Vítejte na škole

Brooklyn School of Languages

Jak je již z názvu patrné, Brooklyn School of Languages (BSL) se nachází v populární čtvrti města New York – v Brooklynu.

Škola sídlí v nejvyšší památkové budově Brooklynu, která byla postavena v roce 1928. Nachází se asi 5 minut od ikonického Brooklynského mostu, který jako první v historii propojil Brooklyn s Manhattanem.

Procházka po tomto slavném ocelovém mostě vám nabídne neopakovatelný výhled na panorama newyorských mrakodrapů.

Škola Brooklyn school of Languages získala v roce 2016 i 2017 mezinárodní ocenění:

 • ESL Awards „School Facility of the year 2017″, tedy škola roku 2017 s nejlepším vybavením
 • „English School of the year 2016″, nejlepší jazyková škola roku 2016

brooklyn_gallery_17

Skvělé umístění školy

Ve vzdálenosti několika minut chůze od školy je mnoho kaváren, obchodů, restaurací i barů.

Hned naproti východu ze školy je navíc zastávka stanice metra. 

Vybavení školy:

 • 6 prosvětlených moderních tříd
 • kuchyňka
 • studijní místnost
 • Wi-Fi po celé škole
 • iPady k zapůjčení zdarma

Proč Brooklyn School of Languages?

 • jedinečné umístění v trendy Brooklyn Heights
 • malá škola s rodinnou atmosférou
 • přátelský tým s osobním přístupem
 • fantastický výhled na panorama Manhattanu
 • kvalitní výuka se zkušenými a kvalifikovanými učiteli
 • malé třídy 8–12 studentů
 • průměrný věk ve škole je 32 let

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Standard EnglishPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 7 918 Kč
Název kurzu: Semi-intensive EnglishPočet lekcí týdně: 22Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A2-C2Cena za 1 týden: 8 560 Kč
Název kurzu: Intensive EnglishPočet lekcí týdně: 30Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: A1-C2Cena za 1 týden: 10 058 Kč
Název kurzu: Business EnglishPočet lekcí týdně: 22Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 1+Pokročilost: B2-C2Cena za 1 týden: 8 774 Kč

Hostitelská rodina

Hostitelská rodina vás považuje za člena rodiny, a tak si vyzkoušíte, jak se žije v pravé americké rodině v New Yorku.

Součástí ceny za ubytování je buď snídaně nebo polopenze.

Snídat budete buď společně s rodinou, nebo, pokud odejdou do práce časně, budete mít snídani každý den připravenou v kuchyni. Pokud budete mít zaplacenu pouze snídani, tak pamatujte, že vlastní jídlo si v rodině vařit nemůžete. Ukládání jídel v ledničce a jejich následné ohřátí je však povoleno.

V rámci polopenze vám rodina připraví každý den snídani a večeři. Rodiny očekávají, že budete večeřet společně. Je proto vhodné jim vždy oznámit, pokud se na společnou večeři nebudete moci dostavit.

Obědy v ceně zahrnuty nejsou. Ale v blízkosti školy najdete plno míst, kde se budete moci najíst.

Pronájem pokoje

Od roku 2017 si můžete v hostitelské rodině zarezervovat pouze samostatný pokoj bez stravy.

Rodina vám jídlo připravovat nebude, ale za to si můžete sami vařit a využívat k tomu kuchyni hostitelů. Budete tak nezávislí, ale zároveň budete žít s Newyorčany ve společném domě. I tak tedy poznáte každodenní život Američanů.

Mějte však na paměti, že bude třeba respektovat pravidla hostitelského domu (časy odpočinku, vystřídání se v kuchyni, kouření venku apod.)

V rodině můžete navíc bydlet ještě s dalšími studenty, kteří budou mít rezervovanou stravu.

Studentský dům

Sdílený studentský dům se nachází ve čtvrti up-and-coming Bed-Stuy. Tato možnost ubytování je ideální pro ty z vás, kteří chcete svůj čas v New Yorku prožít nezávisle a chcete se seznámit s ostatními studenty ze školy.

Čtvrť Bedford Stuyvesant, známá jako „Bed-Stuy“, se v posledních letech stala jednou z nejoblíbenějších rezidenčních čtvrtí v Brooklynu.

Dům budete sdílet pouze se studenty z Brooklynské jazykové školy. Má 3 ložnice (jednolůžkový pokoj, 2-lůžkový pokoj s manželskou postelí a jeden velký pokoj s manželskou postelí a samostatným lůžkem, 2 koupelny, kuchyň a obývací pokoj).

Hotely

Máte-li rádi pohodlí, rezervujte si hotel v blízkosti školy.

V pěší vzdálenosti od školy najdete např. Union Hotel Brooklyn, NU Hotel Brooklyn, Hotel Indigo, Aloft New York a 1 Hotel Brooklyn.

Kalkulace 4týdenního pobytu v nízkou sezónu

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 USD = 21.40 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Vysoká sezóna:

Cena za studium a ubytování celkem 78 110
Studium a ubytování Cena v Kč
Angličtina, 20 lekcí týdně 31 672
Ubytování v rodině, samostaný pokoj, polopenze 35 096
Registrační poplatek, poplatek za nalezení ubytování 4 922
Vyzvednutí a dovoz na letiště JFK (8:00-20:00) 6 420
Další poplatky celkem 20 596
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny 17 000
Cestovní pojištění (124 Kč / den pobytu) 3 596
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 98 706 Kč

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Reference: Vanessa Milner - Kukabara

Vanessa Milner – Milner School

Pavla Gultová, zakladatelka Tutuki, pracovala pro Vanessu Milner v Londýně. Na Milner School of English vedla marketing. Vanessa o agentuře napsala: Pavla and her team share so much experience that I cannot imagine a better equipped team to run Tutuki!

Přečíst celý článek
Vojta_Kanada

ILAC Vancouver: Vojta K.

Chtěl jsem si vyřešit angličtinu jednou provždy a hledal jsem místo, kam bych mohl odjet. Společně s Jitkou z Tutuki jsme nakonec zvolili školu ILAC, která přijímá i úplné začátečníky. Odletěl jsem do Kanady na 16 týdnů a protože mám rád přírodu, vybrala mi Jitka město Vancouver.

Přečíst celý článek
reference_chamber_college_malta

Pobyt na Chamber College: Katka T.

Na Maltu letěla poprvé sama a trošku jsem se bála. Na letišti na mě čekalo taxi a dovezlo mě k host family. Ta byla moc hodná a tak jsem přestala mít strach a začala jsem si užívat Malty. Na škole jsem si našla kamarády z různých koutů světa. Vše dopadlo skvěle a těším se zase někdy příště…

Přečíst celý článek

Brooklyn NY

Je nejpopulárnější ze čtvrtí New Yorku s populací nad 2,5 milionů. Brooklyn byl nezávislým městem až do roku 1898, kdy se stal součástí New York City.

Brooklyn je známý zejména svou nezávislou uměleckou scénou. Hudba, móda, design, graffiti či street art – to vše charakterizuje tuto pestrou čtvrť. V Brooklynu se zklidníte a odpočinete si od rušného a dynamického Manhattanu. Dříve se tu hodně vyrábělo. Dnes tovární haly nahradily kavárny, galerie, všemožné obchůdky i restaurace.

Působivé graffiti si můžete prohlédnout v části Bushwick, kávu a něco na zakousnutí si dejte ve Williamsburgu. V Prospect Park můžete navštívit malou ZOO a botanickou zahradu.

Poloha školy

Škola sídlí ve 34. patře nejvyšší budovy v Brooklynu s úžasným výhledem na Manhattan a sochu Svobody.

Adresa školy16 Court St, Brooklyn, NY 11241, USA

Mohlo by vás zajímat