5 důvodů, proč studovat v Las Palmas

Las Palmas je hlavním městem ostrova Gran Canaria a nejlidnatějším městem Kanárských ostrovů. Jedná se o jednu z hlavních atrakcí v Evropě. Zde je několik důvodů, proč si pro své studium vybrat právě toto zajímavé město:

1. Lahodná gastronomie

Ostrovní metropole se pyšní jedinečnou, pohostinnou atmosférou, ze které jde cítit pohoda a srdečnost. Velmi oblíbené restaurace najdete kolem parku Parque Santa Catalina.

Pokud chcete zažít ten nejlepší fine dining, navštivte hotel Santa Catalina-Royal Hideaway.

V restauraci Poemas vám uvaří michelinští kuchaři, bratři Padrónovi. Na jejich desetichodové degustační menu se sendvičem z hovězí oháňky s fermentovanou pepřovou majonézou nebo lahodnými parmazánovými raviolami v čočkovém vývaru jen tak nezapomenete.

Nejchutnější a nejkreativnější tapas na vás čekají v proslulém podniku Que Leche! ve čtvrti Triana. Další skvělou volbou je tradiční kanárská kuchyně v Tasca Siete Viejas nebo menší restaurace na pláži Las Canteras, kde si pochutnáte především na streetfood.

2. Zlaté pláže

Las Palmas je kosmopolitní město, které se otevírá přímo do moře. Slavná písečná pláž Las Canteras, která se proslavila v sobě, kdy město bylo jediným turistickým centrem na ostrově, se táhne 3 kilometry kolem pobřeží a nachází se na ní přepychové hotely. Pro svůj jemný písek a klidnou vodu je oblíbená u turistů i u místních. Populární je zejména také díky kvalitě služeb a plný život. Fanoušci šnorchlování si navíc mohou užít řadu oblastí s rozmanitým podmořským životem. Na jižním konci pláže najdou vyžití také surfaři.

Na severovýchodě ostrova Gran Canaria se rozkládá pláž Melenara. Ve stejnojmenné vesnici nacházejí místní obyvatelé klid od hluku a velkému množství turistů. Za návštěvu stojí také útulná zátoka s divokým pobřežím Farenoque, v severozápadní části ostrova, poblíž okouzlujícího městečka Agaete.  Odtud se snadno dostanete také na skalnatou pláž Guadra.

3. Slunce

Teploty v Las Palmas dosahují i v zimě 25° C. Není tedy lepší místo, kde lze strávit i zimu. Přestože patří Kanárské ostrovy ke Španělsku, zeměpisně jsou blíže Africe. Proto je zde celoročně letní počasí.

4. Historie a památky

Důležitou součástí historie města je bezesporu návštěva Krištofa Kolumba před jeho cestou do Nového světa. Na jeho počest proto můžete navštívit slavný Columbus House. Kromě historických památek ve staré čtvrti Vegueta stojí za vidění také jeden z největších přístavů na světě – La Luz, které přijímá turistické lodě a spojuje hlavní město s ostatními ostrovy. Za návštěvu stojí také vědecké muzeum Elder Museum, katedrála Santa Ana ze 16. století a náměstí Plaza del Espíritu Santo, na kterém se nachází starodávná kašna, kostel, biskupství a radnice. U koncertní síně Alfrédo Kraus Auditorium máte možnost vidět také chodník slávy s otisky rukou významných osobností filmu.

5. Zábava

Pokud si chcete odpočinout od slunných pláží, doporučujeme navštívit akvárium Poema Del Mar, projít se po promenádě Paseo de Las Canteras nebo zajít na nákupní třídu Mesa y López, Las Arenas nebo Triana.

Vše potřebné naleznete v centru města, a to v docházkové vzdálenosti. Můžete si však pronajmout jízdní kolo, zvané Sitycleta. Pokud se chcete vydat na předměstí nebo do starého města, můžete využít autobus nebo taxík.