Studijní materiály, poplatek za nalezení ubytování 2 358
Vyzvednutí a dovoz na letiště (mezi 7:00 – 22:00) 3 406
Další poplatky celkem 6 088
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny 5 500
Cestovní pojištění (42 Kč / den pobytu) 588
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 35 956 Kč

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Reference: Vanessa Milner - Kukabara

Vanessa Milner – Milner School

Pavla Gultová, zakladatelka Tutuki, pracovala pro Vanessu Milner v Londýně. Na Milner School of English vedla marketing. Vanessa o agentuře napsala: Pavla and her team share so much experience that I cannot imagine a better equipped team to run Tutuki!

Přečíst celý článek
Vanek Rakousko Salzburg (8)

Inlingua Salzburg: Pavel V.

Škola mi vybrala velmi příjemnou hostitelskou rodinu. Paní Johanna a její manžel Gusta byli naprosto úžasní lidé. Agentura Tutuki mi umožnila nejen splnění snu v podobě domluvení se německy, ale navíc jsem prožil fantastické dva týdny, kdy jsem měl možnost poznat lidi z celého světa.

Přečíst celý článek
Jazykový kurz na Maltě - zkušenosti - Kukabara

Kurz na Maltě: Jaromír

Malta je krásné malé souostroví. Byl jsem tam v květnu a už v té době tam bylo mezi 25–30°C, prakticky pořád slunečno. Krásných písečných pláží je tu hodně. Zaujme také milovníky historie a architektury. Místní jsou velice milí, vstřícní, prakticky všichni mluví velmi dobře anglicky.

Přečíst celý článek

Madrid – město plné života s přátelskou atmosférou

Madrid je hlavním městem Španělska. Zároveň je také městem největším a se svými 3,2 miliony obyvatel je třetí největší metropolí v Evropské unii (po Londýně a Berlíně). A možná vás překvapí, že je také nejvýše položeným městem Evropské unie.

Madrid je dynamické město plné energie. Panuje tu přátelská a pohodová atmosféra a v noci to tu žije! Po práci se většina lidí vydává za zábavou a přáteli. Večeří se okolo desáté a noční život končí až nad ránem.

Největším tahákem jsou určitě galerie a to nemluvíme jen o světoznámém Pradu. Navštívit tu můžete přes 60 galerií a muzeí.

Projít si musíte samozřejmě celé centrum a nejznámější náměstí: náměstí Puertu del Sol (Sluneční bránu) a náměstí Plaza Mayor, kde najdete plno kaváren. Zajímavý je také Královský palác (Palacio Real), kde můžete potkat dragouny na koních při nějaké slavnostní příležitosti.

Budete-li unaveni uměním či procházkami po městě, můžete si jít oddechnout do městského parku oddechu Parque del Retiro. Najdete tu královská umělá jezera i křišťálový palác. Na své si jistě přijdou i milovníci gastronomie. V Madridu se mísí vynikající španělská kuchyně s tou mezinárodní a výběr je opravdu veliký.

Mohlo by vás zajímat