Vítejte na škole

Emerald Cultural Institute

Vítejte na škole Emerald Cultural Institute v Dublinu, která již po více než 30 let nabízí kvalitní kurzy angličtiny pro dospělé, profesionály i děti.

Naši studenti jsou mladí i starší lidé, kteří k nám přichází z rozličných zemí i kultur. Naším cílem je pomoci vám všem dosáhnout takového zlepšení, jaké potřebujete, abyste mohli angličtinu plynule používat při studiu, práci či cestování.

Dublinu vám nabízíme kurzy angličtiny pro dospělé ve dvou centrech:

 • Palmestron Park
 • Milltown Park School

Emerald Cultural Institute - angličtina v Dublinu

Škola – Palmerston Park

Škola je situována v klidné rezidenční čtvrti s vlastní zahradou a výhledem na krásný Palmerston Park. Tato poloha vám umožňuje studovat angličtinu v tichém prostředí bez ruchu velkoměsta, kam se však můžete přesunout za 6 minut tramvají, budete-li si jej chtít po vyučování vychutnat.

Původní budova je půvabné viktoriánské sídlo, které bylo rozšířeno o moderní budovu s učebnami a prostornou restauraci.

Vybavení školy Palmerston Park:

 • 22 moderních tříd
 • jazyková laboratoř, multimediální centra
 • WiFi po celé škole, čítárna a studovna, knihovna
 • rozlehlá zahrada se stoly a lavicemi
 • restaurace a kavárna

 

Škola – Milltown Park

Kampus školy je umístěn v populární čtvrti Dublinu - Milltownu, ve kterém najdete restaurace, kavárny, obchody i tradiční irské hospůdky. Prostory školy byly dříve využívány irskou Trinity College. Jsme hrdi na to, že můžeme v impozantních prostorách budovy pokračovat s tradicí vzdělávání.

Celý kampus školy je obklopen vlastními pozemky a malebnými zahradami, takže poskytuje ideální prostředí pro soustředěné studium jazyka. Do centra Dublinu se přitom dostanete za pár minut městskou dopravou.

Vybavení školy Milltown Park:

 • 30 prostorných a vybavených tříd
 • učebny pro profesionály
 • WiFi po celém kampusu, interaktivní technologie
 • prostorné pozemky a zahrady
 • čítárna, studovna
 • restaurace s obsluhou, automaty na kávu

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Intensive CoursePočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 2-24Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 7 038 Kč
Název kurzu: Combined CoursePočet lekcí týdně: 25Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 2-24Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 14 490 Kč
Název kurzu: Intensive Plus + Speaking Skills / Business / English for Academic PurposesPočet lekcí týdně: 26Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 2-24Pokročilost: A2-C1Cena za 1 týden: 8 832 Kč
Název kurzu: FCE, CAE PreparationPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 5-24Pokročilost: B1-C1Cena za 1 týden: 6 486 Kč
Název kurzu: Mini-Group or Executives and ProfessionalsPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 1Pokročilost: B2-C1Cena za 1 týden: 27 600 Kč
Název kurzu: Primarly Teacher's CoursePočet lekcí týdně: 25Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 2Pokročilost: B1-C1Cena za 1 týden: 13 662 Kč
Název kurzu: Secondary Teacher's CoursePočet lekcí týdně: 25Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 2Pokročilost: B2-C1Cena za 1 týden: 13 662 Kč
Název kurzu: Introduction to CLILPočet lekcí týdně: 25Délka lekce (min.): 60Délka kurzu (týden): 2Pokročilost: B2-C1Cena za 1 týden: 13 662 Kč

Hostitelské rodiny

Ubytování v hostitelských rodinách je ideální způsob, jak procvičovat angličtinu i mimo školu, v reálném prostředí. Je to také příležitost, jak blíže poznat kulturu Irů, jak žijí, co nejraději vaří apod.

Součástí ubytování je polopenze v pracovní dny (snídaně a večeře) a plná penze o víkendech.

St. Raphaela's Residence

Tato studentská rezidence patří ke škole St. Raphaela’s School v Dublinu. Má kapacitu 40 studentů, kteří v letních měsících sdílejí pokoje ve více lůžkových pokojích. Samostatné pokoje jsou k dispozici zejména mimo hlavní sezónu (je jich jen pár).

Rezidence je na přímé lince z letiště. A je vzdálena cca 30 minut dopravou od centra města. Zastávka na tramvaj, která vás doveze do školy či centra, je pouze 5 minut pěšky.

Vybavení rezidence:

 • většinou více lůžkové pokoje (samostatné k dispozici pouze mimo hlavní sezónu)
 • WiFi zdarma
 • prádelna a pračky na mince
 • prostorné společné prostory
 • povlečení a ručníky k dispozici
 • úklid pokojů 1× týdně
 • úklid společných prostor denně
 • pokoj s televizí
 • studovna
 • vybavená kuchyně

Kalkulace 2týdenního pobytu

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 EUR = 27.60 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Cena za studium a ubytování celkem 30 636
Studium a ubytování Cena v Kč
Angličtina, 20 lekcí týdně 14 076
Ubytování v rodině, samostaný pokoj, polopenze 10 764
Zápisné, poplatky za nalezení ubytování 3 726
Vyzvednutí z letiště v Dublinu 2 070
Další poplatky celkem 5 588
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny. Aktuální cena bude upřesněna v den koupě. 5 000
Cestovní pojištění (42 Kč / den pobytu) 588
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 36 224 Kč

 

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Verčiny zážitky z Dublinu - Kukabara

Pobyt v Dublinu: Veronika G.

Byla jsem tam velmi spokojená jak s přístupem vyučujících, tak s programem, který pro nás připravovali během celého pobytu. Zdokonalila jsem se v řeči a poznala krásy nejen města, ale i celého Irska. Ráda na pobyt i kurz vzpomínám a ráda bych se tam jednou vrátila a dále si rozšířila své jazykové dovednosti.

Přečíst celý článek
Reference: Klarka Irsko

O pobytu v Dublinu: Klára

Dublin je okouzlující město a zvolit školu v legendárním Temple Baru bylo trefou do černého! Pavla Gultová mi vysvětlila tamní systém i na co si dát pozor při výběru školy. Během 3 měsíců studia jsem měla FCE v kapse. Takže úkol splněn. Pavle patří můj velký dík, výběr dražší školy se mi několikrát vrátil.

Přečíst celý článek
Reference: Vanessa Milner - Kukabara

Vanessa Milner – Milner School

Pavla Gultová, zakladatelka Tutuki, pracovala pro Vanessu Milner v Londýně. Na Milner School of English vedla marketing. Vanessa o agentuře napsala: Pavla and her team share so much experience that I cannot imagine a better equipped team to run Tutuki!

Přečíst celý článek

Dublin – město s literární tradicí

Dublin je hlavním městem Irska a nachází se na břehu zátoky Dublin Bay kousek od pohoří Wicklow Mountains. Žije tu zhruba 1,2 miliónů obyvatel.

Město rozděluje řeka Liffey, a to nejen geograficky, ale i ekonomicky. Severní část je spíše dělnickou čtvrtí, jižní čtvrť je bohatší a žije tu vyšší třída.

Dublin se pyšní obrovskou literární tradicí. Žili tu James Joyce, G. B. Shaw, Jonathan Swift, Oscar Wild, Samuel Beckett a řada dalších velikánů. Není tedy divu, že v roce 2010 získal Dublin oficiální titul Města literatury UNESCO.

Adresy center

Palmerston Park: Emerald Cultural Institute, 10 Palmerston Park, Rathgar, Dublin D06 H9X8 Ireland

Milltown Park: Emerald Cultural Institute, Milltown Park, Tabor House, Sandford Rd., Ranelagh, Dublin 6

Mohlo by vás zajímat