Vítejte na škole

Arbutus College

Škola byla založena v roce 2002 a najdete jí v centru Vancouveru. V současné době máme kolem 500 studentů, kteří jsou rozděleny do malých studijních skupin.

Jsme součástí silné skupiny škol v Kanadě, v USA, v Austrálii. Naším cílem je poskytování kvalitního vzdělání.

Na naší škole najdete kurzy angličtiny 6 úrovní i odborné studium, kde je velký důraz kladen na propojení s praxí.

Angličtinu vyučujeme jinak než většina škol. Máme vlastní metody a učebnice, které jsou zaměřeny na akademickou angličtinu a angličtinu v praxi. Výuka je intenzivnější a efektivnější než výuka obecné angličtiny. Je rozdělena do dvou částí:

 • ráno zaměřeno na gramatiku a slovní zásobu
 • odpoledne na čtení, psaní, poslech a mluvení

Odborné studium najdete mezi tzv. Academic & Internship programy nebo také Co-Op Programy. V rámci programu můžete studovat následující obory:

 • Business Management
 • Hospitality Management
 • Marketing
 • International Trade

Arbutus - studium s prací v Kanadě - Kukabara

Co-Op Programy

Co-Op Programy jsou kombinací studia odborných kurzů a placené praxe. V první části programu studujete vybraný obor a pracujete na poloviční úvazek (o prázdninách dokonce na plný). Po skončení studia máte nárok na placenou praxi ve stejné délce, jako bylo studium. Tzn. studujete-li 3 měsíce, máte nárok na 3 měsíce placené praxe (6 měsíců studia + 6 praxe, 12 měsíců studia +12 praxe).

Škola vám pomůže s nalezením placené praxe, protože spolupracuje s personálními agenturami. Zajistí vám 3–4 pohovory u firem v oboru, který studujete.

Podmínky pro přijetí:

 • ukončené středoškolské vzdělání
 • angličtina na úrovni IELTS 5,0 (cca B1–B2) / máme k dispozici online test !
 • nástupní termíny každý měsíc

U programů delších 6 měsíců můžete platit ve splátkách.

U tohoto programu si musíte vyřídit studentské vízum před odletem do Kanady. Tutuki vám se zařízením pomůže.

Proč Arbutus College?

 • máme za sebou 12 let úspěchů; spokojení absolventi nacházejí výhodné pracovní pozice
 • sídlíme v centru města, jsme obklopeni možnostmi si nakoupit či v okolí pracovat
 • studují u nás studenti z 20 různých států světa
 • plně vybavené učebny i místa pro odpočinek a aktivní relaxaci
 • Arbutus je plně akreditovanou školou se zárukami od vlády
 • flexibilní studijní program

Ceny a nástupní termíny kurzů

Název kurzu: Academic EnglishPočet lekcí týdně: 25Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 2+Pokročilost: A1-C1Cena za 1 týden: 4 937 Kč
Název kurzu: Co-op Diploma in Business Počet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 26+26Pokročilost: B1+Cena za 1 týden: 2 184 Kč
Název kurzu: Honours Co-op Diploma BusinessPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 52+52Pokročilost: B1+Cena za 1 týden: 2 415 Kč
Název kurzu: Honours Co-op Diploma in International TradePočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 52+52Pokročilost: B1+Cena za 1 týden: 2 415 Kč
Název kurzu: Honours Co-op Diploma in MarketingPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 52+52Pokročilost: B1+Cena za 1 týden: 2 415 Kč
Název kurzu: Co-op Diploma in Hospitality ManagementPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 26+26Pokročilost: B1+Cena za 1 týden: 2 415 Kč
Název kurzu: Honours Co-op Diploma in HospitalityPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 52+52Pokročilost: B1+Cena za 1 týden: 2 415 Kč
Název kurzu: Skills Practicum Certificate in HospitalityPočet lekcí týdně: 20Délka lekce (min.): 45Délka kurzu (týden): 12+12Pokročilost: B1+Cena za 1 týden: 2 705 Kč

Hostitelská rodina

Arbutus spolupracuje se 2 společnostmi (Cypress a Joeun Education), které pro studenty zajistí ubytování v rodinách (homestay).

Možno si vybrat z variant:

 • Homestay, jednolůžkový pokoj, polopenze
 • Homestay, jednolůžkový pokoj, plná penze

Za poplatek lze požadovat vyzvednutí na letišti.

Ubytování v rodinách je skvělou variantou, jak si procvičovat angličtinu po celou dobu pobytu, také zde naleznete užitečné informace o životě ve Vancouveru přímo od místních.

· Cypress

Telefon: 1-604-568-5108, Adresa: #803-470 Granville St, Vancouver, BC, V5C1V6

Kontaktní osoba: contato@cypressintercambio.com

· Joeun Education

Telefon: 1-604-637-7925, Adresa: #1-525 Seymour St, Vancouver, BCV6B3K4

Kontaktní osoba: Daniel nebo James, joeunedu@gmail.com

Kalkulace 4týdenního pobytu v nízké sezóně

V kalkulaci použit přepočet kurzu 1 CAD = 17.50 Kč. Cena v Kč se tedy bude měnit v závislosti na pohybu kurzu.

Vysoká sezóna: červenec – srpen

Celkem za ubytování a studium 46 750
Studium a ubytování Cena v Kč
Angličtina, 25 lekcí týdně 15 750
Ubytování v rodině, samostatný pokoj, plná penze 13 125
Zápisné, poplatek za nalezení ubytování 6 125
Vyzvednutí z letiště  1 750
Další poplatky celkem 27 352
Další poplatky Cena v Kč
Letenka – odhad ceny. Aktuální cena v den koupě. 25 000
Cestovní pojištění na 4 týdny (84 Kč den pobytu) 2 352
Celkem za studium, ubytování a další poplatky 64 102 Kč

Vždy srovnávejte ceny podobných typů škol. Jsou školy levné, velmi nízké kvality. Jsou školy dražší, kde se můžete na služby spolehnout. Ceny tvoří samotné školy, nikoliv agentury. Takže pečlivě pročítejte informace o jednotlivých školách, ať víte, co vás na místě čeká.

Reference: Kanada

Studentka ve Vancouveru: Romana

Škola náročná, ale to vy víte, nic neodpustí. Pokud není docházka v pořádku, tak body dolů a nepustí vás do dalšího levelu. Ale to se mě netýká, protože jak je známo, kdo si to platí, tak se k tomu staví úplně jinak. Už na sobě cítím i mírné pokroky. Nedovedu odhadnout jak velké, ale angličtina je rozhodně lepší.

Přečíst celý článek
Vojta_Kanada

ILAC Vancouver: Vojta K.

Chtěl jsem si vyřešit angličtinu jednou provždy a hledal jsem místo, kam bych mohl odjet. Společně s Jitkou z Tutuki jsme nakonec zvolili školu ILAC, která přijímá i úplné začátečníky. Odletěl jsem do Kanady na 16 týdnů a protože mám rád přírodu, vybrala mi Jitka město Vancouver.

Přečíst celý článek
Eliška L. - BELS Malta

Kurz v St.Paul’s Bay na Maltě: Eliška L.

První týden byl pro mě úplně báječný, protože jsem ještě nikdy nebyla v zahraničí sama a s ostatními studenty. Všichni jsme se hrozně snažili, mluvili jsme prakticky neustále a trávili jsme se spolužáky čas i po škole. Volný čas jsme trávili na pláži a škola nás vzala ve státní svátky na výlety.

Přečíst celý článek

Vancouver

Vancouver hostil Zimní Olympijské hry 2010 a potvrdil kvalitu ve všech směrech. Výuka angličtiny je v takovém prostředí hračkou - jazykové školy jsou na vysoké úrovni. Můžete tu také studovat odborné kurzy s placenou praxí. Práce se dá lehce najít, výlety k oceánu i do hor, celoroční zábava, prostě pohodový život.

Vancouver není obrovské město (cca 600.000 obyv.), ale je prostorné a plné parků a zábavy. Kanadská provincie Britská Kolumbie (British Columbia) leží na úplném západě Kanady a časově je to z České republiky -9 hodin; ve Vancouveru vstáváte do školy a v Praze máme po práci a jdeme domů:)).

Poloha školy

Kampus školy najdete v centru Vancouveru. Studenti mají snadný přístup městskou hromadnou dopravou a v okolí obrovskou škálu aktivit a atrakcí města. Např. Simon Fraser University je přes ulici, leží přímo v Harbour Centre, což je byznys komplex se vším, co turisté i studenti vyhledávají.

Adresa školy: 473 West Hastings Street, Vancouver, BC, V6B1L4

Moho by vás zajímat