Vítejte na škole

F+U Academy of Languages Heidelberg

F+U Academy of Languages je jednou z největších evropských jazykových škol, která má partnery po celém světě. Akademie je součástí neziskové skupiny společností F+U, jenž byla založena v roce 1980.

F+U Academy of Languages nabízí rozmanitý vzdělávací program, který se opírá o dlouholeté zkušenosti a zajímavé ceny. Akademie je také uznanou odbornou školou podporující rozvoj kariéry v řadě cizích jazyků, mezinárodním testovacím centrem a spolehlivým partnerem v rozsáhlé síti členství a partnerství s dalšími poskytovateli vzdělávání.

F+U Academy se nachází přímo v centru pátého největšího města německé spolkové země Bádensko-Württembersko, Heidelbergu.

F+U - kurzy němčiny v Heidelbergu

Němčina na F+U

Mimo němčiny vám můžeme nabídnout také výuku angličtiny a dalších 25 světových jazyků. Kromě jazyků vás dále vyškolíme v řadě odborných kurzů. S námi se naučíte korespondovat v cizím jazyce, překládat či tlumočit nebo zlepšíme vaše dovednosti asistenta evropského úřadu. Na podrobnější nabídku kurzů se ptejte v Tutuki.

F+U Academy je v Heidelbergu testovacím centrem řady mezinárodních zkoušek, např. TestDaF, TELC, TestAS, OnDaF, TOEFL, TOEIC, LCCI apod.

Vybavení školy:

 • 45 multimediálně vybavených učeben (v létě až 70)
 • 50 počítačů ve 3 učebnách s přístupem na internet
 • zdarma WIFI po celé budově, knihovna
 • ubytovny s cca 300 pokoji a apartmány
 • vlastní hotel

 

Proč F+U v Heidelbergu?

 • umístění v centru krásného Heidelbergu
 • mezinárodní atmosféra (6 500 studentů ze 120 zemí)
 • výuka nejen němčiny, ale i řady dalších světových jazyků
 • testovací centrum pro zkoušky TOEFL, TestDaF, TestAS, TOEIC, LCCI, OnDaF, ECDL a další
 • odborné kurzy v různých jazycích
 • bohatý mimoškolní program
 • nástupní termíny na kurzy – každé pondělí
 • rozumné ceny

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Standard German / příprava na zkoušky DSH/TestDaF Počet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 3 668 Kč
Název kurzu: Intensive German / příprava na zkoušky DSH/TestDaF Počet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 4 716 Kč
Název kurzu: Standard German + libovolný modulPočet lekcí týdně: 20+10Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 4 716 Kč
Název kurzu: Super Intensive - Standard German + modul + individuální výukaPočet lekcí týdně: 20+10+5Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 8 646 Kč
Název kurzu: Senior course 50+Počet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1-8Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 9 170 Kč

Hostitelská rodina

Populární formou je také ubytování v hostitelských rodinách, které je většinou se snídaní nebo s polopenzí. Rodiny jsou rozděleny do dvou kategorií:

 • kategorie A - vzdálenost od školy je do 30-ti minut dopravou
 • kategorie B - vzdálenost od školy je do 50-ti minut dopravou

Další informace:

 • Poplatek za nalezení ubytování: 50 EUR
 • Příjezd: vždy v neděli mezi 10.00 a 24.00 hod.
 • Odjezd: sobota do 12.00 hodiny

Student Halls of Residence (studentské koleje)

Na F+U vám v průběhu celého roku nabízíme přes 400 pokojů a apartmánů. Bývají však často plné, proto rezervujte co nejdříve.

F+U vám vám nabízí 19 kolejí v 6-ti různých kategoriích. Kategorie hodnotí vzdálenost od školy, vybavení, atraktivitu umístění apod. Stručně můžeme kategorie popsat následovně:

 • Kategorie I. – cca 7 pokojů na jednu koupelnu a WC, vzdálenost od školy do 2 kilometrů
 • Kategorie II. – 3-5 pokojů na jednu koupelnu a WC, vzdálenost od školy 5-7 kilometrů
 • Kategorie III. - 3-5 pokojů na jednu koupelnu a WC, vzdálenost od školy 3-5 kilometrů
 • Kategorie IV. - pokoj s vlastní koupelnou a WC, vzdálenost od školy 3-5 kilometrů
 • Kategorie V. – 3-4 pokoje na jednu koupelnu a WC, vzdálenost od školy 0,6-1,7 kilometrů
 • Kategorie VI. - vlastní koupelna, WC a kuchyňský kout, vzdálenost od školy 0,6-1,7 kilometrů

Více informací naleznete na webu F+U v Heidelbergu. Všechny koleje jsou vybaveny WIFI a prádelnou (mimo koleje Rohrbach 16 a Brox).

 • Rezervace ubytování: při rezervaci ubytování uveďte vždy vámi vybrané číslo kategorie. Dva týdny před vaším odjezdem dostanete přesnou adresu vašeho ubytování včetně názvu koleje.
 • Příjezd: vždy v neděli mezi 10.00 a 24.00 hod.
 • Odjezd: sobota do 12.00 hodiny
 • Úklid: po celou dobu pobytu jste zodpovědní za úklid pokoje i používaných společných prostor
 • Poplatek za nalezení ubytování: 50 EUR
 • Depozit: 100 EUR

Kalkulace 2týdenního pobytu

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 EUR = 26.20 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Cena za studium a ubytování celkem 25 807
Studium a ubytování Cena v Kč
Němčina, 20 lekcí týdně 7 336
Ubytování v rodině, samostaný pokoj, polopenze (2 – 30 minut jízdy MHD do školy) 13 624
Zápisné, poplatky za nalezení ubytování, studijní materiály 3 537
Vyzvednutí z vlakové stanice v Heidelbergu 1 310
Další poplatky celkem 5 588
Další poplatky Cena v Kč
Vlak – Praha – Heidelberg a zpět. Odhad ceny. Přesná cena bude známa v den koupě. 5 000
Cestovní pojištění (42 Kč / den pobytu) 588
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 31 395 Kč

 

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Tomanova DID Berlin

Pobyt v Berlíně: Jarmila T.

Dobrý den paní Gultová,
je to tu skvělé. Jsem v Berlíně moc spokojená, výlet byl fajn, pak jsem si udělala i sama výlet do Charlottenburgu. Dnes mi ve škole dali informace k sobotnímu transferu, všechno funguje parádně. Moc děkuju a zdravím do Brna, Jarmila T.

Přečíst celý článek
Vanek Rakousko Salzburg (8)

Inlingua Salzburg: Pavel V.

Škola mi vybrala velmi příjemnou hostitelskou rodinu. Paní Johanna a její manžel Gusta byli naprosto úžasní lidé. Agentura Tutuki mi umožnila nejen splnění snu v podobě domluvení se německy, ale navíc jsem prožil fantastické dva týdny, kdy jsem měl možnost poznat lidi z celého světa.

Přečíst celý článek
Reference Inlinga Salzburg (12)

Skupina žáků: pobyt v Salzburgu

Do cíle jsme dorazili bez problémů a celý pobyt proběhl ke spokojenosti naší i dětí. V jazykové škole Inlingua nás úžasně přijali a lektorka přizpůsobovala výuku věku i jazykové pokročilosti dětí. Ubytovaní jsme byli v hotelu Jufa, což je velmi příjemné ubytovací zařízení s příjemným a ochotným personálem.

Přečíst celý článek

Heidelberg a jeho krásy

Již v minulosti bylo krásou Heidelbergu přitahováno mnoho básníků, malířů a učenců. Začátkem 19. století byl Heidelberg literárním centrem německého pozdního romantismu, se kterým jsou neodmyslitelně spojeni básníci ArnimBrentano a Eichendorff.

Není tedy divu, že i turisté 21. století rozhodli v anketě Německé turistické centrály (2012), že Heidelberský zámek „Heidelberger Schloss“ patří na 1. místo ve stovce oblíbených pamětihodností Německa.

V anketě bodovala i stará část Heidelbergu “Altstadt“. Staré město vás okouzlí mnoha uličkami, četnými hospůdkami, kavárnami i bary.

Přes řeku Neckar vede Starý most „Alte Brücke“, který byl na konci 18. století přestavěn z dřevěného na kamenný. Most patří k nejkrásnějším v Evropě.

Ve městě se nachází přes 20 muzeí. Nejvýznamnější je Německé lékárenské muzeum.

Heidelberg je nejen krásný, ale je též významným vědeckým a ekonomickým centrem, jehož věhlas překračuje hranice Německa.

Poloha školy

Naše škola se nachází přímo v centru starobylého města Heidelberg.

Osu historického města tvoří „Hauptstrasse“, na které školu najdete. Je to 1,6 km dlouhá pěší zóna plná rozmanitých kaváren a obchodů. V její blízkosti se nachází také nejstarší německá univerzita „Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg“, díky níž je Heidelberg městem s největším počtem studentů v Německu.

Heidelberg je vzdálen cca 80 km od letiště ve Frankfurtu nebo 130 km od Stuttgartu.

Adresa školy: Hauptstrasse 1, 69117 Heidelberg

Mohlo by vás zajímat